Hayat Kültüre engel yok

Kültüre engel yok

Abone Ol Google News
Aylin İzmir Yeni Şafak
Kültüre engel yok
Turizm haftası kapsamında; “Çağıran, Karşılayan, Ağırlayan Müze” anlayışı çerçevesinde; Süper Star Ajda Pekkan ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy “Haydi Sen de Gel, Tarihine Sahip Çık” mesajını vermek ve işitme engelliler için toplumsal duyarlılığın sağlanması için bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

MÜZELERE HERKES GELEBİLSİN

Ajda Pekkan, “Biz tarihimize sahip çıkmak adına müzelerimize erişimin herkes için eşit ve rahat olmasını temenni ediyoruz. Engelli insanlarımızı müzelerimize davet etmek noktasında, TÜRSAB'la işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise “Sanatınız yoksa kültürünüz yoksa ve ona bakmıyorsanız medeniyetten bahsetme hakkınız da yoktur. Görme engelli vatandaşlarımız için kabartmalı bir kitap hazırladık ve bütün müzelerimizi tanıtıyoruz. İşitme engelli vatandaşlarımız için de görüntülü sistem yapmaya çalışıyoruz. 2016 yılında müzemizin tamamını ziyaretlere açacağız” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.