Hayat TDV, 24 milyon evde gönüllere girdi

TDV, 24 milyon evde gönüllere girdi

Türkiye ve dünyada 28 yıldır kurban organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl 78 ülkede 589 bin hisse kurbanı keserek 24 milyonun üzerinde eve kurban eti ulaştırdı. Vakfın Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, vakfın dünyanın dört bir yanındaki mazlumların ümitlerini yeşerttiğini dile getirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TDV, 24 milyon evde gönüllere girdi
Türkiye Diyanet Vakfı, yurt içi ve yurt dışında toplamda 78 ülkede 589 bin hisse kurbanı keserek 24 milyon 449 bin eve kurban eti ulaştırdı.

‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte 28 yıldır vekalet yoluyla kurban organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Diyanet Vakfı(TDV), bu yıl da yurt içi ve yurt dışında toplamda 78 ülkede 589 bin hisse kurbanı keserek 24 milyon 449 bin eve kurban eti ulaştırdı.

  • Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, yaptığı açıklamada; Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle Türk milletinin iyilik temsilcisi olan vakfın, insanlığın şefkat ve merhamete en çok ihtiyaç duyduğu böylesi bir dönemde Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mazlumların ümitlerini yeşerttiğini söyledi.

Kurulduğu günden beri Türk milletinin sarsılmaz güvenine mazhar olan Türkiye Diyanet Vakfı’nın, bu yıl da vatandaşların büyük teveccühüyle dünyaya açılan iyilik ve yardım kapısı olduğunu ifade eden Açık, “Vefakar milletimizin vekalet verdiği kurbanlar ülkemizde 81 ilde yurt dışında 77 ülkenin 339 bölgesinde görevli ve gönüllülerimizin nezaretinde, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle İslami usullere uygun bir şekilde kesildi. Büyük bir titizlikle paketlenerek dağıtıma hazır hale getirilen kurban etlerini, dualarında Türkiye olan, günler öncesinden yolumuzu umutla bekleyen, mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI 24 MİLYON EVE ULAŞTI

  • Vekalet alınmasından kesilip dağıtılmasına kadar her aşamasını büyük bir hassasiyetle takip edilen kurbanları, Türkiye’de; ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur’an kurslarına ve öğrenci yurtlarına, yurt dışında ise; öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu bölgelerdeki başta yetim, öksüz, dul, mazlum, mağdur ve muhtaçlara olmak üzere toplamda 24 milyon 449 bin 144 eve kurban eti ulaştırdıklarını ifade eden Açık, “Bu yıl geçen yılki bağış rakamlarımızın üzerine çıkarak daha çok mazlumun sofrasına misafir olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI’NA HİSSE TEŞEKKÜRÜ

Türkiye Diyanet Vakfı’nın 1993 yılından bugüne kadar hayırseverlerimizin vekalet verdiği toplam 3 milyon 391 bin hisse kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını belirten Açık, “Vekâletle kurban organizasyonuna kendi kurbanlarını da bağışlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, her türlü desteği veren Diyanet İşleri Başkanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, sanatçılarımıza, sporcularımıza, teşkilatımızın fedakar mensuplarına, yurt dışında ülkemizi en güzel şekilde temsil eden görevli ve gönüllülerimize, yurt içi ve yurt dışındaki hayırsever milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.