KÜLTÜR SANAT

''9/90 Cumhuriyet'' sergisi Brüksel'de

Türkiye Cumhuriyetinin 90. Kuruluş Yıl dönümüne istinaden 9 resim,heykel ve fotoğraf sanatçısının eserlerinin tanıltıldığı kuratörlüğünü Beste Gürsu''nun yaptığı 9/90 isimli sergi Brüksel'de sanatseverlerle buluşuyor.

. Yeni Şafak
Türkiye Cumhuriyetinin 90. Kuruluş Yıl dönümüne istinaden 9 resim,heykel ve fotoğraf sanatçısının eserlerinin tanıltıldığı kuratörlüğünü Beste Gürsu''nun yaptığı 9/90 isimli sergi T.C. Avrupa Birliği Daimi temsilciliğinde 14 Kasım saat 18.30 tarihinde Brüksel''de sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

9/90 Cumhuriyet Sergisi Türkiye Cumhuriyetinin 90. Kuruluş Yıldönümü vesilesiye çağdaş Türk sanatının değişik jenerasyonlarından gelen 9 sanatçının ilk kez uluslararası bir platformda buluşması açısından ayrı bir özellik taşıyor.

Art and life Derneği tarafından organize edilen 9/90 Cumhuriyet Sergisi ,Türkiye ve Avrupa Birliği''nin ''İnterculturel Art Dialogues'' sanat projeleri kapsamında tüm sanatseverlere açık 4. Etkinlik olmasıyla dikkat çekiyor.

Sergi,Türk sanatının yıllar boyu devam eden değişim ve gelişimini yansıttığı gibi sanatın değişik nesil ve disiplinlerinden gelen 9 çağdaş Türk sanatçısının 90 eserini biraraya getiriyor.

Türkiye''nin Avrupa Birliği Daimi Büyükelçisi Selim Yenel''in evsahipliğinde 14 Kasım ve 14 aralık 2013 tarihlerinde tüm sanatseverlere açık olacak serginin sponsorluğunu Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ,Başbakanlığa bağlı kurumlar ve özel kuruluşlar üstleniyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.