Hayat İftarlık Gazoz en yakın rakibini ikiye katladı

'İftarlık Gazoz' en yakın rakibini ikiye katladı

'İftarlık Gazoz' kendisiyle aynı anda vizyona giren filmlerin canını yaktı! 29 Ocak'ta seyirciyle buluşan filmler arasında 3 yüz binden fazla izlenen 'İftarlık Gazoz' 4 milyon TL hasılat ile kendisine en yakın rakibini bile ikiye katlamayı başardı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İftarlık Gazoz en yakın rakibini ikiye katladı
Geçtiğimiz hafta vizyona giren 5 yeni filmi inceledik ve Türk seyircisinin tercihlerini derledik. 29 Ocak'ta aynı anda seyirciyle buluşan filmler arasına en çok izlenen, en yakın rakibinin iki katı olan izlenme sayısı ile İftarlık Gazoz oldu. Listenin son sırasında ise, 'Altın Küre'deki ve Oscar'daki adaylıklarına rağmen' Türk seyircisinin ilgisini çekmeyi başaramayan Spotlight yer aldı. İzlenme istatistiği güncel olmadığı için Yalan Labirenti'nin, ilk üç günü baz alan rakamlarıyla 'sıralamanın dışında' tutarak değerlendirdik.

29 Ocak'ta, aynı anda seyirciyle buluşan filmler ve seyirci sayıları şöyle:

İdealist, genç bir başsavcı olan Joham Radmann, savaştan sonra Nazilerin nerede olduğunu, kamplarda kimlerin öldürüldüğünü öğrenmek üzere uzun ve meşakkatli bir yola girer. Yalan Labirenti'nin izlenme sayıları güncel olmadığı için, sıralamaya dahil etmesek de, ilk üç günde 888 seyirciye ulaşan film oldukça kötü bir başlangıç yaptı. Türkiye'de 10 bin TL hasılat yapan film, ABD'de ise 787 dolar gişe geliri toplayabildi.

Baş savcımız Joham Radmann, araştırması gereken tonlarca evrakla baş başa...
Baş savcımız Joham Radmann, araştırması gereken tonlarca evrakla baş başa...

Bir grup gazetecinin, taciz olaylarıyla gündeme gelen bir kiliseyi araştırmasını konu edinen Spotlight, bir çok ödül töreninin gözdesi olsa da Türkiye'de pek fazla reğbet görmedi. 10 bin 457 seyircinin izlediği film, geçtiğimiz hafta vizyona giren filmler arasında sonuncu oldu.

Spotlight filmindeki gazeteci grubumuz.
Spotlight filmindeki gazeteci grubumuz.


Bir petrol tankerinin fırtınaya yakalanması üzerine Amerikan Sahil Güvenlik ekibi kurtarma operasyonu düzenler. Ancak sorun şu ki, 32 kazazede vardır ve sadece 12 kişiye yetecek kadar yer var. Zor Saatler filminin bir haftada elde ettiği izlenme sayısı 34 bin 871 oldu. Eh, daha iyi olabilirdi…

Zor Saatler filminden bir görüntü.
Zor Saatler filminden bir görüntü.


Evlenmek üzereyken hayatının en büyük darbesini yiyen Pelin, hayatında köklü değişiklikler yapmaya çalışır ve yeniden ayağa kalkmayı dener. Her seferinde nakavt olan Pelin, biraz romantik, biraz komik, biraz da duygusal bir serüven yaşar. Türk seyircisi de buna kayıtsız kalmaz. 182 bin 487 izlenme sayısı ile Her Şey Aşktan 29 Ocak'ta vizyona giren filmler arasında ikinci sıraya yerleşir.

Nişanlısından ayrılan Pelin, eski yaşamından uzaklaşmak için birçok yeni şey dener, ama geçmişinden uzaklaşma konusunda pekte başarılı olamaz.
Nişanlısından ayrılan Pelin, eski yaşamından uzaklaşmak için birçok yeni şey dener, ama geçmişinden uzaklaşma konusunda pekte başarılı olamaz.


Ve birinci sırada, her ne kadar kendisini Stand Up gösterilerinden bağımsız düşünemesek de, aslında (bana kalırsa) ciddi rollerin adamı olan Cem Yılmaz'ın oynadığı, Yüksel Aksu'nun yönetmenliğini yaptığı İftarlık Gazoz kendisiyle aynı gün vizyona giren filmlerin birincisi oldu. 365 bin 620 seyircinin izlediği film, ilk haftadan 4 milyon TL hasılat topladı bile. En yakın rakibi Her Şey Aşktan filmini ikiye katlayan yapım, ilk üç gündeki izlenme sayısıyla bile en yakın rakibini geçti.

Çok çalıştılar ve 365 binden fazla seyirciye gazoz sattılar :)
Çok çalıştılar ve 365 binden fazla seyirciye gazoz sattılar :)


Bu arada, bu hafta vizyona giren filmleri de aşağıdaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

Bu hafta vizyondaki filmler
HAYAT
Bu hafta vizyondaki filmler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.