Koronavirüs O ilçede üç kişi yan yana yürüyemeyecek Özel araçlara üçten fazla kişi binemeyecek

O ilçede üç kişi yan yana yürüyemeyecek: Özel araçlara üçten fazla kişi binemeyecek

Sivas Suşehri’nde 3’ten fazla kişinin yan yana yürümesi yasaklandı. Suşehri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlarda “Özel araçlarda 3 kişi yolculuk yapabilecek. 3 kişiden fazla yan yana yürümek ya da sosyal mesafeye uymayacak şekilde bir arada bulunmak yasaktır” denildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sivas’ın Suşehri ilçesinde karantinaya alınan köylerin girişinde jandarma nöbet tutuyor.
Sivas’ın Suşehri ilçesinde karantinaya alınan köylerin girişinde jandarma nöbet tutuyor.

Sivas’ta, Suşehri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs tedbirleri kapsamında 3’ten fazla kişinin yan yana yürümesini yasakladı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Suşehri Kaymakamı Hidayet Sarı başkanlığında toplandı. Kaymakam Sarı, toplantının ardından yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınından ilçeyi ve vatandaşları korumak için bazı kararlar aldıklarını belirtti.

14 GÜN KURALINA UYUN

İstanbul başta olmak üzere il dışından gelen tüm vatandaşların evlerinde 14 gün kalması yönünde karar aldıklarını bildiren Sarı, şunları kaydetti: “Vatandaşlarımıza 14 gününü dolduruncaya kadar evlerinde karantinada kalacaklarına dair taahhütname imzalattırılacak. Toplu taşıma araçları Suşehri’nden sadece Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçelerine yolcu taşıyabilecek, Sivas merkeze ve diğer ilçelerimize ancak seyahat belgesi olanları taşıyabilecek.”

ÖZEL ARAÇLARA 3 KİŞİ ŞARTI

  • Sivas’a giden özel araçlar için de koltuk kapasitelerinin yarısından fazla yolcu taşımalarının yasaklandığını belirten Sarı, şu ifadeleri kullandı: “Özel araçlarda 3 kişi yolculuk yapabilecek. Şehir içi dolmuşların yolcu taşıma faaliyetlerine son verilecek. 3 kişiden fazla yan yana yürümek ya da sosyal mesafeye uymayacak şekilde bir arada bulunmak yasaktır. Mevsimlik işçilerin sağlık kontrolü sağlanacak. Kapanan şantiyelerde çalışan işçilerin evlerine dönmelerine izin verilmeyerek, şantiyelerinde karantinada kalmaları sağlanacak. Bu kararlar ilçe halkımızın sağlığı ve güvenliği açısından önemli. Herkesin bu kararlara uymasını arzu ediyoruz, yoksa yasal işlemler yapılacak.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 63 vatandaşımız daha hayatını kaybetti, tüm illerimizde artık virüs var
HAYAT
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 63 vatandaşımız daha hayatını kaybetti, tüm illerimizde artık virüs var
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.