Koronavirüs HSBCden koronavirüs tedbiri Maske takmayan müşterilerin banka hesapları kapatılacak

HSBC'den koronavirüs tedbiri: Maske takmayan müşterilerin banka hesapları kapatılacak

Koronavirüs salgınında ikinci dalgayı yaşayan yaşayan İngiltere'de HSBC bankası yeni tedbirler aldığını duyurdu. Bundan böyle banka şubelerine maskesiz gelen veya maske takmayı reddederek şube çalışanlarının sağlığını riske atan müşterilerin hesapları kapatılacak.

Haber Merkezi Diğer
Arşiv
Arşiv

Koronavirüs salgınından en ağır etkilenen ülkelerden biri olan İngiltere'de vaka sayısının artmasıyla birlikte, HSBC'nin İngiltere kolu radikal bir karar aldı. Şirket, maske takmayarak şubelere gelen müşterilerin banka hesaplarını kapatabileceğini açıkladı.

  • Bundan böyle şubeye maskesiz gelen veya maske takmayı reddederek şube çalışanlarının sağlığını riske atan müşterilerin hesaplarının kapatılabileceği duyuruldu.

İngiltere’nin süpermarket zinciri ASDA koronavirüs aşısı uygulayacak
KORONAVİRÜS
İngiltere’nin süpermarket zinciri ASDA koronavirüs aşısı uygulayacak

"Onlara saygı gösterilmesini hakediyorlar"


"Bazı kişiler çalışanlarımızı riske atıyorsa, hesaplarını kapatma hakkını kendimizde saklı tutuyoruz" diyen HSBC'nin İngiltere Şube Ağı Başkanı Jackie Uhi, "Müşterilerimizin finansal işlemlere ulaşabilmesi için her gün şubelere giden meslektaşlarımız bizim kilit çalışanlarımız. Onlara saygı gösterilmesini hakediyorlar ve kendilerini riske sokacak durumlarla karşılaşmamalılar" dedi.

İngiltere’de İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en yüksek can kaybına ulaşıldı
KORONAVİRÜS
İngiltere’de İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en yüksek can kaybına ulaşıldı

Diğer bankalar destek verdi

HSBC'nin bu açıklamasının ardından Barclays, Nationwide ve Halifax dahil olmak üzere birçok banka müşterilerine aynı yönde uyarılarda bulundu. Barclays benzer bir kılavuz yayınlayarak tüm müşterileri maske takmaya çağırdı. The Mirror gazetesine konuşan bir yetkili Marks & Spencer bankasının şubelerine maskesiz giren müşterilerin, tıbbi olarak muaf olmadıkları sürece hesaplarının kapatılabileceğini ve bu müşterilere hizmet verilmeyeceğini duyurdu.

İngiltere’de yaklaşık 2 milyon kişi koronavirüs aşısı oldu
KORONAVİRÜS
İngiltere’de yaklaşık 2 milyon kişi koronavirüs aşısı oldu
  • Şu ana kadar 80 bin kişinin hayatını kaybettiği İngiltere’de Başbakan Boris Johnson hükümeti Şubat ortasından itibaren yeniden dışarı çıkma kısıtlamalarını başlatmayı planlıyor.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.