Hayatİki devlet bir milletiz

İki devlet bir milletiz

Katar halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türk halkına olan sevgisi her geçen gün daha da artıyor. Bu zor günlerinde Türkiye’nin desteği Katar halkına güç veriyor. Katarlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar’ı ziyaretini dört gözle bekliyorlar.

Haber MerkeziYeni Şafak
İki devlet bir milletiz
İki devlet bir milletiz

Shamma al Subei – Katar

Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi ve Katar’a uygulanan haksız abluka ve iki kardeş ülkenin yaşadıkları bu talihsiz olaylar karşısında birbirlerine sundukları samimi destek Katar ve Türk halklarının birbirine daha da yakınlaşmasını sağladı. Katarlılar her fırsatta Türkiye’ye ve Türk halkına yanlarında olmalarından dolayı müteşekkir olduklarını ifade ediyorlar.

Bilindiği üzere Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn 5 Haziran’da yaptıkları ortak bir açıklama ile Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Adı geçen ülkeler hava sahalarını Katar’a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Katar’a abluka uygulayan Arap ülkeleri, ambargoyu kaldırmak için Doha yönetimine 13 maddelik bir liste sunmuştu. Katar kendisine sunulan 13 maddelik listeyi uygulanması mümkün olmadığı ve Katar’ın egemenliğine müdahale manasına geldiği gerekçesiyle reddetti.

SAMİMİ DOSTLUĞU GÖRDÜK

Krizin başladığı andan itibaren Katar’a desteğini ilk açıklayan ve daima Katar’ın yanında olacağını ifade eden ülke Türkiye oldu. Türkiye bununla da yetinmeyerek Katar’a asker göndererek Katar’a olan dostluğunda ne kadar samimi olduğunu göstermiş oldu.

Krizin hemen ertesi günü Katar'daki süpermarketlerde Türk ürünleri raflardaki yerini aldı ve Katarlılar Türk ürünlerini oldukça beğeniyorlar. Görünen o ki iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliği büyümeye ve güçlenmeye devam edecek.

Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed bin Casim bin Muhammed Al Sani’nin önceki günkü Türkiye ziyaretinde biraraya geldiği mevkidaşı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi “Kardeşler arasındaki şu andaki bu mevcut atmosferin yine kardeşçe ortadan kalkmasını istiyoruz, diliyoruz ve destekliyoruz” diyerek krizin bir an önce sona ermesi gerektiğini tekrarladı.

Bu arada Katar halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türk halkına olan sevgisi her geçen gün daha da artıyor. Bu zor günlerinde Türkiye’nin desteği Katar halkına güç veriyor. Katarlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar’ı ziyaretini dört gözle bekliyorlar. Bu kriz döneminde daha da perçinlenen Katar – Türkiye dostluğu “İki devlet bir millet” ifadesinde yerini buluyor.

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Hollanda'ya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi’nden geçen 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan karar almasını şiddetle kınadı. Bakanlık, açıklamasında "Avrupa’nın ortasında Srebrenitsa’da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır." ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Yarın 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.
İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı
Ekonomi

İspanyollar'dan 3. havalimanı çıkışı

İspanyol turizm danışmanlık firması ForwardKeys tarafından yapılan çalışmada İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmadan Körfez pazarını etkileyemeye başladığı belirtti. İstanbul üzerinden gerçekleşen transit uçuşların önceki yıla göre yüzde 21 arttığına da değinilen çalışmada havayolu şirketlerinin de benzeri görülmemiş bir lojistik projeyle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulunuldu.
Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...