Mali kriz yaşayan devin iflası istendi

Bir süreden beri mali darboğaz içinde olan teknoloji perakende markası Bimeks’e karşı bu kez iflas davası açıldı. Şirketten olan alacağın icra yolu ile tahsil edilememesi nedeni ile açılan davada iflasa karar verilmesi halinde, bir dönemin devi olan Bimeks için tasfiye sürecine geçilecek.

13,5 milyar doları Türk CEO yönetecek

Türkiye'de bir çok yatırımı olan 13,5 milyar dolarlık özel sermaye fonu yöneticisi Abraaj operasyonel etkinlik ile sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için yeniden yapılanmaya giderek ikiye bölünecek. Yatırımlara ara veren şirketin başına getirilecek iki CEO'dan biri ise Türk olacak.

Oyuncak devi battı: 200'den fazla mağaza kapanıyor

Toys "R" Us yakın zamanda iflas açıklamasının ardından 200'den fazla mağazasını kapatma kararı aldı. Şirketin tatil döneminde de beklediği hareketliliği bulamadığı belirtiliyor.

Türkiye'de şirket avına çıktı

54 milyar dolara yaklaşan aktif büyüklüğü ile Kuveyt'in en büyük ikinci bankası olarak bilinen Kuveyt Finance House Türkiye'de iki alanda yatırım yapmak için arayışa başladı. Türkiye'deki varlıklarını büyütmek istediklerini söyleyen Kuveyt Finance House (KFH) Yönetim Kurulu Başkanı Hamad Abdulmohsen Al Marzoug sağlık ve eğitim alanında görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.

Katliam iş anlaşmasını sona erdirdi

Enterprise Holdings, National Rifle Association (NRA) ile Florida'daki lisede 17 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı sonrasında indirim anlaşmalarını sona erdirdi.

471 maden şehidinin yakınına istihdam müjdesi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen "torba tasarı"yla 2003-2014 tarihlerinde madenlerde meydana gelen kazalarda ölenlerin yakınlarına istihdam hakkı verilecek. Bu kapsamda 471 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor. Düzenlemenin tarihle ilgili kapsamının genişletilmesiyle ilgili Genel Kurul aşamasında çalışma yapılması için partiler arasında mutabakata varıldı.

10 bin 500 liseli memur alınacak

Birçok kamu kuruluşu Şubat ve Mart ayı içerisinde en az lise mezunu olmak şartıyla toplamda 10 bin 500 memur alımı yapacak. KPSS’li ve KPSS’siz olarak başvuru yapılabilecek. Peki en az lise mezunu 10 bin 500 memur alımı başvuruları ne zaman yapılacak? 2018 memur alımı ne zaman olacak? Hangi kurumlar alım yapacak?

89 bin kişiye iş

İstihdam seferberliğiyle binlerce kişi iş bulurken, hem özel hem de kamu sektörü personel alımlarını sürdürüyor. Türkiye İş Kurumu, işsizler için 89 bin 157 bulunduğunu açıkladı. İŞKUR'a nasıl kayıt olurum? İŞKUR'dan nasıl iş bulunur?

Facebook kullanırken dikkat

Sosyal medya, günümüzün en etkin iletişim araçlarından birisi haline geldi. Her gün milyonlarca kişinin bir şeyler paylaştığı bu mecralar, çalışanlar için de büyük önem taşıyor. Sosyal medya paylaşımları, insanların işe girmelerinde etkili olduğu gibi, işten atılmalarında da rol oynamaya başladı. Hatta bazı durumlarda, sosyal medya paylaşımları çalışanların adli ve idari soruşturmalarla karşı karşıya kalmasına yol açıyor. Sosyal medya kullanırken nelere dikkat edilmeli?

TÜBİTAK'a yeni başkan

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığına Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal atandı.

Bimeks bataktan çıkmak için ilk adımı atıyor

Şirket faaliyetlerinin durma noktasına geldiği Bimeks'te bir süredir içinde bulunulan ticari ve finansal darboğazı aşmak için ilk çözüm planı hayata geçiriliyor. Şirket e-ticaret kapasitesine daha çok odaklanarak "mağaza destekli ve web tabanlı hibrid perakende iş modeli" üzerine yoğunlaşacak.

Borsa İstanbul'da gong Peker GYO için çaldı

Peker GYO, halka arz sürecinin ardından Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. PEKGY koduyla işlem görecek olan Peker GYO için bugün gong töreni düzenlendi. Halka arzda, payların yüzde 45'i yurtiçi kurumsal yatırımcılara, yüzde 35'i yurtiçi bireysel yatırımcılara, yüzde 20'si ise yabancı yatırımcılara satılırken şirketin yüzde 32'si halka açılmış oldu.

Bulut İnşaat'ın veliahtı tutuklandı

Esenyurt'taki inşaat projesinden 40 kişiye toplam değeri 5 milyon TL'nin üzerinde daire satıp teslim etmediği gerekçesiyle haklarında 400 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Bulut İnşaat'ın sahibi Temel Bulut'tan sonra oğlu Volkan Vural Bulut da tutuklandı. Firmanın yetkilileri Tekirdağ sokaklarında tanıtım amacıyla 5 bin kişiye; 5, 10, 20, 50 ve 100 TL’lik banknot dağıtmıştı.

1 yılda köşeyi döndü

Denizli’de ticari nedenlerden dolayı cezaevine giren Mükerrem Güleç isimli kadın Çalışma ve İş Kurumu’nun hapishanelerde verdiği “girişimcilik” konferanslarında aldığı bilgilerle tahliye olur olmaz Girişimcilik Eğitim Sertifikasını alıp kendisine ait organik solucan gübresi tesisi kurarak hayata yeniden başladı.

1 milyon solucan ile ayda 7 bin 500 TL kazanıyor

Samsun’da 1 milyon solucan üreten girişimci, solucanlardan elde ettiği tonlarca gübreyle kanserli topraklara ilaç oluyor. Ayda 3 ton gübre üreten girişimci ürettiği bir ton gübreden 2 bin 500 lira kazanıyor.

Taşeron kadro başvuru sonuçları açıklanıyor

Taşeron işçilerin kadro başvuruları sona erdi. Bazı kurumlar 40 günlük süreyi beklemeden başvuru sonuçlarını açıkladı. Taşeron kadro başvuru sonuçlarını gösteren kesin listelerin 24 Şubat - 2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkmasının ardından 3 Mart - 22 Mart'ta sınav yapılacak.

Ünlü işadamı Zekeriya Mete tutuklandı

FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla Bank Asya’ya 7 milyon 400 bin TL yatırdıkları iddiasıyla yürütülen soruşturmada, İstanbul Hububat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracat Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Arduç tutuklandı.

Ev hanımıyken tavuk çiftliği sahibi oldu

Edirneli girişimci Zeynep Kasap, Genç Çiftçi Projesi'nden yararlanarak kurduğu tavuk çiftliğinde aylık 10 bin yumurta üretip pazarlıyor.

2018 yılı 'Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı' ilan edildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2018 yılının "Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı” ilan edilmesine ilişkin, "Tüm milletimizi çocuk işçiliği ile mücadeleye destek vermeye davet ediyor, bu topraklarda doğmuş tüm çocuklarımızın hayalinin Türkiye’mizin hayali olduğunu bir kez daha güçlü bir şekilde ifade etmek istiyorum" dedi.

İşyerinde uyuyanlara kötü haber

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bir fabrikanın paketleme bölümünün deposunda çalışan işçi, iddiaya göre mesai saatleri içerisinde uykuya daldı. Olayı imza ile tutanak altına alan işveren, işçiyi işten çıkardı.

Peker GYO’nun halka arzına yatırımcılardan 8 kat talep

Halka arzını tamamlayan Peker GYO, borsada işlem görmeye hazırlanıyor. 15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleşen talep toplama sonucunda, Peker GYO’nun halka arz edilen paylarına Yurtiçi bireysel yatırımcılardan 10.2, yurtiçi kurumsal yatırımcılardan 8.57, yurtdışı kurumsal yatırımcılardan ise 2,6 kat talep gelirken, genel talep, toplamda halka arz edilen payların yaklaşık 8 katı olarak gerçekleşti.

'CE' etiketi yoksa almayın

Gümrüklerde 22 ayda ele geçirilen kaçak oyuncak ve hediyelik eşya miktarı 2 milyon adedi aştı. Çocukların gelişimine ve eğitimine büyük katkı sunan oyuncaklar doğru ellerden çıkmadığı sürece ciddi tehlikelere yol açıyor. Sektörün çatı örgütü OYDER Başkanı Yakup Kireççi ise aileleri 'CE' etiketi konusunda uyarıyor.

Akkuyu'da bir isim görevden alındı

Akkuyu Nükleer Santral Şirketi’nin 12 Şubat’ta olağanüstü genel kurul yapıldı. Kurulda Akkuyu Nükleer Santralı’nın genel müdürü Fuad Akhundov yönetim kurulu üyeliği görevinden alındı. Yerine Anton Dedusenko getirildi.

Dünyaca ünlü tavukçu 800 restoranı kapattı

Dünyaca ünlü fast food zinciri KFC tedarik zincirindeki bir lojistik sıkıntı nedeniyle tavuksuz kaldı ve Britanya'da bulunan yüzlerce restoranını geçici olarak kapatmak zorunda kaldı.

E-ticarete yatırım yapanların yüzde 85'i kar etti

2017 yılında e-ticaret girişimlerinin yüzde 85'i en az yaptıkları yatırım kadar kazanç sağladı.

İş adamı açıkladı: Duyum aldık, yenisi başlatılıyor

Yurt içindeki yeni, önemli ve ölçekli yatırımlar için birtakım talep sahibi kurumlara bu ay sonuna doğru Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir programı olacağına ilişkin duyum aldıklarını söyleyen Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, yeni yatırım seferberliğinin başlatılacağını duyurdu.

35 bin liradan satılıyor

Eskişehir’de tespih koleksiyonerliği yapan Nurettin Sargın, elinde bulunan karınca, yosun ve çeşitli hayvan fosillerinden yapılma tespihlerin malzemesinin 5 ile 100 bin yılı aşkın sürede oluşumunu tamamladığını ve gram fiyatlarının da 25 dolara kadar satıldığını söyledi. Koleksiyondaki tespihlerden en pahalısı ise 35 bin lira değerinde.

Taşeron işçiye yıllık izin

Taşeron hizmetler yıllık izinleri etkiliyor. Bununla ilgili de merak oranı artıyor. Pek çok kişi taşeron hizmetlerin memur yıllık izninde geçerli olup olmadığı konusunu merak ediyor. Taşeron hizmetler, memur yıllık izninde sayılabilecek mi?

TMSF 20 eleman alıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) İstanbul Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, 9'uncu dereceden; 5 (Beş) adet Fon Denetçi Yardımcısı, 10 (On) adet Fon Uzman Yardımcısı ve 5 (Beş) adet Fon avukatı, kadrosuna atama yapılmak amacıyla yazılı ve sözlü giriş sınavı yapılacak.

Bankacı olmak isteyene iyi haber

Bankacı olmak isteyenler için bir fırsat doğdu. Şekerbank pek çok şubeye personel alacak. Peki Şekerbank başvuru şartları nedir, Şekerbank'a başvuru nasıl yapılacak?

10 bin 500 memur aranıyor

Ülkemizde bulunan birçok kamu kurum veya kuruluşları yaptıkları duyurular ile memur personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Yayımlanan ilanlara göre kamuya 10 bin 500 kişiden fazla alım yapılıyor. İşte memur olmanın şartları, hangi kurumlar memur alacak ve memurluk ilanlarının detayları.

Ücretsiz EKPSS kursu

Bağcılar Belediyesi tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlanan engelli kursiyerlere yönelik ücretsiz eğitim, kitap ve ulaşım desteği veriliyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.