Hayat Hastanın karnında 25 santimlik ekartör unuttular

Hastanın karnında 25 santimlik ekartör unuttular

İstanbul'da akılalmaz bir olay yaşandı. Doktor, hastanın karnında ekartör unuttu. Hastanın karnında 25 santimlik ekartörü unutan doktor ve hemşire için 7.5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diger
Hastanın karnında 25 santimlik ekartör unuttular
Ağrılarında bir azalma olmayan kadın yeniden acil servise başvurdu.

Kasığındaki şiddetli ağrı nedeniyle İstanbul'da bir hastaneye başvuran Fatma S.'nin dalağının patladığı ve iç kanamasının olduğu belirlendi. Acilen ameliyata alınan genç kadın 4 gün yoğun bakımda kaldı. Taburcu edilen kadın ameliyatın üzerinden 45 gün geçmesine rağmen iyileşmiyor, yürümekte dahi zorlanıyordu.

Yeniden hastaneye başvuran Fatma S., iddiaya göre psikiyatr servisine sevk edildi. Muayene sonucu psikolojik bir problemi olmadığına dair rapor verildi.

Ağrılarında bir azalma olmayan kadın yeniden acil servise başvurdu.

Hem doktor hem hemşire kusurlu çıktı

Yapılan tetkiklerde genç kadının karnında 'malaya' benzeyen bir aletin olduğu ortaya çıktı. Alet başka bir hastanede operasyonla çıkarıldı. sağlık Bakanlığı'nı arayarak yardım isteyen Fatma S., doktor ve hastane yetkililerinden şikâyetçi oldu.

Sabah'ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sağlık Bakanlığı'na yazı yazılarak doktorun ve hemşirenin olayda kusuru olup olmadığının rapor edilmesini istedi. Bakanlık tarafından doktorların kusurunun var olduğuna dair rapor gelmesi ardından Doktor Ahmet K. ve hemşire Kader L. hakkında 7.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.