Hayat Servet değerindeki tarihi tablo kaza kurbanı

Servet değerindeki tarihi tablo kaza kurbanı

Tayvan'da bir sergide gösterilen 350 yıllık tablo, ziyaretçi çocuğun bir anlık dikkatsizliği ile büyük hasar gördü. Yanlışlıkla tabloya çarpan çocuğun darbesiyle, 1,5 milyon dolar değerindeki tablonun üzerinde yumruk büyüklüğünde delik açıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Servet değerindeki tarihi tablo kaza kurbanı
İtalyan ressam Paolo Porpora'nın 350 yıllık “Çiçekler” adlı tablosunun önünden geçen siyah tişörtlü 12 yaşındaki çocuk dengesini kaybettikten sonra, eliyle tablodan destek almaya çalışıyor.

Tabloya milyon dolarlık bir delik açtıktan sonra, etrafına bakınan çocuk olayın şaşkınlığını üzerinden atmaya çalışıyor. Birkaç dakika etrafına bakan çocuk daha sonra oradan uzaklaşıyor.

Uzmanlar tablodaki hasarı gidermeye çalışıyor..
Uzmanlar tablodaki hasarı gidermeye çalışıyor..


Focus Tiwan News'e göre serginin organizatörleri çocuktan kendini suçlamamasını ve tablonun bedelini ödemesine gerek olmadığını söyledi. Organizatör, Sun Chi-hsuan çocuğun oldukça üzgün olduğunu olayın kaza olduğunu ve suçlanmaması gerektiğini ifade etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.