Hayat TRT Belgesel yeni yayın dönemine başladı

​TRT Belgesel yeni yayın dönemine başladı

TRT Belgesel yeni yayın dönemine başladı

TRT Belgesel yeni yayın döneminde dün Sirkeci Garı'nda gerçekleştirilen törenle başladı. 38 ülkede 44 yapım, 400 bölüm insan hikayesini izleyici ile buluşturacak olan TRT Belgesel, "insanı anlamak hayatı anlamaktır" sloganı ile yoluna devam edecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren
TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren

TRT Belgesel yeni dönemine dün başladı. TRT Belgesel, Sirkeci Garı'nda dün gerçekleştirilen organizasyonla yeni dönemine başladı. 38 ülkede 44 yapım, 400 bölüm insan hikayesi ile yeni yolculuğuna başlayan TRT Belgesel bundan böyle "İnsanı anlamak hayatı anlamaktır" sloganı ile yoluna devam edecek.

TRT Belgesel Koordinatörü Süleyman Tezgel'in yanı sıra birçok sanatçı, yönetmen, yapımcı ve davetlinin katıldığı gecede, TRT Belgesel'in yeni içeriklerinden örnekler sunuldu. Etkinlikte, tarih, yaşam, bilim-teknoloji, kültür ve macera gibi birçok türde belgeselin yer aldığı kanalın yeni logosu da ilk defa gösterildi.

İbrahim Eren: Biz, onların sesiyiz

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, burada yaptığı konuşmada, "Günümüzün hikayelerini sonraki nesillere aktarma heyecanı çıkardı bizi bu yolculuğa ve bu gece, hikayeyi yeniden anlatma heyecanını sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutluyuz. Çünkü biz, başkasının tuttuğu aynadan kendimize bakmayı reddediyoruz. Çünkü biz, suskun bir simanın ardındaki hüznü anlarız. Çünkü biz, onların sesiyiz" dedi.

Tayanç Ayaydın'ın sunduğu gecede Mercan Dede ve Serkan Çağrı performansı gösterdi.

İçimizden Üçümüz, Sen de Tanık Ol, Ailenin Yeni Üyesi...

Aralarında "Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları", "Su Savaşları", "İçimizden Üçümüz", "Bir Dünya Yaşam", "Savunma Sanatları", Bakalım İşe Yarayacak mı?", "Afgan Kömürü", "Ailenin Yeni Üyesi", "Sen de Tanık Ol" ve "Çırak" gibi yapımların da yer aldığı belgeseller yeni dönemde TRT Belgesel ekranlarında olacak.

REKLAM

TRT Belgesel, Sirkeci Garı'nda dün gerçekleştirilen organizasyonla yeni dönemine başladı.


Ünlü diziden altı oyuncu birden ayrıldı
HAYAT
Ünlü diziden altı oyuncu birden ayrıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu
HAYAT
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu

Mahir Ünal'dan Palu ailesi açıklaması: RTÜK üzerine düşeni yerine getirmeli
HAYAT
Mahir Ünal'dan Palu ailesi açıklaması: RTÜK üzerine düşeni yerine getirmeli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.