Afrin’egidinOsmanlı tokadını görün

Başbakan Yıldırım, “Avrupa'da ‘Cumhurbaşkanınız, Osmanlı tokadı atacak, kime atıyor’ dediler. Dedim ki; gidin Fırat Kalkanı'na, gidin Afrin’e, Osmanlı tokadının nasıl atıldığını orada görürsünüz” dedi.

İttifaka son rötuş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye’de MHP lideri Bahçeli’yi kabul etti. 45 dakikalık görüşmede ittifaka son rötuşlar verildi. Erdoğan görüşme öncesi yaptığı konuşmada ise Bahçeli’ye teşekkür ederken, “İşbirliğinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

En küçük taviz yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonundan sonra Türkiye’yle müzakere masasına oturmak isteyen ABD’ye, “Söz elbette değerlidir. Fakat biz sahada ne olup bittiğine bakarız. Yani hem müzakere eder, hem operasyonlarımızı sürdürürüz” karşılığını verdi. Erdoğan, Türkiye’nin asıl hedefinden ise en küçük taviz vermeyeceğini söyledi.Erdoğan, AK Parti’nin Ankara İl Kongresi’nde şu mesajları verdi: “Bize dostluk gösterene, yüreğimiz de kollarımız da açıktır. Bize husumet besleyenin, istiklal ve istikbali...

Doğusu batısı pazarlığı olmaz

Başbakan Binali Yıldırım, Suriye’de PKK’yla mücadelenin Fırat’ın batısıyla sınırlı olmadığına dikkat çekti. Münih dönüşü gazetecilere açıklama yapan Yıldırım, “PKK Münbiç’ten çıkarsa mesele bitiyor mu?” sorusuna şu cevabı verdi: Fırat’ın doğusu batısı diye pazarlık olmaz. Tehdit neredeyse orada biz olacağız.

Başbakan Yıldırım: Biz NATO’nun güney sınırını koruyoruz

Başbakan Yıldırım, Leopard 2 tipi Alman tanklarının Zeytin Dalı Harekatı'nda kullanılmasına ilişkin, "Gayet tabii ki kullanacağız. Biz bunları bu günler için aldık. Biz NATO’nun güney sınırını koruyoruz." dedi.

MHP: Milli mutabakatın oyu yüzde 65

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Milli mutabakatın bugün Türkiye'deki oyu yüzde 65'tir. Dolayısıyla bugün, milletimizin birliğine kast edenlerle omuz omuza olanların seçimlerde hüsrana uğrayacağını görmüş bulunmaktayız" dedi.

'Terör örgütlerini bertaraf edeceğiz'

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, "Nasıl 15 Temmuz gecesi o darbecileri altüst ettiysek DEAŞ/PKK/PYD/YPG'yi de altüst edeceğiz. Onları da bertaraf edeceğiz" dedi.

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli'nin kritik seçim ittifakı görüşmesi sona erdi. Görüşmeye ilişkin açıklama yapan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop "Tam bir mutabakatla, bütün hususlar netliğe kavuşturuldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünkü ziyaretindeki acı haberi paylaştı

Dün akşam 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz'ü evinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyarette Gündüz ile yaşadığı diyaloğu anlattı. Erdoğan, 32 yaşındaki 15 Temmuz gazisinin 46 kez ameliyat olduğunu, salı günü ise dizinden altının kesileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hem müzakere eder hem de vururuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da yaptığı konuşmada çok sert mesajlar verdi. Erdoğan, "Asıl uygulamaya bakarız, asıl sahada ne olup bittiğine bakarız. Hem müzakere ederiz hem de operasyonlarımızı sürdürürüz. Bu süreçte kendine çekidüzen vermesi, yaptıklarını sigaya çekmesi gerekenler karşımızdakilerdir" dedi.

Başbakan Yıldırım: Avrupa'da bana Osmanlı tokadını sordular

Başbakan Yıldırım, Ankara'da yaptığı konuşmada "Avrupa'daydım, bana Osmanlı tokadını sordular. 'Cumhurbaşkanınız Osmanlı tokadı atacak, kime atıyor' diyor sordular. Dedim ki, işte gidin Afrin'e Osmanlı tokadının nasıl atıldığını orada görürsünüz" dedi.

TSK: Hakkari'de 15 terörist etkisiz hale getirildi

TSK'dan yapılan açıklamada, dün bir askerin şehit olduğu Hakkari'nin Şemdinli kırsalında 15 bölücü terör örgütü mensubu hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

Birlikte çalışacağız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Almanya ile ilişkileri güçlendirmek ve derinleştirmek için birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Çavuşoğlu, “İlişkilerde artık daha pozitif ajandaya yönelmemiz gerekiyor” dedi.

Bizi oyalayan sinsiliğiunutmadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’de her geçen gün zafere biraz daha yaklaştıklarını söyledi. İsim vermeden Batı ülkelerini eleştiren Erdoğan, “Bizi önce oyalayan ve sonra dışlayan sinsilikleri unutmadık. Bize verilen destekleri olduğu gibi gizli, açık ihanetleri, söylenen yalanları, sergilenen riyakarlıkları da unutmayacağız” dedi.

Bu zulmü unutma

Türkiye tarihine “postmodern darbe” olarak geçen ve “bin yıl süreceği” iddia edilen 28 Şubat sürecinin etkileri bin yıl sürmedi. Ancak yaşanan mağduriyetler, 21 yıl geçmesine rağmen hala hafızalardan silinmedi.

YPG terörün Suriye şubesi

Başbakan Yıldırım, Suriye’de bir savaş olmadığını, sadece terörle mücadele edildiğini, bunu da 62 koalisyon ülkesinin birlikte yaptığını söyledi. Yıldırım, "Esasen bilenler var, bilmeyenler var; YPG/PYD, Türkiye’nin 40 yıldır mücadele ettiği bölücü terör örgütünün Suriye’deki şubesidir, adıdır. Birbiriyle eşittir, aynı terör örgütüdür” dedi.

İttifakta liderlerzirvesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti-MHP ittifak görüşmelerine nokta koymak için bugün buluşuyor.

Başbakan Yıldırım Ankara'ya geldi

Başbakan Binali Yıldırım, özel uçak "TUR" ile TSİ 00.10'da Ankara'ya geldi.

Başbakan Yıldırım Münih'te Miçotakis'i kabul etti

Başbakan Yıldırım, 54. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı kapsamında Yunanistan'ın Yeni Demokrasi Partisi Genel Başkanı Miçotakis'i kabul etti.

Başbakan Yıldırım Iraklı mevkidaşı İbadi ile görüştü

Başbakan Yıldırım, 54. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı kapsamında Iraklı mevkidaşı İbadi ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bize saldıranlara Osmanlı tokadını atarız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki bize saldıranlara karşı, kusura bakmayın, biz Osmanlı tokadını atarız" dedi.

Hollanda Maslahatgüzarı Dışişleri'ne çağrıldı

Hollanda Temsilciler Meclisinde 1915 olaylarıyla ilgili yaşanan ve basına da yansıyan gelişmeler hakkında Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına davet edildi.

Devlet Bahçeli boks eldivenleri giydi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve beraberindeki heyeti kabul etti.

AK Parti kongresinde dikkat çeken pankart

Afyonkarahisar’a kongre için gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağı alana asılan ’Osmanlı tokadı’ temalı pankart büyük ilgi çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zafere daha yakınız

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Kongresine katılmak üzere kente gelen olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara seslendi. Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili, "300 kilometrekarelik alan aşıldı. Zafere daha yakınız" açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyonkarahisar'da AK Parti İl Kongresi'nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konvoyunu iki kez durdurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'daki programlarına gitmek için sabah saatlerinde Tarabya'daki Huber Köşkü'nden çıktı. Yol boyunca vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan konvoyu iki kez durdurup vatandaşlarla sohbet etti.

'Ne 28 Şubat'mış ki bir türlü bitmiyor'

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... İsmail Kılıçarslan köşesinde 'Ne 28 Şubat’mış ki bir türlü bitmiyor' başlıklı yazısını kaleme aldı. Nedret Ersanel, Taha Kılınç, Ali Saydam, Ayşe Böhürler de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Almanya ilesıkıntılar bitti gibi

Başbakan Yıldırım, Türk-Alman ilişkilerinde yaşanan sıkıntıların bugün giderilmek üzere olduğunu söyledi. Yıldırım, "İnşallah daha iyi olacak. Adımları karşılıklı atacağız. Terör örgütlerine müsamaha gösterilmemesi. Bu bizim olmazsa olmazımız” dedi.

Mısıroğlu’na hastanede ziyaret

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yazar Kadir Mısıroğlu’nu İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Amerika kaybeder

Başbakan Yıldırım, Mattis’in skandal sözleri ve ABD’nin tutumunu değerlendirdi: Herhalde bizi hiçbir şeyden anlamıyor sanıyorlar. Birisi ‘Erzurum dağları kar ile boran, diğeri çarşambayı sel aldı’ diyor. ABD’nin orta-uzun vadeli geleceğinin teröristlerle olmayacağını görmesini istiyoruz. Görürse kazanır, görmezse biz bir şey kaybetmeyiz.

Türkiye test edecek

Türkiye’nin “ikili ilişkiler tamamen biter” diyerek rest çekmesinden sonra Ankara’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve mevkidaşı Çavuşoğlu ile görüştü. Türkiye, PKK’yı Münbiç’ten çıkaracağını tekrarlayan ABD’nin vaatlerine değil sahadaki eylemlerine bakacak ve test edecek.

Başbakan Yıldırım Baykal'ın kızı Aslı Baykal'la görüştü

Başbakan Yıldırım, tedavisi devam eden CHP Antalya Milletvekili Baykal’ın kızı Aslı Baykal ile Münih’te görüştü.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.