Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Pedofili içeren Minnoşlar filmi kamuoyunda büyük tepkilere yol açmıştı Netflix abonelik iptallerinde patlama yaşandı

Pedofili içeren 'Minnoşlar' filmi kamuoyunda büyük tepkilere yol açmıştı: Netflix abonelik iptallerinde patlama yaşandı

Dijital yayın platformu Netflix’in içeriği olan “Minnoşlar” adlı filmde 11 yaşındaki kızların müstehcen dansları ve kıyafetlerinin pedofili içermesi nedeniyle kamuoyu, platforma büyük tepki göstermişti. Skandal yapım konusunda Türkiye tedbirini erken almıştı. RTÜK, film yayına çıkmadan önce "çocuk istismarı sahneleri" nedeniyle Minnoşlar'ın Türkiye kataloğundan çıkarılması gerektiğini kararlaştırmıştı. Öte yandan abonelik analiz sitesi Antenna'nın verilerine göre, Netflix'in söz konusu yapımı yayımlama ısrarı abonelik iptallerinde patlamaya neden oldu.

Haber Merkezi AA
Netflix Minnoşlar filmi: Netflixin pedofili içeren filmi
Fotoğraf: Arşiv

Abonelik analiz sitesi Antenna'nın verilerine göre, Netflix'in Fransız yapımı Minnoşlar isimli filmi savunarak yayımlama ısrarı abonelik iptallerinde patlamaya neden oldu.

  • Minnoşlar'ın 9 Eylül'de yayına girmesinin ardından son 5 günde Netflix abonelik iptalleri, 13 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasındaki iptal sayısına oranla 5 kat arttı. Sitede kaç kişinin aboneliğini iptal ettiğine ise yer verilmedi.

Netflix'e pedofili tepkisi: Minnoşlar adıyla yayınlanan 'Cuties' isimli film çocuk istismarını normalleştiriyor
HAYAT
Netflix'e pedofili tepkisi: Minnoşlar adıyla yayınlanan 'Cuties' isimli film çocuk istismarını normalleştiriyor

Netflix, çocuk istismarı sahneleri içeren "Minnoşlar" filmi nedeniyle tüm dünyadan eleştiri alıyor.

Katalogdan çıkarılması istendi

ABD, Kanada, Almanya ve İngiltere başta olmak üzere Netflix'i "çocuk pornografisi yayınlamakla" suçlayan üst düzey bürokratlar, kanaat önderleri ve ünlü isimler bu içeriğin Netflix kataloğundan çıkarılmasını istemişti.

Çocuk istismarı içeren o dizi için RTÜK harekete geçti: Türkiye kataloğundan kaldırıldı
HAYAT
Çocuk istismarı içeren o dizi için RTÜK harekete geçti: Türkiye kataloğundan kaldırıldı

Hisseleri değer kaybetti

  • ABD'de bazı eyaletlerde Netflix'in suç işlediği ve yargılanması gerektiği belirtilmiş, tepkiler üzerine Netflix'in borsadaki hisseleri de değer kaybetmişti.

LGBT'nin en güçlü maşaları: Netflix ve Hollywood Eşcinsellik propagandasının arkasında kimler var?
OYNAT 03:34
LGBT'nin en güçlü maşaları: Netflix ve Hollywood Eşcinsellik propagandasının arkasında kimler var?
Eşcinsel süper kahramanlar, eşcinsel çizgi film karakterleri,eşcinsel yan roller... Netflix ve Hollywood'un eşcinsellik propagandası tüm dünya tarafından endişe ile izleniyor. Ahlak karşıtı yayınlarıyla sık sık gündeme gelen film paltformları, dayattıkları sapkın yaşam biçimiyle yüzlerce çocuğun ruh sağlığını bozuyor. Milyarlarca dolarlık bütçelerle desteklenen bu tür yapımların ana hedefinde çocuklar ve ahlaksız ideolojilere karşı çıkan ebeveynler var...

Dünya basınında yankı buldu

Twitter'da "cancelnetflix" (Netflix'ini iptal et) etiketiyle dünya listesinde trend olan ve saatlerce listeden inmeyen kampanya, dünya basınında da yankı bulmuştu.

Türkiye tedbir almıştı

  • Dünyada tepkiyle karşılanan yapım konusunda Türkiye tedbirini erken almıştı. RTÜK, film yayına çıkmadan önce "çocuk istismarı sahneleri" nedeniyle Minnoşlar'ın Türkiye kataloğundan çıkarılması gerektiğini kararlaştırmıştı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.