Politika Haberleri

Bahçeli'den HDP'li vekile sert tepki: Derhal dokunulmazlığının kaldırılarak milletvekilliğinden çıkarılması tarihi bir görevdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugüne kadar her salgının önüne nasıl geçilmişse Covid-19’un da önüne geçilecektir. Şunu bir defa açık açık ifade etmek isterim ki, KOVİD-19’u yeneceğiz. Bunu milli birlik ve kardeşlikle başaracağız. Hiçbir vatandaşımız telaşa kapılmasın, Türkiye güçlü bir ülkedir" dedi. Bahçeli, HDP Milletvekili Remziye Tosun’un mahallelerde anons yaptırmasına ilişkin de, "İnsanlarımızın arasına kin ve nefret tohumları saçan bu bölücünün derhal dokunulmazlığının kaldırılarak ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Bu kabine toplantısı bittikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşması yapması bekleniyor.

İçişleri Bakanlığı karantina altındaki bölgeleri açıkladı: 39 yerleşim yerinde uygulanıyor

İçişleri Bakanlığı, ''18 ildeki 1 belde, 6 mahalle, 28 köy ve 4 mezrada olmak üzere 39 yerleşim yerinde karantina uygulanmaktadır'' açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanı Gül açıkladı: Cezaevi personelleri izole edilen yerlerde kalacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bugünden itibaren cezaevlerinde görev yapan personel, belirlenen süreler sonunda evlerine gönderilmeyecek, izole edilen yerlerde kalacak" dedi. Gül, 30 Nisan'a kadar tüm duruşmalar ve acil olmayan tüm işlerin ertelendiğini açıkladı.

Meclis esnek çalışacak: Gelmeyen vekil evden çalışacak

Meclis’te 290 sandalyesi bulunan AK Parti’de vekiller koronavirüs tedbirleri kapsamında esnek çalışma sistemine gidiyor. Bu hafta mesaide 80 milletvekilinden oluşan ilk grup hazır bulunacak. Bekçilik Kanunu görüşülürken sosyal mesafeye dikkat edilecek. Çalışmalara katılmayan vekiller ise evde oturacak.

İnfazda kritik hafta: 6 suç kapsam dışı sayılacak

AK Parti’nin yeniden gündeme aldığı infaz yasası ile ilgili TBMM’deki trafik geçtiğimiz hafta hızlanmıştı. Önce MHP ile görüşen AK Parti ardından, CHP, İYİ Parti ve HDP ile de bir araya geldi.

Sağlık Bakanı Koca'dan iddialara cevap: Verilerde tutarsızlık olduğu yönündeki iddialar tamamen asılsızdır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs nedeniyle yaşanan can kaybı ve vaka sayılarının gerçeği yansıtmadığı iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Koca yaptığı açıklamada ''Sosyal medyada yer alan, açıkladığımız verilerde tutarsızlık olduğu yönündeki iddialar tamamen asılsızdır. Açıklanan sayısal veriler, kanıta dayalıdır. Doğrudan COVİD-19 tanısını esas almıştır. Veriler, anlık gerçek verilerdir.'' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Granada'da okunan ezanı içtenlikle dinledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İspanya Granada'da okunan ezanı dinlerken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Granada'da okunan ezanı dinlerken... Yeryüzünde ezan sesi hiç eksik olmasın. Allah bizleri camilerimizde yeniden omuz omuza, hep birlikte namazlarımızı kılacağımız günlere kavuştursun..." ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan gençlere dayanışma çağrısı yaptı: Cumhurbaşkanı çağrıya destek verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Hayatları boyunca bizi koruyup, kollayan, bizim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan büyüklerimizi koruyup kollama sırası şimdi bizde. Evde kalmaları gereken bu süreçte onlara sevgi ve merhametle yaklaşıp, bu zor süreci evlerinde daha güvenli atlatmalarını sağlayabiliriz." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da eşi Emine Erdoğan'ın gençlere yaşlıları korumak için yaptığı dayanışma çağrısına destek verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Karaismailoğlu ile görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile video konferans yöntemiyle görüştü.

Jandarma günde 100 bin maske üretiyor

İçişleri Bakanı Soylu'nun talimatı üzerine Jandarma Genel Komutanlığına bağlı dikimevinde maske üretimine başlandı. Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında üretilen maskeler jandarma, emniyet, sahil güvenlik, AFAD personeli ile "Vefa Sosyal Destek Grupları"nın yanı sıra Sağlık Bakanlığına gönderilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, karantina sürecinde doğum yapan Sevda Gül'ü tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'den gelip karantina altında bulunurken sevk edildiği hastanede doğum yapan Sevda Gül'ü telefonla arayarak kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanı ile video konferans yöntemiyle görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanı Hakan Fidan’la video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi.

AK Partili vekil Gündoğdu'dan örnek davranış: Maaşını 'Şimdi Dayanışma Vakti' kampanyası başlatan İHH'ya bağışladı

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle İHH tarafından başlatılan “Şimdi Dayanışma Vakti” yardım kampanyasına maaşını bağışladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında devir teslim töreni yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, görevi eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’dan devraldı.

Adalet Bakanlığı cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini iki hafta uzattı

Adalet Bakanlığı, koronavirüsle mücadele kapsamında daha önce cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini Bilim Kurulunun önerisiyle iki hafta uzattı. Adalet Bakanlığınca, cezaevlerindeki tüm görüşler, cezaevleri arası nakiller, aile görüşme odalarının kullanımı iki hafta daha ertelendi.

81 ilde pandemi kurulları toplanacak

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bugün saat 09.00'da tüm valiliklerde, koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için eş zamanlı olarak önce il idare kurullarının ardından pandemi kurullarının toplanacağını bildirdi.

Seyahatler izne bağlandı: Alınan 7 karar 30 Büyükşehirde titizlik ve kararlılıkla uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, alınan yeni tedbir paketini 7 başlıkta açıklayan Erdoğan, şehirlerarası seyahatlerin bundan böyle valilik iznine bağlandığını, kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışamaya geçileceğini, toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacağını, piknik alanlarının hafta sonu kapalı olacağını ve hafta içi de buralarda toplu olarak bulunulmayacağını, askerlerimizin 14 gün kuralına u...

Donanmada tedbir en üst seviyede: TSK koronavirüse karşı da mücadele veriyor

Koronavirüs salgınıyla mücadelede TSK’daki tedbirler de en üst seviyede. Mesaisinin büyük bölümünü denizde geçiren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda stratejik bir konsept uygulanıyor. Ülke güvenliğinin sağlanmasına katkı için belirli sayıda fırkateyn, hücumbot, korvet, denizaltı seyre çıkarılarak kara ile ilişkileri kesildi.

İşte yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: İBB'nin başarılı genel sekreter yardımcısıydı, Ulaşım Daire Başkanlığı, İETT ve TOKİ tecrübesi var

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı seçilmesinden ardından bulunduğu İBB genel sekreter yardımcılığından istifa eden Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayınlanan kararname ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı'na atanmıştı. Karaismailoğlu, yardımcılığını yaptığı Cahit Turhan'ın görevine son verilmesi üzerine Erdoğan tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge: Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin açıkladığı tedbirlerin detaylarının yer aldığı genelgeyi yayımladı. Genelgeye göre Otogar çıkışlarında sağlık noktaları oluşturulacak, kontrolden sonra yola çıkılacak. İller arası otobüs seferleri bugün saat 17.00 itibarıyla valiliklerin izniyle yapılabilecek. Otobüs firmalarının şehir içi servis hizmetleri yasaklandı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül maaşını koronavirüs nedeni ile işsiz kalanlara bağışladı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İnsani Yardım Vakfı (İHH)'nın koronavirüs nedeni ile işsiz kalanlara yardım için başlattığı kampanyaya maaşını bağışlayarak destek olacağını duyurdu. Gül, yaptığı paylaşımda "Bu dayanışma ve paylaşma projesine, ben de maaşımı bağışlayarak katkı sunuyorum. Sen ben yok, biz varız. Biz, birlikte Türkiye’yiz" ifadelerini kullandı. İHH koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kaldığı tespit edilen ve gündelikçi olarak çalıştığı için gelirini kaybeden vatandaşlar için bir kam...

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüsle ilgili 7 kritik kararı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, alınan yeni tedbir paketini 7 başlıkta açıklayan Erdoğan, şehirlerarasıseyahatlerin bundan böyle valilik iznine bağlandığını, kamudaolduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışamaya geçileceğini, toplutaşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacağını, piknikalanlarının hafta sonu kapalı olacağını ve hafta içi de buralarda topluolarak bulunulmayacağını, askerlerimizin14 gün kuralına uygun o...

Bakan Soylu 12 köyün koronavirüs karantinasında olduğunu açıkladı: Otobüs seyahatlerine kısıtlama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi. Bakan Soylu, tüm otogarlardaki otobüs seyahatlerini izne bağlı, mücbir sebep olmadan sefer yaptırılmayacağını açıkladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli koronavirüsten kurtulmanın üç yolunu açıkladı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, koronavirüsle ilgili açıklama yaptı. Salgınla yapılan mücadeleye değinen Bahçeli, "Bu süreçte tavsiyelere uymak, telaşa kapılmamak, birbirimize güvenip inanmak yegâne çare ve çözümdür" dedi. Bahçeli, aşı, bağışıklık zamanla mutasyon uğrayabileceğini kaydetti.

MSB: Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ertelendi

MSB: Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) ÖSYM Başkanlığınca 14 Haziran 2020 tarihine ertelendi.

MSB’den koronavirüs paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı, askeri araç, teçhizat ve donanımların Kovid-19 virüsüne karşı dezenfekte edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüsle mücadele paylaşımı: Sabırlı olalım, dikkati elden bırakmayalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin paylaşımda bulundu. Erdoğan, "Aziz Milletimden istirhamım şudur: Tüm ikazlara riayet edelim, sabırlı olalım, dikkati elden bırakmayalım, kendimizin ve çevremizin temizliğine ihtimam gösterelim" dedi.

Dışişleri açıkladı: Koronavirüs nedeniyle 8 farklı ülkede 50 vatandaşımız hayatını kaybetti

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, bugüne kadar 8 ülkede 50 Türk vatandaşının koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

G-20'de Erdoğan'dan koronavirüs ile mücadele çağrısı: Küresel işbirliği yapmalıyız

G-20 koronavirüsle mücadele için olağanüstü toplandı. İlk kez video konferansla yapılan zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da Huber Köşkü’nden katıldı. Erdoğan zirvenin ardından “Küresel finansal kriz döneminde yaptığımız gibi bir an önce harekete geçmeliyiz. Sorumluluk almak ve küresel ölçekte işbirliğini göstermek zorundayız” dedi.

Fahrettin Altun: Farklı senaryolara hazırlandık, dayanışma olmazsa olmaz

İletişim Başkanı Altun, dayanışmanın önemine dikkati çekerek, “Uluslararası dayanışma, dünyada etkilemediği tek bir yer bırakmayan bu ölümcül virüsle mücadele karşısında ‘olmazsa olmaz’dır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm ülkelere koronavirüsle ortak mücadele çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne video konferans yöntemiyle katıldı. Toplantı sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada dünya üzerindeki tüm ülkelerden koronavirüse karşı ortak mücadele etmeleri için çağrıda bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+