Koronavirüs Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Braundan günde 100 bin vaka uyarısı Aşı yaptırmayanlara kısıtlama getirilebilir

Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Braun’dan 'günde 100 bin vaka' uyarısı: Aşı yaptırmayanlara kısıtlama getirilebilir

Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Braun, daha fazla kişi aşılanmadıkça ülkedeki vaka sayısının 9 hafta sonra günde 100 bine çıkabileceğinden endişe ettiğini dile getirdi. Braun, aşı yaptırmayanlara çeşitli kısıtlamalar getirilebileceğinin de sinyalini verdi.

Haber Merkezi İHA
Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Braun’dan günde 100 bin vaka uyarısı: Aşı yaptırmayanlara kısıtlama getirilebilir
Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Helge Braun.

Almanya’da 2 aydan fazla süren istikrarlı düşüşün ardından daha bulaşıcı olduğu bilinen Delta mutasyonunun yayılması nedeniyle Avrupa’nın en büyük ekonomisinde Temmuz ayının başından bu yana vaka sayısı artışa geçti. Salgının seyrine yönelik endişelerini dile getiren Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Helge Braun, Alman medyasına yaptığı açıklamada, nüfusun neredeyse yarısının korona virüse karşı tamamen aşılanmış olmasına rağmen vakaların her hafta yüzde 60 arttığına dikkat çekti.

  • Braun, "Delta mutasyonu bu hızla yayılmaya devam ederse ve buna çok yüksek bir aşılama oranı ya da davranış değişikliği ile karşı koymazsak yalnızca 9 haftada 850 (100.000 kişi başına) insidansa sahip oluruz. Bu, günde yaklaşık 100 bin yeni enfeksiyona eşittir" diyerek bu durumun da birçok insanın karantinaya girmesine ve ekonomide kaosa yol açacağını ifade etti. Almanları aşı olmaya çağıran Braun, aşı olmayı reddedenlerin bazı kısıtlamalarla karşılaşması gerekebileceğini söyledi. Aşı yaptırmayanlara test zorunluluğu gibi bazı kısıtlamalar getirebileceklerinin sinyalini veren Braun, aşılanmamış kişilerin restoran, sinema ve stadyum gibi bazı yerlere giremeyebileceğini ifade etti.

Almanya’nın 83 milyonluk nüfusunun yaklaşık yüzde 60’ı aşının ilk dozunu yaptırırken, yaklaşık yüzde 48’i virüse karşı tam olarak aşılandı. Robert Koch Enstitüsü’ne (RKI) göre ülke genelinde son 24 saatte bin 387 yeni vaka tespit edilirken, toplam vaka sayısı 3 milyon 755 bin 898’e yükseldi. Son 24 saatte 4 kişinin virüse yenik düştüğü ülkede toplam can kaybı sayısı ise 91 bin 524’e yükseldi.

Dünyanın dört bir yanındaki hastalar hastane yemeklerini paylaştı: Evet bu Almanya'da bir hastane yemeği
FOTOĞRAF 14
Title
ABD: Chicago'da hastane kahvaltısı. Kilo vermek isteyenlere tavsiye ederim.
Title
ABD: Bir Amerikan hastanesinde lazanya böyle görünür.
Title
ABD: Bir Amerikan hastanesinden bir iç karartıcı yemek daha.
Title
ALMANYA: Evet, evet, bu Almanya'da bir hastanede akşam yemeği.
Title
ALMANYA: Bir Alman hastanesinden herkese merhaba.
Title
İNGİLTERE: İngiliz hastanesinden BİR yemek. Yanlış anlaşılmasın tadı güzeldi ama görüntüsü berbat.
Title
İRLANDA: Bir arkadaş hastane kafeteryasından fotoğraf gönderdi.
Title
İSVEÇ: Gerçekten çok besleyici (!) bir hastane kahvaltısı.
Title
İTALYA: Evet, bu kesinlikle pizza ya da makarna değil.
Title
LİTVANYA: “Hastane yemekleriyle ilgili anılarım pek hoş değil.
Title
MACARİSTAN: Bir Macar hastanesinde kahvaltı böyle görünür.
Title
ROMANYA: Romanya'da bir hastanede böyle besleniyorlar.
Title
TÜRKİYE: Şehir hastanelerindeki hastalara verilen zengin menüler takdir topluyor.
Title
TÜRKİYE: Şehir hastanesi çalışanlar hijyen kurallarına büyük özen göstererek hastalara menüler hazırlıyor.
Dünyanın dört bir yanındaki hastalar hastane yemeklerini paylaştı: Evet bu Almanya'da bir hastane yemeği
Sağlık problemleri nedeniyle hastanede yatmak zorunda kalan hastaları en çok zorlayan şeylerden biri de yemekleri oluyor. Tadı tuzu olmayan menüler, hastanede kalınan süreci daha da çekilmez hale getiriyor. Dünyanın dört bir yanındaki hastalar, hastane yemeklerini sosyal medya hesaplarından paylaştı. ABD'den Almanya'ya İsveç'ten İngiltere'ye kadar birçok ülkeden gelen kareler, hayal kırıklığına neden oldu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.