Koronavirüs Karantinada kalma rekorunun yeni sahibi Melbourne

Karantinada kalma rekorunun yeni sahibi: Melbourne

Avustralya'nın Melbourne şehri, 245 gün ile koronavirüs karantinasında en çok gün geçirilen şehir rekorunun yeni sahibi oldu. Önceki rekor 244 gün ile Arjantin'in başkenti Buenos Aires'ti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Karantinada kalma rekorunun yeni sahibi: Melbourne
Arşiv

Avustralya'nın ulusal yayıncısı ABC, Melbourne sakinlerinin pazar akşamı kısıtlamalar altında 245. günlerini geçirdiklerini açıkladı. Ayrıca bu sürenin dünyadaki herhangi bir şehir için en uzun toplam süreli karantina olduğu da duyuruldu.

244 gün ile rekorun önceki sahibi Arjantin'in başkenti Buenos Aires'ti. Arjantin'in başkenti Mart ve Kasım 2020 arasında sürekli karantina altındaydı. Ardından, bu yılın Mayıs ayında toplam 10 günlük kısa bir karantinayla toplam 244 gün karantinada kaldı.

KARANTİNADA 267 GÜN GEÇİRECEKLER

ABC'ye göre, Avustralya'nın en kalabalık ikinci şehri olan Melbourne, 2020'de pandeminin başlamasından bu yana, her biri 5 ila 111 gün süren 6 kilitlenme yaşadı.

1. tecrit: 30 Mart 2020 -12 Mayıs 2020 arasında 43 gün

2. tecrit: 8 Temmuz 2020 - 27 Ekim 2020 arasında 111 gün

3. tecrit: 12 Şubat 2021 - 17 Şubat 2021 arasında 5 gün

4. tecrit: 27 Mayıs 2021 - 10 Haziran 2021 arasında 14 gün

5. tecrit: 15 Temmuz 2021 - 27 Temmuz 2021 arasında 12 gün

6. tecrit: 5 Ağustos 2021 - 26 Ekim 2021 arasında 82 gün

Mevcut kısıtlamalar 26 Ekim'de sona erecek, bu da yerel halkın karantina altında toplam 267 gün geçirebileceği anlamına geliyor.

Avustralya’da aşı ve karantina karşıtları sokaklara döküldü
DÜNYA
Avustralya’da aşı ve karantina karşıtları sokaklara döküldü

Öte yandan 26 Ekim itibarıyla Melbourne'daki kısıtlamaların hafifletilmesi hedefleniyor. Ancak Viktorya Eyalet Başbakanı Daniel Andrews, gelişmelere göre tecridin uzatılabileceğine işaret etti.

Yaklaşık 6,7 milyon kişinin yaşadığı Viktorya’da bugün açıklanan bin 377 vakayla mevcut koronavirüs hastası sayısı 12 bin 711'e yükseldi. Bu hastaların çoğu Melbourne ve çevresinde bulunuyor.

Avustralya yangın yeri: Koronavirüs yasakları halkı bir kez daha sokağa döktü polis sert müdahalede bulundu
FOTOĞRAF 13
Title
Avustralya’da korona virüse karşı getirilen yasaklar, halkı bir kez daha sokağa döktü. Melbourne’de sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere alınan diğer kararlar şehir merkezinde protesto edildi. Sloganlar atarak yürüyüş yapan göstericiler, polisle karşı karşıya geldi.
Title
Güvenlik güçlerinin plastik mermi ve biber gazıyla protestolara müdahale etmesi göstericileri öfkelendirdi. Göstericiler polis bariyerlerini aşarken, atlı polisler bariyerlerle doğru koşan 4 binden fazla kişiden oluşan grubu dağıtmak için biber gazı kullandı.
Title
Victoria eyalet polisi, Melbourne’de 218 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
Title
Koronavirüs nedeniyle uygulanan kapanma kararlarına karşı protestolar Sidney’de de düzenlendi. Geçtiğimiz günlerde tam kapanmaya giren şehirde gerçekleştirilen protestolara polis müdahale etti. Brisbane’deki gösterilerde ise yürüyüş yapan grup olaysız bir şekilde dağıldı.
Title
Protestoların şiddetli çatışmalara dönüştüğü Melbourne’de artan Delta mutasyonunda kaynaklanan vakalar üzerine getirilen tam kapanma ve sokağa çıkma yasağının eyalet geneline yayılacağı belirtildi. Victoria Eyalet Başbakanı Daniel Andrews yaptığı açıklamada, “Protestolar virüsle mücadelede işe yaramıyor” diyerek daha önce yalnızca Melbourne şehrinde uygulanan tam kapanmanın eyalet genelinde uygulanmaya başlayacağını bildirdi.
Title
Salgında geride kalan 17 aylık dönemde Melbourne, geçtiğimiz günlerde 6. kez karantina girdi. Eyalet genelindeki mevcut salgında vaka sayılarının artmaya devam etmesi ve virüsün eyaletin kırsal kesiminde de görülmesi üzerine 2 Eylül’e kadar eyalet genelinde sokağa çıkma yasağı dahil olmak üzere yeni karantina kuralları uygulanacak. 5 milyondan fazla nüfusa sahip Sidney ise iki aydan fazla bir süredir sıkı karantina altında.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Avustralya yangın yeri: Koronavirüs yasakları halkı bir kez daha sokağa döktü polis sert müdahalede bulundu
Avustralya'nın farklı kentlerinde korona virüsle mücadele kapsamında alınan kararlara karşı gerçekleştirilen protestolara polis müdahale etti. Göstericilere biber gazı sıkan polis ekipleri, çok sayıda eylemciye sert müdahalede bulundu. Melbourne'de çıkan olaylarda 218 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.