Hayat Kapadokyayı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret etti

Kapadokya'yı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret etti

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini mayıs ayında 61 bin 634 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Haber Merkezi DHA
Kapadokyayı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret etti
Kapadokya-Peri Bacaları

Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı´nca ziyarete açık bulundurulan Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Karanlık, El Nazar ve Gülşehir St. Jean Kiliseleri, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Tatlarin ve Mazı yer altı şehirleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyerleri, Gülşehir Açık Saray harabeleri, Hacıbektaş Veli Müzesi ve Hacıbektaş Atatürk Evi'ni mayıs ayında 61 bin 634 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bölgedeki müze ve ören yerlerini 2020 yılının mayıs ayında ise, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olunca ziyaret eden olmamıştı.

Kapadokya'yı Ocak ayında 42 bin 560 turist ziyaret etti
EKONOMİ
Kapadokya'yı Ocak ayında 42 bin 560 turist ziyaret etti

Kapadokya’da peribacaları yıkılıyor
FOTOĞRAF 13
Title
Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bulunan peribacaları yıkılıyor.
Title
Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde vadilerde bulunan peribacalarından bazılarının çatladığı bazılarının ise sahipsizlikten yıkıldığı dikkatlerden kaçmadı.
Title
Göreme beldesinde bulunan bir peribacasının ise korunma amacıyla sadece ağ ile kaplanarak bırakılması ise bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük tepkisini çekiyor.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Kapadokya’da peribacaları yıkılıyor
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinin simgesi olan peribacaları sahipsizlik nedeniyle yıkılıyor.Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.