Koronavirüs ABDde bilanço ağırlaşıyor Ölenlerin sayısı bin 42ye yükseldi, 40 bin emekli göreve döndü

ABD’de bilanço ağırlaşıyor: Ölenlerin sayısı bin 42’ye yükseldi, 40 bin emekli göreve döndü

Koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı bakımından dünya genelinde 3.sırada yer alan ABD'de 2 eyalette daha acil durum ilan edildi. Ülke genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı bin 42’ye yükselirken, ülkede tespit edilen toplam vaka sayısı 69 bin 144’e ulaştı. New York eyaletindeki 40 bin emekli sağlık personeli göreve döndü.

Haber Merkezi İHA
ABD'de vaka sayısı her geçen gün hızla artıyor.
ABD'de vaka sayısı her geçen gün hızla artıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında olağanüstü hale izin verdiği 7 eyalette ölü sayısı artarken, New York’ta vaka sayısı 33 bin 33’e yükseldi, ölü sayısı ise 366 olarak açıklandı. Salgının etkili olduğu bir başka eyalet olan Washington’da vaka sayısı 3 bin 50 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı 133’e yükseldi. California eyaletinde yeni vaka sayısı 3 bin 150 olurken, eyalette korona virüs salgınından ölenlerin sayısının 67’e yükseldi.

ABD'de koronavirüs tablosu giderek kötüleşiyor: Bin can kaybı, 70 bin vaka
DÜNYA
ABD'de koronavirüs tablosu giderek kötüleşiyor: Bin can kaybı, 70 bin vaka

Florida ve Teksas'ta acil durum

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da korona virüsü (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında günlük gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Teksas ve Florida eyaletlerinde acil durum ilan edilmesi kararına onay verdiğini duyurdu.

ABD'de koronavirüs nedeniyle işsizlik tavan yaptı
DÜNYA
ABD'de koronavirüs nedeniyle işsizlik tavan yaptı

Psikologlar bedava hizmet verecek

ABD’nin korona virüs salgınından en çok etkilenen New York eyaletindeki 40 bin emekli sağlık personeli yeniden görevlendirildi. New York Valisi Andrew Cuomo’nun çağrısına cevap veren doktor, hemşire ve diğer sağlık görevlilerinden oluşan personelin kurulacak hastanelerde görev alacağı bildirildi. Cuomo ayrıca, 6 binden fazla psikoloğun da ücretsiz sağlık hizmeti vermesi için görev yapacağını söyledi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.