Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Koronavirüs AstraZeneca aşısı olduktan sonra ölen Crochetin ailesi suç duyurusunda bulundu

Fransa'da AstraZeneca aşısı olduktan sonra ölen Crochet'in ailesi suç duyurusunda bulundu

AstraZeneca aşısı olduktan sonra ölen Crochet'in ailesi suç duyurusunda bulundu

Fransa'nın Annecy kentinde AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını olduktan 11 gün sonra hayatını kaybeden 63 yaşındaki Joal Crochet'in ailesi suç duyurusunda bulundu.

Haber Merkezi AA
Fransada AstraZeneca aşısı olduktan sonra ölen Crochetin ailesi suç duyurusunda bulundu
Arşiv

AstraZeneca'nın geliştirdiği koronavirüs aşısını olduktan 11 gün sonra hayatını kaybeden 63 yaşındaki Joal Crochet'in kardeşi Jean-Luc Crochet, France Bleu radyosuna yaptığı açıklamada, kardeşinin 7 Mart'ta AstraZeneca aşısının ilk dozunu olduktan yarım saat sonra şiddetli eklem ağrısı hissettiğini, ardından solunum sorunu ortaya çıktığını kaydetti.

Jean-Luc Crochet, kardeşinin sağlık durumunun daha sonra ağırlaştığını, 17 Mart'ta hastaneye kaldırıldığını ve 18 Mart'ta yaşamını yitirdiğini söyledi.

  • Doktorların karaciğerde, böbreklerde ve beyinde kanda pıhtılaşma tespit ettiğini aktaran Jean-Luc Crochet, kardeşinin neden öldüğünün tespit edilebilmesi için suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Crochet, kanda pıhtılaşma ortaya çıkmasının aşıdan kaynaklanabileceğini savundu. Avrupa İlaç Ajansı (EMA) yetkilisi Marco Cavaleri, AstraZeneca'nın geliştirdiği Kovid-19 aşısı ile bu aşı yapıldıktan sonra ortaya çıkan kanda pıhtılaşma vakaları arasında bir bağ olduğunu belirtmişti.

Koronavirüs salgınının çığırından çıktığı Fransa'da Macron'dan aşı vurgusu
DÜNYA
Koronavirüs salgınının çığırından çıktığı Fransa'da Macron'dan aşı vurgusu

Tartışmaların odağındaki AstraZeneca aşısının adı değişti
KORONAVİRÜS
Tartışmaların odağındaki AstraZeneca aşısının adı değişti

DSÖ'den AstraZeneca açıklaması: Faydası riskinden fazla
KORONAVİRÜS
DSÖ'den AstraZeneca açıklaması: Faydası riskinden fazla
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.