Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs Aşı sağlıkçılara kalkan oldu Vaka oranları4 kat düştü

Aşı sağlıkçılara kalkan oldu: Vaka oranları 4 kat düştü

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Kovid-19’la mücadele kapsamında, ülke genelinde şu ana kadar yaklaşık 20 milyon doz aşı yapıldığını belirtti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Aşı sağlıkçılara kalkan oldu​: Vaka oranları 4 kat düştü
Mustafa Necmi İlhan

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Kovid-19’la mücadele kapsamında, ülke genelinde şu ana kadar yaklaşık 20 milyon doz aşı yapıldığını belirtti. İlhan, “65 yaş üstü vatandaşlarımızın halihazırda yaklaşık dörtte birinin aşı olmadığını gözlemliyoruz. Bu, risk oluşturuyor” diye konuştu.

Sadece yüzde 60’ı aşıya geldi
KORONAVİRÜS
Sadece yüzde 60’ı aşıya geldi

AĞIR HASTALIKTAN KORUYOR

  • İlhan, aşılanmalarının ardından sağlık çalışanlarının da tüm Kovid-19 vakaları içinde oranının düştüğüne dikkati çekerek, “1 Ocak’ta tüm vakalar içinde sağlık çalışanlarının payı yüzde 5,3 iken, geldiğimiz aşamada bu rakamın yüzde 1,3 olduğunu görüyoruz. Yani tüm vakalar içindeki sağlık çalışanlarının oranında 4 kattan fazla düşme var” tespitini paylaştı.

Vatandaştan destek var: Tüm şehirler kapatılsın
KORONAVİRÜS
Vatandaştan destek var: Tüm şehirler kapatılsın

Bunun aşının etkinliğini gösterdiğine vurgu yapan İlhan, şöyle devam etti: “Aşılamayla beraber 4 kat azalma olması açıkçası çok umut verici gelişme. Sağlık çalışanlarının yaş aralığını düşündüğümüzde, aşı demek ki 20 yaşında da 40 yaşında da 60 yaşında da 80 yaşında da etkili oluyor ve insanları ağır hastalık geçirmekten koruyor.”

Üretim hariç tam kapanma: Hemen adım atılmazsa kontrolü kaybedebiliriz
KORONAVİRÜS
Üretim hariç tam kapanma: Hemen adım atılmazsa kontrolü kaybedebiliriz
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.