Bu bayramda da vazgeçilmez olacak

Yıllardır, Ülker kalitesiyle her bayram çikolata severlerin vazgeçilmezi olan Ülker Ece Çikolata, Kurban Bayramı’nda da ziyaretlerinize lezzet katacak.

Çağrı'dan ABD yaptırımlarına karşı yatırım hamlesi

Son bir yılda içecekten temizliğe birçok kategoride yerli markalara tüketici eğiliminin yüzde 25 artığını belirten Çağrı Hipermarketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kara, son 15 günde 3 şube açtıklarını eylül başında ise 3 şube daha açacaklarını söyledi.

Erdoğan'ın çağrısına cevap: Biz de varız

İş dünyası yaşanan gelişmelerle ilgili ortak deklarasyon yayınladı. Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran döviz seferberliğinde biz de varız derken, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ise daha çok üretmeye ve çalışmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.

Coca Cola'nın notunu teyit etti

Fitch Ratings, Coca-Cola İçecek’in Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Temerrüt Derecelendirmesi Notunu ve Birincil Teminatsız Derecelendirme Notunu ‘BBB-' olarak, görünümünü ise ‘Negatif olarak teyit etti.

Burgan Bank'tan ilk yarıda 132 milyon TL kar

Burgan Bank 2018 yılının ilk yarısını, 132 Milyon TL vergi öncesi kâr elde ederek tamamladı.

Reklam boykotuna THY de katıldı

Türkiye ekonomisini kur üzerinden kuşatmaya karşı ‘ABD’li şirketlere reklam verme’ kampanyası büyüyor. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaya Türk Hava Yolları da katıldı. THY'den yapılan açıklamada ABD merkezli kuruluşlara reklam verilmeyeceği belirtildi.

Erbil: Şükürler olsun ki mevduat çıkışı yok

Dövizdeki hareketliliği yorumlayan Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, kurum, kuruluş ve bankalar olarak tek vücut olarak çalıştıklarını ve şükürler olsun ki mevduat çıkışı ve yurt dışına para gönderme adına her hangi bir durumun olmadığını belirtti.

BDDK'dan bankaların elini rahatlatan karar

Piyasalardaki hareketlilik sonrası swap işlemlerine sınır getiren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bankaları rahatlatan bir karar daha aldı. Bankaların izne tabi işlemleri ile dolaylı pay sahipliğine ilişkin yönetmelikte değişiklik yapan kurum bu değişiklikle bankaların finansman geri ödemelerinde problem yaşayan şirketlere ortak olabilmesinin yolunu açtı.

Leblebici: Önlemlerin etkisini görmeye başlıyoruz

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici, "(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Merkez Bankası kararları) Alınan önlemlerin işe yaradığını görmeye başlıyoruz." dedi.

Erdoğan'ın çağrısıyla 3 milyon dolar bozdurdular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başlattığı döviz bozdurma kampanyasına 300 iş insanı bir araya gelerek ortak tepki gösterdi. Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) üyesi iş adamları tek seferde 3 milyon dolar bozdurup 'Dolara hayır' mesajı verdi.

Bali: Spekülatif atakla karşı karşıyayız

Piyasalardaki son dalgalanmayı değerlendiren İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali spekülatif atakla karşı karşıya olunduğunu belirtti. Bali, İş Bankası'nın mevduatlarından ise herhangi bir çıkışın olmadığını vurguladı.

Beklenen açıklama geldi: Anlaşma tamam

Doğuş Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in geçtiğimiz günlerde borç vadelendirmesine ilişkin 2.3 milyar euro için imza aşamasında olduklarını açıklamasının ardından bugün şirketten beklenen açıklama geldi. Doğuş Grubu, bankalarla refinansman işlemlerinin olumlu sonuçlandığını ve ilgili bankaların şu an kendi iç süreçlerini yönettiğini duyurdu.

Kerevitaş karını yüzde 75 arttırdı

Türkiye’de dondurulmuş gıda ve margarin pazarının lider şirketi olan Kerevitaş Gıda Sanayi, ikinci çeyrek sonu itibarıyla geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 6’lık artışla cirosunu 1.264 milyon TL’ye yükseltti. Şirketin Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kârı ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 75 arttı.

4 şirkete 143 milyon lira ceza

Rekabet Kurulu Enerjisa Enerji AŞ bünyesindeki 4 şirkete piyasadaki hakim durumlarını kötüye kullandıkları gerekçesiyle toplam 143 milyon lira para cezası verdi

3 bin lira maaşla tuz toplayacak işçi arıyorlar

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İşkur), İzmir Çiğli'de faaliyet gösteren Çamaltı Tuz İşletmesi'nde aylık 3 bin lira ücretle çalıştırılacak personel temini için başvuruları almaya başladı.

3 bin lira maaşla tuz toplayacak işçi arıyorlar

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İşkur), İzmir Çiğli'de faaliyet gösteren Çamaltı Tuz İşletmesi'nde aylık 3 bin lira ücretle çalıştırılacak personel temini için başvuruları almaya başladı.

Girişimciler ürünlerini Arıkovanı'nda satacak

Yenilikçi teknoloji ürünlerini ve girişimcileri destekleme amacıyla kurulan Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, girişimcilik ekosistemine desteğini bir adım öteye taşıyor. Arıkovanı artık üretime geçmeyi başarmış girişimcilerin ürünlerini satışa sunulabileceği bir platform da sunuyor.

2018'in ilk yarısında 5 milyarlık satış

Coca-Cola İçecek, yılın ilk yarısında FAVÖK’ünü bir önceki yılın aynı dönemine göre %34 artırırken, net satış %22 artışla 5 milyar TL olarak kaydedildi. Satış hacmi ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %11 yükselerek, 670 milyon ünite kasaya ulaştı.

Yüzde 16 'lık kredi büyümesi bekleniyor

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, yıl sonu itibariyle kredi büyümesini yüzde 15-16 civarında beklediklerini söyledi.

Günsan'da üst düzey görev değişikliği

Elektrik anahtarı ve priz sektörünün öncü şirketlerinden Günsan Elektrik’in yeni CEO’su Francisco Gil Garcia oldu.

Peyniri koruyabilmenin püf noktaları

Her öğünde tüketilen kalsiyum deposu peynir, yaz sıcaklarından en çok etkilenen gıdaların başında yer alıyor. Sofraların baş tacı peyniri, sıcak havalarda koruyabilmenin çok sayıda püf noktası bulunuyor.

Elon Musk'tan sürpriz karar

Tesla otomotiv şirketinin patronu Elon Musk, şirketi özel mülkiyete geçirip, borsada işlem görmesine son vermeyi düşündüğünü açıkladı. Musk, kararına ilişkin, bunun şirketin ilerlemesi için en iyi yol olduğunu ifade etti.

Ferit Şahenk sessizliğini bozdu: İmza aşamasındayız

Doğuş Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk uzun zamandan beri gündeme gelen yapılandırma konusuna ilişkin sessizliğini bozdu. Bankalarla yeniden yapılandırmayı değil yeniden vadelendirmeyi konuştuklarını belirten Şahenk, 2.3 milyar euro için imza aşamasında olduklarını söyledi.

ASELSAN'dan 250 milyon liralık anlaşma

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında, 37,6 milyon dolar ve 214,9 milyon TL tutarında sözleşme imzalandı.

İhracata en büyük katkı seramikten geldi

Türkiye Seramik Federasyonu desteği ile ekonomistler tarafından hazırlanan Türkiye İhracat Katkı Endeksi'nin 2018 yılı ikinci çeyrek verileri açıklandı. Endekse göre, 17 sanayi sektörü arasında inşaat seramikleri 27,88’lik oranla ihracata katkı oranı en yüksek sektör oldu.

Starbucks'tan bitcoin açıklaması

Starbucks, Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağı yönündeki haberleri yalanladı. Starbucks'ta dijital para birimleri ile ödeme kabul edilmeyecek ancak Bitcoin gibi dijital varlıklar dolara çevrilecek ve müşteriler bu şekilde Starbucks'ta ödeme yapabilecek.

Görevini 12 yıl sonra bırakıyor

Pepsi'nin ilk kadın CEO'su Indira Nooyi görevini 12 yıl sonra Ramon Laguarta'ya devredecek.

Fransızları tahtından ettik

Bursa’nın lezzetli kestane şekerini dünyaya tanıtan İlka Şekerleme, Ortadoğu ülkelerindeki pazar payını büyütmesinin ardından Fransız kestanesini tahtından etti.

Ünlü otel el değiştirdi

Türk turizmine damga vuran konaklama tesisleri arasında yer alan ve 54 yıllık bir marka olan Kuşadası’ndaki İmbat Otel’in satıldığı öğrenildi.

Türk Henkel'in savunması alınacak

Rekabet Kurulu, rekabeti ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen soruşturma kapsamında Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sözlü savunmasını alacak.

150’inci mağazasını Malezya’da açtı

Ulaşılabilir modada dünya markası olma stratejisi doğrultusunda yatırımlarını sürdüren DeFacto’nun yurtdışındaki 150’inci mağazası Malezya’da hizmete açıldı. Şirket, önümüzdeki üç yıl boyunca yurtiçinde ve yurtdışında her yıl ortalama 100’ün üzerinde yeni mağaza açmayı hedefliyor.

Elektrikli scooter devi dünyaya açılıyor

ABD'de fenomen haline gelen ve trafik sıkışıklığının yaşandığı kentlerde her gün binlerce kişinin kullandığı elektrikli scooterlar, Avrupa'ya taşınıyor. Bird isimli bir Amerikan elektrikli scooter paylaşım girişimi, Paris'te başladığı Avrupa operasyonlarına kısa zaman içinde dünya geneline yaymak istiyor. Toplu taşımaya ve otomoboil kullanımına ucuz ve çevreci bir alternatif ulaşım sunan bu araçları, yakın bir gelecekte İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu kentlerde görmemiz olası.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.