Koronavirüs ABDde koronavirüsten ilk ölümlerin sanılandan 3 hafta önce başladığı belirlendi

ABD'de koronavirüsten ilk ölümlerin sanılandan 3 hafta önce başladığı belirlendi

ABD’nin California eyaletinde yapılan otopsiler, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölümün bilinenden haftalar önce gerçekleştiğini ortaya koydu. Açıklamada, adli tıp uzmanının 6 şubat ve 17 şubat tarihlerinde hayatını kaybeden iki kişi üzerinde yaptığı otopsi sonuçlarını Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ne (CDC) gönderdiği ve CDC’nin ölüm sebeplerini koronavirüs (Kovid-19) olarak onayladığı belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDde koronavirüsten ilk ölümlerin sanılandan 3 hafta önce başladığı belirlendi
Arşiv

California Santa Clara Acil Operasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada,"Santa Clara İlçesi adli tıp uzmanının tespitine göre, ilçemizde koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümlerin, bilinenin aksine 9 Mart 2020’de değil, daha önce gerçekleştiği ortaya çıkmıştır." ifadelerine yer verildi.

  • Açıklamada, adli tıp uzmanının 6 şubat ve 17 şubat tarihlerinde hayatını kaybeden iki kişi üzerinde yaptığı otopsi sonuçlarını Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ne (CDC) gönderdiği ve CDC’nin ölüm sebeplerini koronavirüs (Kovid-19) olarak onayladığı belirtildi.

"6 Şubat değil 29 Şubat"

Amerikan medyasında geniş yer bulan olay üzerine konuşan uzmanlar, Santa Clara’daki gerçeğin ortaya çıkmasına kadar ABD’de koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ilk ölümün 6 Şubat değil, 29 Şubat'ta Washington eyaletinde gerçekleştiğinin sanıldığına vurgu yaptı.

ABD'de bilanço ağırlaşıyor: Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 45 bini geçti
KORONAVİRÜS
ABD'de bilanço ağırlaşıyor: Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 45 bini geçti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.