Hayat Okuma yazma bilmeyen engelli babanın azmi ile 3 çocuğu hafız oldu Yaz-kış demeden her gün okula götürüyor

Okuma yazma bilmeyen engelli babanın azmi ile 3 çocuğu hafız oldu: Yaz-kış demeden her gün okula götürüyor

Adıyaman’da okuma yazma bilmeyen engelli Hanifi Yaman’ın her gün engelli aracıyla okula götürüp getirdiği 3 çocuğu hafız oldu. Kendisinin okuma yazma bilmediğini ancak çocuklarının okuması için elinden geleni yapmaya çalıştığını dile getiren baba Hanifi Yaman, “Üç tekerli engelli aracım ile kar kış demeden çocuklarımı okula getirip götürüyorum. Bazen zor oluyor ama yine de Allah’a çok şükür. Allah’ın yolunu, dininin yolunu öğrensin, devlete millete faydalı olsunlar bana yeter” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Okuma yazma bilmeyen engelli babanın azmi ile 3 çocuğu hafız oldu: Yaz-kış demeden her gün okula götürüyor
Baba Hanifi Yaman ve çocukları

Küçük yaşta yapılan yanlış bir iğneden sonra iki bacağı da sakat kalan Hanifi Yaman (54), üç tekerlekli motosikletiyle her gün çocuklarını okula götürüp getiriyor. Kar kış demeden her gün engelli aracıyla yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki okula gelip giden baba Yaman, çocuklarının eğitimi için seferber oluyor. Hafızlığı tamamlayan 10. sınıf öğrencisi Harun, 8. sınıf öğrencisi Zeynep ile hafızlığı tamamlamak üzere olan 7. sınıf öğrencisi Musa Yaman, Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim görüyor.

YAZ-KIŞ DEMİYOR

7. sınıf öğrencisi Musa Yaman, hafızlık eğitimine 5. sınıfta başladığını ve 6. sınıfta hafız olduğunu, yüzünden olarak tamamladığı Kur’an’ı şimdi ezberlediğini söyledi. Ablası Zeynep babasının her gün motoruyla kendisini okula getirdiğini ve hafız olduğunu belirtirken, Harun Yaman da “Allah ondan razı olsun” dediği babasının yaz kış, kar kış demeden kendilerini okula getirdiğini söyledi.

Hafızlara ilahiyatlarda yüzde 10 kontenjan
GÜNDEM
Hafızlara ilahiyatlarda yüzde 10 kontenjan

DEVLETE MİLLETE FAYDALI OLSUNLAR BANA YETER

Kendisinin okuma yazma bilmediğini ancak çocuklarının okuması için elinden geleni yapmaya çalıştığını dile getiren baba Hanifi Yaman, “Üç tekerli engelli aracım ile kar kış demeden çocuklarımı okula getirip götürüyorum. Bazen zor oluyor ama yine de Allah’a çok şükür. Allah’ın yolunu, dininin yolunu öğrensin, devlete millete faydalı olsunlar bana yeter” dedi.

2 YILDA 70'DEN FAZLA HAFIZ YETİŞTİ

İki yılda 70’in üzerinde hafız öğrenci yetiştirdiklerini dile getiren Okul Müdürü Yakup Doğan, “Okulumuz 2016 yılından itibaren hafızlık eğitimiyle beraber örgün eğitim veriyor. 2019 yılından itibaren de hafızlık proje okulu olarak devam ediyor. Okulumuz Adıyaman’ımıza son 2 yılda 70’den fazla hafız öğrenci yetiştirmiştir. Özellikle Yaman Ailesi’nin başarısı, vefası, cefası bizleri ayrıca motive etmektedir. Yaman Ailesi’nin iki çocuğu hafızlık eğitimini bitirmiş ve diğeri de hemen hemen bitirmektedir” diye konuştu.

Filistin'de tüyleri diken diken eden an: Küçük çocuk hafız oluşunu böyle kutladı
OYNAT 00:57
Filistin'de tüyleri diken diken eden an: Küçük çocuk hafız oluşunu böyle kutladı
Filistinli küçük çocuğun Kur'an-ı Kerim'i ezberleyip, tamamını babasına okuduktan sonra hafızlık sevincini babasıyla paylaştığı görüntüler izleyenlerin tüylerini diken diken ediyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.