İstanbul'da terör saldırısı - Atatürk Havalimanı'nda saldırı: 10 şehit!
ÖZGÜN

İstanbul'da terör saldırısı - Atatürk Havalimanı'nda saldırı: 10 şehit!

İstanbul'da terör saldırısı gerçekleştirildi. Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde patlamanın meydana geldiği ve ilk belirmelere göre 10 şehit olduğu bildirildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan yapılan açıklamada, 'Bir terörist önce kalaşnikofla etrafı taradı. Bir terörist etrafa ateş açtı ve kendini patlattı. İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz var' dedi. İşte ayrıntılı bilgiler.

Haber Merkezi Diğer
İstanbul'da terör saldırısı meydana geldi. Atatürk Havalimanı'nda canlı bomba ve silahlı saldırı sonucu ilk belirlemelere göre 10 şehidimizin olduğu ifade edildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'Bir terörist önce kalaşnikofla etrafı taradı. Bir terörist etrafa ateş açtı ve kendini patlattı. İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz var' dedi. Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıdan en son gelişmeleri ve ayrıntılı bilgileri yenisafak.com'dan sizlerle paylaşıyoruz.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişte bir teröristin kaleşnikofla etrafı tarayıp sonra kendini patlattığını, ilk belirlemelere göre 10 civarında şehidin, 20 civarında yaralının olduğunu bildirdi.

Bozdağ, TBMM Genel Kurulu'nda yüksek yargıyla ilgili yasa tasarısının görüşmeleri sırasında, patlamayla ilgili kendisine ulaşan ilk bilgileri aktardı.

Olayın "terör saldırısı" olduğunu ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişte meydana gelen terör saldırısı hakkında Genel Kurulu bilgilendirmek istiyorum. Öncelikle bu menfur terör saldırısını gerçekleştirenleri, gerçekleştirme talimatları verenleri nefretle lanetlediğimi ifade etmek isterim. İçişleri Bakanlığı'ndan aldığım bilgilere göre... Tabii bu bilgiler sıcak bilgiler. Gelişmeler takip ediliyor. Benim vereceğim bilgiler, ilk etapta ulaşan bilgilerdir. Bu bilgilerde de zaman içinde farklılaşmalar olabilecektir.

Bana verilen bilgeye göre, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişte bir terörist önce kaleşle etrafı tarayıp sonra kendisini patlatmıştır. İlk belirlemelere göre yaklaşık 10 civarında şehidimiz var, 20 civarında da yaralı olduğu söylenmektedir. Ancak bunların hepsi ilk bilgiler. Daha olay sıcak olduğu için bunlar teyit edilebilir veya aksi de çıkabilir. Bu kayıtla bilgleri paylaştığımı ifade etmek isterim. Çünkü teyitli bilgiler değil. Ayrıca Havaalanı metro girişinde de bir patlama olduğuna dair haberler var."

Saldırıdan hemen sonra kaydedildi
Diğer

Saldırıdan hemen sonra kaydedildi

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıdan hemen sonra çekilen amatör görüntüler panik halini ortaya koydu.


Havalimanındaki panik anları kamerada
Diğer

Havalimanındaki panik anları kamerada

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıda yolcuların paniği kameraya böyle yansıdı.Atatürk Havalimanı'ndaki Patlamanın Eş Zamanlı İki Canlı Bomba Saldırısı Olduğu İddia Edildi. İlk Belirlemelere Göre İki Kişinin Dış Hatlar Girişte Uzun Namlulu Silahlarla Rastgele Ateş Açtıktan Sonra Havalimanının İçerisine Doğru El Bombası Attıkları Bildirildi.
Korku dolu anlar turist kamerasına böyle yansıdı
Diğer

Korku dolu anlar turist kamerasına böyle yansıdı

Atatürtük Havalimanı Dış hatlar terminalinde yaşanan patlama sonrası yaşananları bir turist kameraya aldı. O anki anlar kameraya böyle yansıdı.


Atatürk Havalima'ndan yeni görüntüler
Diğer

Atatürk Havalima'ndan yeni görüntüler

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen iki ayrı patlamada bir çok yolcu yaralandı. İşte Atatürk Havalimanı'ndan gelen son görüntüler.

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali giriş bölümünde patlama yaşandı. Olayda yaralananların olduğu öğrenildi.

Edinilen ilk bilgilere göre, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali giriş bölümünde patlama meydana geldi. Patlamanın ardından silah sesleri duyulurken, olayda yaralananların olduğu öğrenildi. Olayın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edilirken, Atatürk Havalimanı giriş çıkışlara kapatıldı.

Öte yandan, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'i arayarak olayla ilgili bilgi aldı.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Sinek küçüktür ama mide bulandırır
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.