İBB Navi indir - Trafikte "İBB Navi" uygulaması başlıyor
ÖZGÜN

İBB Navi indir - Trafikte "İBB Navi" uygulaması başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanlığı'nca, kent trafiğini etkin yönetmek amacıyla geliştirilen "İBB Navi" navigasyon uygulaması ile İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde, anlık trafik yoğunluk bilgileriyle vatandaşların en kısa sürede hedefe ulaştırılacağı bildirildi. İBB Navi uygulamasını indirmek için haberimizden faydalanabilirsiniz.

Haber Merkezi AA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanlığı'nca, kent trafiğini etkin yönetmek amacıyla geliştirilen "İBB Navi" navigasyon uygulaması ile İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde, anlık trafik yoğunluk bilgileriyle vatandaşların en kısa sürede hedefe ulaştırılacağı bildirildi.

İBB Navi indirmek için tıkla (Android)

İBB Navi indirmek için tıkla (İOS)

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İBB Ulaşım Daire Başkanlığı kent trafiğini etkin yönetmek amacıyla geliştirdiği uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.

"İBB Navi" navigasyon uygulaması, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde, anlık trafik yoğunluk bilgileriyle vatandaşları en kısa sürede hedefe ulaştıracak.Uygulama, cep telefonlarına Android işletim sistemi için Google Play’den, iOS işletim sistemi için App Store'dan uygulama indirebiliyor.

- Yoldaki yeni akıllı rehber

"İBB Navi" vatandaşları hedefine en kısa sürede ulaştırmak amacıyla alternatif rotaları, mesafe ve tahmini varış süreleri ile hizmet edecek. Sistem hem görsel hem de sesli olarak varış noktasına kadar yönlendiriyor. Uygulama, rotanızdan çıktığınızda veya belirlediğiniz rota üzerinde trafik kazası ya da trafik akışını etkileyen herhangi bir olumsuzluk olduğunda otomatik olarak yeni rota oluşturup, sizi en kısa sürede hedefe ulaştırıyor. "İBB Navi"nin en önemli özelliklerinden biri de internet bağlantınız olmadığı durumda alternatif rotalar belirliyor.

"İBB Navi" İstanbul'daki tüm toplu taşıma araçlarıyla entegre olup, hedefe ulaşma için çevreci, sürdürülebilir ulaşım seçenekleri sunuyor. Rota üzerindeki İBB trafik kamera görüntülerini canlı olarak izlenebilecek. Ayrıca uygulama, İstanbul'daki otoparkları anlık doluluk bilgileri ile görüntüleyebilir ve otoparklara rota oluşturabiliyor. "İBB Navi" en yakın nöbetçi eczaneye rota çizerek ulaşım sağlıyor.

"İBB Navi" uygulaması ile Marmara Bölgesi'ndeki anlık trafik yoğunluk bilgileri görebiliyor. Yol çalışmaları, trafik sıkışıklığı, kaza gibi trafik akışını olumsuz etkileyen durumlarda uyarıyor. "İBB Navi" ile rotaya ilişkin detayları görüntüleyebiliyor, sık kullanılan hedeflere favorileri ekleyerek hızlı erişim sağlayabiliyor. Seçilen yerin ya da hedefin sokak görünümüne göz atarak detaylı bilgi edinebiliyor. Seyahat esnasında, "İBB Navi" uygulaması üzerinden, siz de yol çalışması, trafik sıkışıklığı, trafik kazası, yolda tehlike durumlarını bildirim menüsünden paylaşabilir, böylelikle diğer kullanıcıları uyarabiliyor. "İBB Navi" Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve İtalyanca dil seçenekleri sunuyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Sinek küçüktür ama mide bulandırır
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.