Koronavirüs Yok böyle şans Aşı yaptırdığı için milyoner oldu

Yok böyle şans: Aşı yaptırdığı için milyoner oldu

ABD'nin Michigan eyaletinde yapılan 'aşı piyangosu'nun kazanı belli oldu. Christine Duval isimli genç kadın 2 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Yok böyle şans: Aşı yaptırdığı için milyoner oldu
Christine Duval 2 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu.

Koronavirüs nedeniyle 4 milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Virüse karşı pek çok aşı geliştirildi ve küresel aşılama faaliyetleri hız kazandı. Ancak yeni varyantlar ile karşımıza çıkan virüsi aşı karşıtlığı sayesinde mutasyona uğramak için gerekli alanı bulmaya devam ediyor.

NPR'de yer alan habere göre, Michigan bu kapsamda bir 'aşı piyangosu' başlatmıştı. Aşı olan kişilere bir bilet verilmiş ve şanslı kişiye para ödülü verileceği duyurulmuştu.

Gençlere üniversite desteği

'Aşı piyangosu'nun kazanını belli oldu. Christine Duval isimli genç kadın 2 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu. Duval, bu parayı evini yenilemek, çocuklarının eğitimi ve akıl sağlığı merkezlerine yardım yapmak için kullanacağını söyledi.

  • Ayrıca 12-17 yaş arasındaki 9 çocuğa da 55 bin dolarlık 4 yıllık üniversite desteği verildi.

‘Aşı ol ciğerimi ye’: Koronavirüs vakalarının arttığı kentte yeni kampanya
FOTOĞRAF 7
Title
Aşılama oranının düşük olduğu kentlerden Şanlıurfa'da vaka sayıları artmaya başladı. Vaka artışının önüne geçilmesi için kentte aşılamayı arttırmak için Valilik tarafından kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında aşılarını yaptıran 18-25 yaşındaki gençlere noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi ile bisiklet, tablet, burs ve günlük Halfeti gezisi yaptırılıyor.
Title
İŞ YERİNDE AŞI OLANA MÜŞTERİYE CİĞER BEDAVA <br><br> Şanlıurfa Valiliği’nin başlattığı kampanyaya kentte bulunan bir ciğer lokantası da 'aşı ol, ciğerimi ye' sloganı ile destek oldu. Lokanta sahibi Bekir Yüksekyayla, hafta içi saat 19.00 ile 21.00 arasında iş yerine gelen gezici sağlık ekibine aşı yaptıran müşterilerden hesap almayacaklarını söyledi. Kampanyaya bu şekilde destek olan lokantayı beraberinde AK Parti Milletvekili Zemzem Gülender Açanal ile birlikte ziyaret eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, duyarlılığından dolayı işletme sahibine teşekkür etti.
Title
‘AŞILAMA ORANI MORAL BOZUKLUĞUNA YOL AÇIYOR’ <br><br> Vali Abdullah Erin, genç nüfusun yüksek olduğu Şanlıurfa'da, 18 ila 25 yaş arasındaki kişilerin aşı olmalarını teşvik etmek amacıyla hediye kampanyası başlattıklarını söyledi. Şanlıurfa’nın aşılama oranında Türkiye’de en son sıralarda yer almasını üzüntüyle karşıladıklarını ifade etti.
Title
Türkiye'nin birçok şehrinde aşı olmak için insanların kuyruğa girdiğini, Şanlıurfa'da ise gezici sağlık ekiplerinin bir günde 10-15 kişiyi aşılamasının moral bozukluğuna neden olduğunu vurgulayan Vali Erin, şöyle konuştu: <br><br> Şanlıurfa’da aşılama için büyük bir gayret gerekiyor. Şanlıurfa aşılama oranında yüzde 42’lerde ve Türkiye’de sonuncu sıralardayız. Maalesef Covid-19 yayılmaya devam ediyor. Türkiye’de vaka sayılarının 4 bin olduğu sırada, Şanlıurfa’da vaka sayısı 30-40 gibiydi. Şu andaki rakamı söylemeyeceğim ancak gerçekten çok ciddi artışlar var. Vatandaşlarımızı sorumlu davranmaya davet ediyoruz...
Title
Pandemiyle mücadeledeki kurallara davet ediyoruz. Kayıp sayıları artmaya başladı. Yoğun bakımlarda sıkıntı baş göstermeye başladı. Bu gelişmeyi tersine çevirmemiz lazım. Şimdi bizim manzaramız şu; Türkiye’de birçok ilde aşı olmak isteyenler kuyruğa giriyor. Bizde her gün 100'ün üzerindeki sağlık ekipleri, vatandaşlarımızın peşinden koşturuyor. Günlük gezici bir sağlık ekibinin 10-15 kişiye aşı yapması moral bozukluğuna yol açıyor. Valilik olarak 18-25 yaş arasında gençlere yönelik noter huzurunda kura çekmek suretiyle bir kampanya başlattık. Burada; bisiklet, tablet, turistik gezi, burs gibi hediyeler dağıtıyoruz. Yapılması gereken her şeyi yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz herkesin aşı olması ve daha fazla can kaybının yaşanmamasıdır.
Title
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal ise salgının başından beri Şanlıurfa'da sürecinin çok iyi yönetildiğini belirterek, Ancak aşılamada bu durumu söylemeyeceğim. Aşılamada en son sıradayız. Aşılama kampanyası bizim için çok önemlidir. Okulların açılma dönemi geliyor. Öğrencilerimizin koşarak okullarına gidebilmesi için aşılama kampanyasına riayet edilmesini istiyoruz. Elimizdeki en büyük silah aşılamadır dedi.
Title
Vakaların attığı Şanlıurfa'da ‘Aşı ol ciğerimi ye’ sloganıyla kampanya
‘Aşı ol ciğerimi ye’: Koronavirüs vakalarının arttığı kentte yeni kampanya
Şanlıurfa Valiliği, koronavirüs vakalarının arttığı kentte, aşılama oranının artırılması için 18-25 yaşındaki gençler için kampanya düzenledi. Bir ciğerci esnafı da 'aşı ol, ciğerimi ye' sloganı ile başlattığı kampanya ile iş yerinde aşı olan müşterilerinden hesap almayacaklarını açıkladı. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kentte vaka sayılarında ciddi artışlar olduğunu belirterek, “Türkiye'nin birçok yerinde insanlar aşı olmak için kuyruğa girerken, Şanlıurfa'da gezici sağlık ekiplerimizin günde 10-15 kişiye aşı yapması moral bozukluğuna yol açıyor" dedi.


Sivasta korkunç kaza

Sivas'ta korkunç kaza

Arkadaşına yardıma gitti, sonrası çok acı.
Bursada şiddetli lodos

Bursa'da şiddetli lodos

​Çatılar uçtu, binanın duvarı yıkıldı, ağaçlar yolları kapattı.
2022 bütçesikabul edildi

2022 bütçesi
kabul edildi

G​örüşmeler tam 38 gün sürdü.
Bu faizler düşecek

Bu faizler düşecek

​Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz lobisine meydan okudu.
Düşük faizle krediler coştu

Düşük faizle krediler coştu

​Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararları sonrası krediye talep patladı.
Kişi başı turist harcaması 835 dolar

Kişi başı turist harcaması 835 dolar

Turistler en çok yeme, içme, giyim ve ayakkabıya para veriyorlar.
Manipülatif  ataklar zarar veremez

Manipülatif ataklar zarar veremez

​Maliye Bakan Yardımcısı Nebati: Bu kez düşük faiz politikamızı uygulamakta kararlıyız.
TUS'ta reform geliyor

TUS'ta reform geliyor

​Bakan Koca, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nda köklü değişiklik sinyali verdi.
Dünyada yeni varyant alarmı<br>

Dünyada yeni varyant alarmı

​Dünya Sağlık Örgütü, yeni koronavirüs varyantına "Omicron" adını verdi.
Teneke Napolyon

Teneke Napolyon

​İngiliz medyası Macron'a lakap taktı.
Dünya insanlık dramına seyirci

Dünya insanlık dramına seyirci

​Göçmen cesetleri yine kıyıya vurdu.
Haseke'de PKK alçaklığı

Haseke'de PKK alçaklığı

​Terör örgütü PKK, Suriye'de 3 kız çocuğunu kaçırdı.
Irkçılığa sessiz kaldılar

Irkçılığa sessiz kaldılar

​Tanju Özcan'ın ırkçı uygulamalarına ne CHP ne de İYİ Parti'den yaptırım gelmedi.
DEVA Partili Gürcan'a 'casusluk' gözaltısı

DEVA Partili Gürcan'a 'casusluk' gözaltısı

​Metin Gürcan, “siyasi ve askeri casusluk” suçundan gözaltına alındı.
Hastane ilaçlarını satmışlar

Hastane ilaçlarını satmışlar

​İstanbul'da 2 hastane çalışanı çaldıkları ilaçları satarken yakalandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.