Hayat Liseli gençlerden duygulandıran davranış Ayağı kırılan kediyi para toplayıp ameliyat ettirdiler

Liseli gençlerden duygulandıran davranış: Ayağı kırılan kediyi para toplayıp ameliyat ettirdiler

Amasya’da lise öğrencileri ayağı kırılan kediyi biriktirdikleri parayla ameliyat ettirdi. ‘Ponçik’ adı verilen kedi bu sayede sağlığına kavuştu

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Liseli gençlerden duygulandıran davranış: Ayağı kırılan kediyi para toplayıp ameliyat ettirdiler
Ponçik, lise öğrencileri sayesinde sağlığına kavuşu.

Macit Zeren Fen Lisesi’nin bahçesinde barınan kedilerden biri yangın merdiveninden düştü. Öğrenciler acılar içinde seken kediyi sağlığına kavuşması için veterinere götürdü. Yapılan kontrolünde ayağında oluşan kırıklardan dolayı ameliyat edilmesi kararlaştırıldı.
Öğrencilerden Başak Bilgin ve Kübra Mercan, 2 bin 500 TL’yi bulan ameliyat masrafı için sınıfları dolaşarak okul arkadaşları ile öğretmenlerinden para topladı. Biriktirilen parayla ameliyat ücreti ödendi. Okul bahçesindeki sevimli dostlarını çok sevdiklerini belirten Bilgin, “Kedilerimizden ‘Ponçik’ için pamuk ellere’ cebe dedik. Sağlığına kavuşması için destek olan arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.
Okul müdürü Ahmet Eren de duyarlı öğrencilerini kutladı.

Öğrencilerden duygulandıran duyarlılık: Kışta kuşları unutmadılar
FOTOĞRAF 10
Title
Hakkari'de okul duvarlarını boyama, çocuklara yönelik farklı etkinlikler, yaşlıları evlerinde ziyaret gibi birçok faaliyet gerçekleştiren gönüllü gençler, olumsuz hava şartlarında sokak hayvanları ve kuşların beslenmesi konusunda da çalışma yaptı.
Title
Kış şartlarının etkili olduğu kentte Damla Projesi kapsamında Gençlik Merkezinde bir araya gelen gönüllüler, doğada yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşlar için yemlik hazırladı.
Title
Kendi imkanlarıyla malzeme temin eden öğrenciler, lehim makinesi ile bazı kısımlarını erittikleri pet şişe ve sulama kabı ile ipten yaptıkları yemliğe, yem doldurdu.
Title
Öğrenciler, hazırladıkları yemlikleri daha sonra karda farklı noktalardaki ağaçlara astı.
Title
Damla Projesi İl Koordinatör Yardımcısı Zeynep Aydın, Damla Projesi'nin gönüllülük esaslı sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi.
Title
Çalışmalarında her türlü canlıyı düşünerek hareket ettiklerini vurgulayan Aydın, Hakkari'de kış şartları zor olduğu için hayvanlar yem bulma konusunda zorlanıyor. Biz de doğaya içinde buğday olan yemlikler koyuyoruz. Malzemeleri kendimiz temin ediyoruz. Hepimiz 3'er, 5'er lira bırakıp kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. dedi.
Title
Yemlikleri, ağaçların yoğun olduğu ve kuşların yiyecek bulmakta zorlanacağı yerlere astıklarını dile getiren Aydın, bu işleri 15 kişilik grupla yaptıklarını, kurdukları üniversite topluluğu ile bu sayının artacağını söyledi.
Title
Vatandaşları sokak hayvanları konusunda duyarlı davranmaya çağıran Aydın, Herkes evinin önüne bir kap yemek, biraz su bırakırsa çok güzel olur çünkü hayvanların bu koşullarda yem bulması çok zor. Onlara lütfen acıyalım. Bizden desteklerini esirgemeyen Gençlik Merkezimize teşekkür ederiz. diye konuştu.
Title
.
Title
.
Öğrencilerden duygulandıran duyarlılık: Kışta kuşları unutmadılar
Hakkari'de Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren bir grup gönüllü genç, olumsuz hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için pet şişelerden yaptıkları yemlikleri ağaçlara asarak örnek bir davranış sergiledi.


Üniversite öğrencilerinden duygulandıran davranış
OYNAT 00:52
Üniversite öğrencilerinden duygulandıran davranış
İngiltere Bristol Üniversitesi'ndeki öğrenciler, okullarındaki temizlik görevlisi ülkesine gidemediği için para topladı. Öğrencilerin bu davranışı yaşlı adamı duygulandırdı. İşte o anlar...


Öfkenize değil çözüme odaklanın
Hayat

Öfkenize değil çözüme odaklanın

Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Öfkenin şiddeti kişiden kişiye veya olaydan olaya değişebilir. Her insanın stresli bir duruma veya tehdit içeren bir olguya karşı tutumu aynı olmayabilir. Birtakım yaşantısal veya genetik etkenlerden dolayı bazı kişilerin strese karşı daha düşük toleransı olabilir. Diğer önemli nokta ise iletişim becerisidir” yorumunu yapıyor ve öfkeyle başa çıkmak için bası ipuçları veriyor.
100 yıldır kayda değer metin çok az
Hayat

100 yıldır kayda değer metin çok az

İsmail Kara, bugüne kadar yediden yetmişe herkesin tahsil yıllarında karşılaştığı, düzenli olarak okuduğu, tekrarladığı, İstiklâl Marşı üzerine 100 yıldır fikri ve edebi bakımdan kayda değer metinler yazılmadığını söylüyor.
Sağlıklı beslenmenin vatanı Anadolu’dur
Hayat

Sağlıklı beslenmenin vatanı Anadolu’dur

Türk mutfağının en sağlıklı beslenme modeli olarak kabul edilen Akdeniz Diyeti’nin bir parçası olduğunu söyleyen Mehmet Öz, “Dünya da bunu yeni fark etti” diyor. Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabının danışma kurulunda yer alan dünyaca ünlü Türk hekim Mehmet Öz, “İnsanlar Akdeniz beslenme şeklinin Anadolu ve Ege geleneklerinden geldiğini fark ettikçe daha fazla tanınmaya başladı. Bu anlamda, bu kitabın, Türk mutfağını sağlıklı, geleneksel ve atıksız yönleriyle tanıtarak dünya mutfağındaki gerçek yerine ulaştıracağına inanıyorum” değerlendirmesini yapıyor. Geçmişte büyüklerimizin çok daha sağlıklı beslendiğine de dikkat çeken Öz, “Ancak günümüzde Türkiye’ de çok fazla şekerli gıdalar, kızarmış yemekler ve ucuz et tüketildiğini gözlemliyorum” diyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.