ÖZGÜN HABERLER

Kocaeli Seçim 2018 Kocaeli Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları

Kocaeli Cumhurbaşkanlığı Seçim 24 Haziran 2018 sonuçları ne durumda? 24 Haziran 2018'de sonuçlarda Kocaeli ilinde hangi adaylar kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve diğer adayların Kocaeli ilinde oy oranları kaç oy aldıkları sayfamızda. Kocaeli Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçları en hızlı şekilde Yeni Şafak Kocaeli Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarında!

Haber Merkezi Diğer

"Kocaeli Seçim 2018 Cumhurbaşkanlığı oy sonuçları Kocaeli ve ilçelerinde hangi adaylar ne kadar oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve diğer adayların yarıştığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kocaeli seçmeni hangi adaya ne kadar oy verdi? Kocaeli Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları büyük bir merakla bekleniyordu. Sandıkların açılıp sonuçların gelmesiyle birlikte Kocaeli ilinde seçmenlerin ve tüm kesimin merak ettiği, hangi adayın ne kadar oy aldığıydı. Yeni Türkiye'nin Cumhurbaşkanı kim oldu? Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişte ilk Cumhurbaşkanı kim olacak? Kocaeli ilinde kıyasıya geçen Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının detaylarına Kocaeli Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçları sayfamızdan ulaşabilirsiniz!"

Kocaeli Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Gebze Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Gölcük Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Kandıra Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Karamürsel Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Körfez Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Derince Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Başiskele Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Çayırova Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Darıca Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Dilovası Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli ızmit Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Kocaeli Kartepe Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 24 Haziran 2018

Türkiye’nin yönetim sisteminde köklü değişikliklerin yaşanacağı yeni döneme bir hafta kaldı. Pazar günkü seçimlerin ardından devreye girecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde bakanlık sayısı azaltılarak daha aktif bir yönetim sistemi ile Türkiye’nin yoluna devam etmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim meydanlarındaki konuşmalarında sıkça dikkat çektiği bürokratik hantallığın da önüne geçmesi beklenen yeni dönemde bakanlık sayısının 21’den 14’e düşürüleceği konuşuluyor. Yeni Şafak’ın ulaştığı taslak çalışmaya göre; kapatılacak 7 bakanlık; görev ve sorumlulukları itibariyle en yakın olan diğer bakanlıklarla birleştirilecek.

KAPATILACAK 7 BAKANLIK

Şimdiye kadar çok konuşulan bakanlık birleşmeleriyle ilgili Ankara’da hazırlanan taslak çalışmaya göre; birçok bakanlık tek çatı altında toplatılıyor. Yeni dönemin bakanlık listesi taslak çalışmasına göre; Avrupa Birliği Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Orman ve Su işleri Bakanlığı olmayacak.

AİLE VE TOPLUM BAKANLIĞI GELİYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın hem adı değişiyor hem de görev alanı genişletiliyor. Yeni adıyla Aile ve Toplum Bakanlığı’na Gençlik ve Spor Bakanlığı da bağlanılıyor. Böylece kadın, yaşlı, genç, çocuk ve engelli gibi pozitif ayrımcılık bekleyen birçok alan bu bakanlık bünyesinde olacak. Avrupa Birliği Bakanlığı’nın, kendisine en yakın olan bakanlık olan Dışişleri Bakanlığı’na bağlanması düşünülüyor.

ADLARI AYNI KALACAK

Yeni dönemde birçok bakanlığın adı aynı kalacak. Birleşme veya bölünme de beklenmeyen, dolayısıyla isimlerinin de aynı kalması teklif edilen bakanlıklar şunlar: Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı. Türkiye’nin son yıllarda büyük reform yaptığı sağlık, ulaştırma, milli savunma ile terörle mücadele önemli işler üstlenen içişleri ve adalet bakanlıklarının yapısının aynen korunacak olması dikkat çekiyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.