Politika Haberleri

İçişleri duyurdu: Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı, Bitlis'te 2 bin 571 personelin katılımıyla "Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu"nun başlatıldığını açıkladı.

CHP'de taciz salgını: Her gün yeni bir vaka ortaya çıkıyor

CHP’de Maltepe, Ümraniye ve Avcılar’da yaşanan taciz vakalarına Esenler de eklendi. Eski CHP İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Koç, kendisinin bildiği en az 4 taciz skandalı olduğunu, olaydan haberdar ettikleri İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun tacizcileri koruduğunu hatta ödüllendirdiğini söyledi.

Rezalet yokmuş gibi

CHP’deki taciz rezaletlerine sessiz kalmakla suçlan Kılıçdaroğlu, bu konudaki suskunluğunu sürdürüyor. Dün T24’ün yayınına katılan Kılıçdaroğlu, bu konuda hiçbir yorum yapmadı. Kılıçdaroğlu, “Ordu Katar’a satılmış” diyen Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı da, “Kastettiği Tank Palet Fabrikası’nın satılmasıydı” diyerek savundu.

Teröriste ‘şehit’ demiş: Örgüt yazışmaları ortaya çıktı

PKK üyeliğinden tutuklanan CHP’li Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’un örgüt yazışmaları ortaya çıktı. Yavuz, 2 Ağustos 2016’da HDP İstanbul İl Eşbaşkan Yardımcısıyken, Diyarbakır’da etkisiz hale getirilen teröristle ilgili WhatsApp’ta “Sultanbeyli Eş Başkanı Rüstem hevalin oğlu Sur’da şehit düşmüş. Haberi yeni ulaştı” diye yazmış.

MHP lideri Bahçeli: Yayını kesmediniz, özür diletmediniz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Devletin ordusu Katar'a satılmıştır' diyen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'a ateş püskürdü. Bahçeli, "Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın. Habertürk’te, CHP milletvekili tarafından orduya düşmanlık yapıldığı an ve esnada programa hemen ara verilebilirdi, moderatör tarafından muhatap şahıstan özür dilemesi ısrarla, inatla ve sabırla istenebilirdi. Ama olmadı, yapılmadı, buna tenezzül bile e...

Tacizlerle çalkalanan CHP'nin yönettiği İBB'de başörtülülere hakaret eden Meltem Şişli hala görevde

CHP İstanbul teşkilatı, taciz ve tecavüz iddiaları ile çalkalanıyor. CHP'nin Ümraniye, Maltepe ve Kartal teşkilatlarında ortaya çıkan partili kadınların taciz edilmesi skandallarına Esenler de eklenmişti. İl ve genel merkez yöneticileri vakaları örtbas etmekle suçlanırken, haklarında soruşturma da bulunan isimlerin parti içinde tutulmaya devam edilmesi dikkat çekiyor. CHP yönetiminden gelen "Kadınlar konusunda hassasız" savunması ise başörtülülere hakaret edip aşağılayan İBB Genel Sekreter Yardı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ermenileri bu kadar seviyorlarsa Marsilya'yı Ermenilere versinler

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde Cuma namazı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Değerli kardeşim İlham Aliyev'in Fransızlara bir tavsiyesi oldu. Ermenileri bu kadar seviyorlarsa Marsilya'yı Ermenilere versinler dedi, aynı tavsiyede ben de bulunuyorum" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aşı olmam konusunda sıkıntı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazını Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde kıldı. Ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, aşı çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Aşı olması konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çin'in dışında Rusya ile görüşmeler var. Bu konuyla ilgili şahsen benim de aşı olma konusunda herhangi bir sıkıntım söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taciz iddialarıyla ilgili açıklama: CHP istikametini kaybetti

CHP'deki taciz olaylarına ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temiz belediyecilikten bahseden zatın halini görüyorsunuz. Şu an CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüten kadın çok ciddi bir ceza ile karşı karşıyadır. Dosya istinaftadır. CHP istikametini kaybetti. CHP'nin şirazesinin kaybolduğu ortaya çıkmıştır" dedi.

TBMM Başkanı Şentop: Fransa'nın Yukarı Karabağ'ı devlet olarak tanıması ancak masallarda yer bulabilir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Fransa Ulusal Meclisi'nin hükümete, Sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanıması çağrısında bulunan kararı onaylamasına ilişkin, "Ermenistan dahil dünyada hiçbir devletin tanımadığı, tanınması iddiasının Ermenistan tarafından dile bile getirilmediği Yukarı Karabağ'ı devlet olarak tanıma kararı alan bir parlamento ancak Fransız masallarında yer bulabilir." ifadesini kullandı.

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz'un tutuklandığı soruşturmada şoke eden detaylar: Etkisiz hale getirilen teröristlere 'şehit' demiş

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz'un, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandığı soruşturmada, yeni detaylar ortaya çıktı. Yavuz'un, PKK/KCK propagandası yaptığı, insanları örgütlediği, oluşturduğu sosyal medya ve mesaj gruplarından örgütsel çağrılarda bulunduğu, operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerle ilgili başsağlığı mesajı yayınlayarak cenaze süreçlerini takip ettiği belirlendi.

Yunanistan'dan Kılıçdaroğlu'na övgü: Muhalefet lideri "Libya'ya giden Türk gemisinin aranması haklıydı" dedi

Libya’ya giden Türk gemisinin hukuk dışı bir şekilde aranması olayında Türkiye’yi suçlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yunanistan medyasında manşet oldu. Greek City Times, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını "Türk muhalefeti: Yunan komutan Libya'ya giden Türk gemisini aramakta haklıydı" ifadeleriyle okuyucusuyla paylaştı.

Kaftancıoğlu'ndan taciz açıklaması: Mağduru travmatize etmek istemedik

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kendisine yöneltilen "Tacizlere ve tecavüzlere sessiz kalıp disiplin sürecini başlatmadınız" eleştirilerine cevap verdi: Mağduru travmatize etmek istemedik. Kimi erkeklerin anlamakta zorlandığı bu hususu biz kadınlar anlayabiliriz ancak.

Muharrem İnce'den CHP'deki tecavüz olaylarına ilk yorum: Gerçek ortaya çıkarılmalı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yaşanan taciz ve tecavüz skandalları Türkiye'nin gündemine oturdu. Büyük tepki toplayan olaylara tepkiler art arda gelmeye devam ediyor. Eski CHP vekillerinden Muharrem İnce, konuyla ilgili ilk kez konuştu. Gerçeklerin oraya çıkarılması gerektiğini belirten İnce, "Parti yönetimi olaya el atmalıdır. Genel başkandan, kadın kolları başkanından ve İstanbul il başkanından daha aktif bir tavır bekliyorum bu konuda. Gizlememeliler, üzerine gitmeliler" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca tehlikeye dikkat çekti: Son bir haftada iki ilde artış yüzde 100

Hatay ve Antalya'da vaka artış hızının son bir haftada iki katına çıktığını açıklayan Sağlık Bakanı Koca, Diyarbakır'da sabit bir artış yaşanırken Trabzon'da vaka artışı yüzde 50 olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin ilk dijital turizm elçisi GeziBilen

Turizm alanında Türkiye her yıl daha fazla ziyaretçi alırken, dijitalleşmenin önemi de artıyor. Bu alandaki ihtiyacı karşılamaya yönelik geliştirilen GeziBilen uygulaması, hem yerli hem de yabancı turistlere tüm rehberlik hizmetlerini vermeye aday. Türk mühendislerin geliştirdiği uygulamayı sizler için inceledik.

RTÜK Başkanı Şahin suskunluğunu bozdu: Üzülerek görüyorum ki kahraman ordumuza yapılan hakareti konuşan yok

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Sıfatı ne olursa olsun hiç kimsenin bir yayında ordumuza hakaret etmeye hakkı yoktur. Verilen ceza, haber kanalının geneliyle ilgili değil, söz konusu ismin beyanlarının yer aldığı programa ilişkindir." ifadesini kullandı. İki gündür RTÜK'ü ve şahsını hedefe koyan tartışmaları dikkatle ve ibretle izlediğini ifade eden Şahin, "Üzülerek görüyorum ki kahraman ordumuza yapılan hakareti konuşan yok" ifadelerini kullandı.

Bu adama dersini verin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’de artan taciz ve tecavüz vakalarını görmezden gelen Kılıçdaroğlu’nu eleştirirken kadınlara da çağrı yaptı: Partisindeki taciz ve tecavüz furyası karşısında sessiz kalan, hatta her hadisenin üzerini örtmeye çalışan, önüne gelene hakaret eden bu zata ve partisine ilk fırsatta unutamayacakları bir ders verin. Sokağa çıkmaya yüzleri kalmasın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'lı mevkidaşı Ruhani ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-İran ilişkilerini güçlendirecek adımların ele alındığı görüşmede, bölgesel gelişmeler değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye kültür ve sanatta da prangalarından kurtulmuştur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu Açılış Töreni’nde konuştu. Türkiye'nin pek çok alanda olduğu gibi kültür ve sanatta da prangalarından kurtulduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şairleri, yazarları, sanatçıları arasında ayrım yapan, insanlarını dinledikleri müziklere, giydikleri kıyafetlere göre ayıran eski Türkiye manzarasına son verdik." ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül 20 Aralık'ta parti kuruyor: Bu parti 83 milyonun partisi olacak

Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, partilerinin 20 Aralık’ta resmen kurulacağını açıkladı. Sarıgül, “Bu parti; benim partim, sizin partiniz değil, Allah izin verirse 83 milyonun partisi olacak” dedi.

Adliyeye alınmayan temaslı vatandaş ortalığı birbirine kattı

Korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında İstanbul Adalet Sarayı’nda HES kodu uygulaması başladı. Uygulama sırasında eşi korona virüs olduğu öğrenilen bir kişi temaslı olduğu gerekçesiyle adliyeye alınmayınca görevlilere tepki gösterdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evini fotoğraflayan CHP’li başkandan delil karartma

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un İstanbul’daki evinin fotoğraflarını çekerken yakalanmıştı. Özçağdaş'ın, başsavcılığa teslim ettiği telefonlardan birini formatlayarak temizlediği, diğerini ise olay günü kullanmadığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz terörle uğraşırken siz teröristlerin tabutu başında ağladınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. CHP'li vekillerin terörist cenazelerine katılmasını sert bir dille eleştiren Erdoğan, "Bunların cibilliyetinde bu var. Bunlar hiçbir zaman milletin şanına yakışır asker olmadılar. Bunların vekilleri teröristlerin cenazelerine omuz vererek ortaya çıktılar. Bu ahlaksız, terbiyesiz adam cenaze namazında bile biri ile ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tecavüz skandalıyla çalkalanan CHP'ye sert tepki: Bu konuda konuşamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. CHP'de yaşanan tecavüz skandallarına sert tepki gösteren Erdoğan, "CHP'de tecavüzlere sessiz kalan zihniyetin kadın hakları konusunda söyleyecek hiçbir sözü olamaz. CHP'deki kadınlara sesleniyorum; Partisindeki taciz ve tecavüze sessiz kalan bu zata ilk fırsatta unutamayacakları bir ders verin" ifadelerini kullandı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık tazminat davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaretleri nedeniyle 500 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karabağ Zaferi kutlamaları için Azerbaycan'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 9-10 Aralık tarihlerinde Azerbaycan'a resmi bir ziyaret gerçekleştireceği açıklandı. Erdoğan, Bakü'de, Ermenistan ordusundan ele geçirilen zırhlı araçların ve diğer silahların sergileneceği askeri geçit törenine katılacak.

Zeytin Dalı bölgesinden acı haber: Bir asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı bölgesinde, PKK/YPG terör örgütü tarafından yapılan sızma girişimi sonrasında çıkan çatışmada bir askerin şehit olduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada, "Bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

Bakanlık duyurdu: İki terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları neticesinde PKK/KCK terör örgütünden kaçan iki örgüt mensubunun, güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu. Bu yıl ikna yoluyla teslim olan terörist sayısının 218'e ulaştığını bildirildi.

CHP Kadın Kolları taciz iddiaları karşısında sessizliğe gömüldü

CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut K’nın restoranda bir kadını zorla alıkoyarak taciz ettiği gerekçesiyle tutuklanmasının ardından yeni taciz mağdurları ortaya çıkmıştı. CHP Avcılar ilçe eski üyesi Özlem Hanelçi, İstanbul İl Başkan Yardımcılarının kendisine ahlaksız teklifte bulunduğunu söylerken, CHP Ümraniye Gençlik Kollarından 20 yaşındaki D.A. da eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A’nın cinsel saldırısına uğradığını duyurmuştu. CHP İstanbul teşkilatı taciz ve tecavüz iddialar...

Korsan içimizde

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz’de Türk gemisine yapılan baskını, korsanlığı yapan Almanya ve Yunanistan’dan fazla savundu. Kılıçdaroğlu, Ankara aramalara cevap vermediği için geminin “NATO’nun sessizlik kuralı” gereği aranmasının hukuki olduğunu iddia etti. Ancak CHP lideri, bu ihtilafta Türkiye düşmanlığı yapmakla kalmadı, uluslararası sözleşmeleri de çarpıttı.

CHP taciz iddiaları ve terör soruşturmalarıyla çalkalanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi, son iki haftadır taciz iddiaları ve terör soruşturmalarıyla gündemden düşmüyor. Hakkında terör soruşturması bulunan Menemen Belediye Başkanı eski CHP’li Serdar Aksoy, yolsuzluk operasyonunda tutuklandı. CHP’li Şişli Belediyesi’nin başkan yardımcısı Cihan Yavuz, PKK soruşturması kapsamında 'silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı cinsel saldırıdan tutuklanırken, partinin Ümraniye ve Avcılar teşkilatl...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+