Koronavirüs İngilterede skandal Test kitlerine virüs bulaştı

İngiltere'de skandal: Test kitlerine virüs bulaştı

İngiliz hükümetinin yurt dışından sipariş ettiği test kitlerine koronavirüs bulaştığı ortaya çıktı. Kitlerde virüs izleri saptanması üzerine Britanya çapındaki laboratuvarlara gecikme olacağı duyuruldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
İngilterede skandal: Test kitlerine virüs bulaştı
İngiltere'de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 4 bine yaklaştı.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının (Kovid-19) Avrupa'da en yaygın olduğu ülkelerden olan İngiltere'de skandal bir olay yaşandı. İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda'dan oluşan Britanya'da Muhafazakar Partili Başbakan Boris Johnson'ın yüzüne gözüne bulaştırdığı koronavirüs politikalarına bir yenisi eklendi.

İngiltere'de son durum iç açıcı değil: Koronavirüs nedeniyle 648 kişi daha hayatını kaybetti
DÜNYA
İngiltere'de son durum iç açıcı değil: Koronavirüs nedeniyle 648 kişi daha hayatını kaybetti

Testlerde gecikme yaşanacak

The Daily Telegraph'a göre, Johnson hükümetinin kitlesel koronavirüs testi yapma kapasitesini artırma çabasına girip yurtdışından sipariş ettiği test kitlerine koronavirüs bulaştığı ortaya çıktı. Gönderilmeden evvel koronavirüs test kiti bileşenlerinde yapılan incelemelerde virüs izleri saptanması üzerine, Britanya çapındaki laboratuvarlara gecikme olacağı iletildi.

İngiltere tüm mekanları kapatıyor
DÜNYA
İngiltere tüm mekanları kapatıyor

Teslimat gecikecek

İngiliz hükümeti, test kiti üretimini artırmak için özel şirketlerle anlaşmıştı ve birkaç hafta içinde kitlesel testlere geçme hesabı içindeydi. Ancak habere göre Lüksemburg- merkezli imalatçı Eurofins, temel bileşenlere virüs bulaştığı için teslimatın gecikeceğini Londra'ya bildirdi.

Koronavirüsü hafife alan İngiltere Başbakanı Johnson: Çok pişmanım
DÜNYA
Koronavirüsü hafife alan İngiltere Başbakanı Johnson: Çok pişmanım

Günde 100 bin test hedefi

Başbakan Johnson gibi koronavirüse yakalanmış olan Sağlık Bakanı Matt Hancock ise nisan ayının sonunda günde 100 bin test yapma hedefini koyduğunu resmen açıkladı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.