KÜLTÜR SANAT

Sait Faik Yalnızlar Mektebi''ne konuk oldu

İnteraktif yayın hayatının birinci yıldönümünü kutlayan Yalnızlar Mektebi''nin 4. Sayısı okuyucularıyla buluştu.

yenisafak.com.tr / kültür sanat Yeni Şafak
Yalnızlar Mektebi Dergisi, konukları, çizimleri ve söyleşileriyle dolu dolu 48 sayfa. Bu sayının konukları ise Ercan Kesal, Vedat Özdemiroğlu ve Murat Gülsoy oldu.

Kapak konusunda Türk hikâyeciliğinin öncülerinden Sait Faik Abasıyanık''ı yâd eden Yalnızlar Mektebi, dergi yazarlarının öykü ve şiirlerinin yanı sıra ilgiyle okunan Bir Yazarın Anatomisi, Özgür Düşüm ve Ebediyen Edebiyat köşelerini sunmaya devam ediyor. Mektep ekibi sinema sayfalarında Alper Turgut ile beraber beyazperdeden, ''Abi Adamlar Yapıyor''da kültür-sanat etkinliklerinden bahsediyor. Bu sayıda çeviri edebiyata dair Mesihi''nin gazelinin yanı sıra Tupac Shakur''un da bir şiiri yer alıyor.

Bu sayıda konuklarını Abasıyanık''ın ''Bir hişt hişt sesi gelmedi mi fena. Geldikten sonra yaşasın çiçekler, böcekler, insanoğulları…'' sözünden yola çıkarak ağırlayan Yalnızlar Mektebi Dergisi, birinci yıl kutlamalarına binaen dost fanzin Yitik Alfabe ile Fanzin Sohbetleri''ni gerçekleştirirken, yeni kitabı Peri Gazozu''yla adından sıkça söz ettiren Ercan Kesal''ı Mektep Sohbetleri''nde, mizah yazarı Vedat Özdemiroğlu''nu ise Soru-Cevap''ta konuk ediyor.

Bir diğer konuk yazar ise Sait Faik''i anlattığı yazısıyla Murat Gülsoy dikkat çekiyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.