ÖZGÜN

Ofis Mobilyaları Sektöründe Yerli Üretici Atağı

Hizmet sektörü çalışan sayısındaki artış ve günümüz teknolojisi düşünüldüğünde rahat ve ergonomik ofis ortamları yaratmak çok önemli hale gelmiştir.

iLAN Diğer

Masa başı diye tabir edilen çalışma şekline uygun ofis mobilyaları tasarımları piyasada oldukça tercih edilir olmuştur. Bilgisayar başında saatlerini hatta neredeyse tüm mesaisini geçiren personel için iş verenler, iş verimini arttırmak için rahat ve konforlu aynı zamanda iskelet sağlığına zarar vermeyecek masa, sandalyeler tercih etmeye başlamışlardır. Çünkü bu durum direkt iş performansına ve iş kalitesine etki etmektedir.

Bel bölgesini destekleyen sandalyeler, bilgisayar kullananlar için boyun ve el destekli ergonomik sandalyeler, son yıllarda daha çok görünmeye başlanmıştır. Özellikle Çin malları piyasada oldukça falzadır. Bilindiği üzre Çin malları genelde çok kısa ömürlü, kalitesiz ve ucuz ürünlerdir. Bu sebeple piyasaya ilk girenler genelde Çin mallarıdır.

Ofis mobilyaları sektöründe de Çin malları oldukça yaygındır ancak yerli mobilya üreticilerimiz de bu konuda ellerinden geleni yapmaktadır. Fiyat - performans - kalite üçgeninde değerlendirildiği zaman Türk malları, Çin mallarına karşı daha çok tercih edilmektedir. Yerli büro mobilyaları üretici firmalarımız hem daha kalileti, sağlam ürünler hem de piyasada rekabet edebilmek için fiyatlarını mümkün oldukça uygun tutmaktadırlar.

Mobilya üretiminde Marmara Bölgesi öncü olmuştur. Bursa, İstanbul gibi şehirlerde üretilen mabilyaları tüm Türkiye'ye gönderilmektedir. Ancak İzmir'de son yıllarda bu alanda büyük yatırımlar yapmış ve büyük kapasiteli fabrikalar kurmuştur. Babadan oğula devam ettirilen ve İzmir'in en köklü büro mobilyası üretici ve satıcısı olan Uslu Büro Mobilyaları da sektörün nabzını tutan ve yön veren şirketlerdendir.

Uslu Büro Mobilyaları genel müdürü ve 2. nesil sahibi olan Yusuf USLU, katıldıkları fuarlarda ve seminerlerde, sektörün önde gelenleri ile yaptıkları toplantılarda her zaman yerli üretimi desteklemiş ve kaliteden taviz verilmemesi gerektiğini her fırsatta dile getirmiştir. Ayrıca İstanbul'da katıldıkları fuarda, sektörü ve hizmetleri ile ilgili kendisinin yaptığı kısa açıklama aşağıdaki gibidir.

"35 yılın bize vermiş olduğu tecrübe ile müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunuyoruz. İzmir büro mobilyaları sektörüne olumlu katkılar verebilmek ve doğru yön verebilmek için yıllarca çalıştık ve sonuç vermeye başladı. Biz bu sektörde tüm yerli üreticiler olarak hep birlikte büyümeliyiz, bireysel olarak kendi firmamızın menfaatlerini her zaman ikinci plana attık. Ülke olarak bu sektöre dünya markaları katmalıyız diye düşündük. Son teknoloji ile uyumlu ve kaliteli ürünlerde ithal ürünlerdekinden daha iyisini bulabilirsiniz. Yıllar boyu edinmiş olduğumuz birikimlerle yapılabileceğimiz en iyisini yaptık. Bunun yanı sıra en iyiyi en uygun fiyatlarla ülkemiz insanlarına sunabilmeyi amaçladık. Bu yolda daima en güçlü ve en kaliteli olmayı çok istedik. Güzel sonuçlar almaya çok yakınız. Devletimizin de desteği ile bu ofis mobilyaları sektöründe dünya markaları çıkaracağımız ve Türk malı ofis mobilyaları kaliteli, en iyisi algısını yerletireceğimiz günler yakındır diye düşünüyoruz.

Yılların tecrübesi ve birikimi ile en iyi kalitede ofis mobilyalarını alıcısına kavuşturan Uslu Büro Mobilyaları hakkında daha fazla bilgi için web sitelerini www.usluburo.com ziyaret edebilirsiniz. Çalışma koltukları, sandalyeler, makam koltukları, çalışma koltukları, bekleme koltukları gibi ofis için gerekli her türlü ihtiyacınızı burada bulabilirsiniz.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.