Hayat Koronavirüs nedeniyle vefat eden Dr Kalaycının ismi görev yaptığı aile sağlığı merkezine verildi Bakan Koca bu sözlerle duyurdu

Koronavirüs nedeniyle vefat eden Dr. Kalaycı'nın ismi görev yaptığı aile sağlığı merkezine verildi: Bakan Koca bu sözlerle duyurdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitiren Dr. Yavuz Kalaycı'nın ismi, görev yaptığı aile sağlığı merkezine verildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Birkaç gün öncesine dek, bu tabelada, İstanbul Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi yazıyordu. Hastalarına son olarak burada hizmet eden doktor arkadaşımız Yavuz Kalaycı’yı Kovid-19 sebebiyle kaybedene dek" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Dr. Yavuz Kalaycı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
Dr. Yavuz Kalaycı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitiren Dr. Yavuz Kalaycı'nın ismi, görev yaptığı aile sağlığı merkezine verildi.

Koca, Twitter hesabından, Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Dr. Kalaycı'nın yaşamını yitirmesine ilişkin paylaşımda bulundu.

İHA
Kalaycı'nın görev yaptığı kurumun ismi,

Bakan Koca, Dr. Kalaycı'nın görev yaptığı Aile Sağlığı Merkezi'nin yeni isminin yazdığı tabelanın fotoğrafının yer aldığı mesajında, şunladı kaydetti:

  • "Birkaç gün öncesine dek bu tabelada, İstanbul Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi yazıyordu. Hastalarına son olarak burada hizmet eden doktor arkadaşımız Yavuz Kalaycı'yı Kovid-19 sebebiyle kaybedene dek. İnsana sevgisi çok olan çok sevilir, tıpkı Dr. Yavuz gibi."

Kalaycı'nın görev yaptığı kurumun ismi, "Sağlık Bakanlığı İstanbul Eyüpsultan Dr. Yavuz Kalaycı Aile Sağlığı Merkezi" oldu.

Abone Ol Google News
Basra'dan Avrupa'ya Ovaköy
Ekonomi

Basra'dan Avrupa'ya Ovaköy

Türkiye ile Irak arasında Habur Sınır Kapısı’na ek ikinci gümrük kapısının açılması için girişimler artıyor. Ovaköy Sınır Kapısı, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’yı da Bağdat üzerinden Basra Körfezi’ne bağlayacak. Tarihi projenin ikinci aşamasında kara ve demir yolu projesi var. Ovaköy, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak Başbakanı Kazımi ile Ankara’daki görüşmesinde de gündeme geldi. Projeyle, Türkiye-Irak ticaretinin yeniden 20 milyar doları aşması hedefleniyor. Kapı; Kuveyt, Katar, BAE ve diğer Körfez ülkelerine ticari katkı sağlayacak. DEİK Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Emin Taha, Türkiye’nin bu projeyi hayata geçirmek için yıllardır yoğun çaba sarf ettiğini söyledi.
Kısa sürede açmak istiyoruz
Dünya

Kısa sürede açmak istiyoruz

Yeni Şafak’a konuşan Irak Ulaştırma Bakanı Nasser Bandar, Ovaköy Sınır Kapısı’nı en yakın zamanda açmayı istediklerini söyledi. Bandar, “Türkiye’ye geçişlerin kolay olması bizim diğer ülkelerle bağlantımızı da sağlıyor. Uzun bir süredir çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki ay sonuçlarını alacağız” dedi.
Türk ihracatçısı rekora doymadı
Ekonomi

Türk ihracatçısı rekora doymadı

Kovid-19 salgını ile zor günler geçiren küresel ekonomiye rağmen Türkiye’de çarklar dönmeye devam ediyor. Şubat’ta ihracat 16 milyar 12 milyon dolara ulaşarak Cumhuriyet tarihin en yüksek şubat ayı rekoru kırıldı. Türkiye’nin son 3 ayda üst üste ihracat rekoru kırdığına dikkat çeken Ticaret Bakanı Pekcan, “Reform süreci kapsamındaki adımların devreye alınmasıyla, elimiz çok daha güçlenecek ve ihracatımıza katkı sağlayacak” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.