Politika Haberleri

Bahçeli': Avrupa Birliği ile yol ayrımına gelinmiştir

MHP Lideri Bahçeli, Karabük'te vatandaşlara hitap etti. Avrupa Birliği'nin yaptırım kararına değinen Bahçeli, "AB'nin yaptırım kararlarını 15 Temmuz'da açıklaması, onların nerede durduğunun ve kimlere selam gönderdiğinin en önemli kanıtıdır" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın KKTC mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yılı nedeniyle KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya gönderdiği kutlama mesajında "Ada'nın ve bölgenin zenginliklerinin sadece kendilerine ait olduğunu zannedenler karşılarında Türkiye'nin ve KKTC'nin kararlılığını bulacaklar" ifadesini kullandı.

Fuat Oktay: Baskılara asla boyun eğmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "AB Dış İlişkiler Konseyi Toplantısı sonuç bildirgesinde açıklanan arama ve sondaj faaliyetlerimize yönelik baskılara asla boyun eğmeyeceğiz" dedi.

Kıbrıs kahramanları 45 yıl sonra o tepede bir araya geldi

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın en kritik çarpışmalarından olan 'Doğruyol-Ataktepe' muharebelerinin kahramanları 20 Temmuz kutlamaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldi.

Yeniden Refah Partisi tabelasını astı

Yeniden Refah Partisinin tabelası, bir süre önce Saadet Partisi tarafından boşaltılan binaya asıldı. Parti Genel Sekreteri Suat Pamukçu, "Milli Görüş'e uzun yıllar hizmet etmiş, dolayısıyla manevi havası bizim için çok önemli bir bina. Aynı yerde siyaset yapmak önemliydi" dedi.

Erdoğan: Tüm imkanlar seferber edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Düzce’de yaşanan sel ve heyelanlara ilişkin, Bakan Pakdemirli ve Düzce Valisi Dağlı'dan bilgi aldı. Bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaraların sarılması için tüm imkanların seferber edileceğini belirtti.

Kalkınma planı Meclis'ten geçti

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 2019-2023 dönemini kapsayan ilk kalkınma planı TBMM'de kabul edildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, planın kabul edilmesinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, bugün Genel Kurulda önemli ve memnuniyet verici milli bir duruşa şahit olduklarını ifade etti.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Siyasi ahlakla bağdaşmaz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nın açıklamalarına sert tepki gösterdi. Çelik, "Saadet Partisi Genel Başkanı, partimizi 'FETÖ’nün siyasi ayağı' olarak tanımlamak gibi basiretsiz bir açıklama yapmıştır. Öncelikle bu vahim açıklamayı kınıyoruz. Vatandaşlarımızın her seçimde birinci parti yaptığı partimizi böyle suçlamak siyasi ahlakla bağdaşmaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk Başbakanı Rama'yı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüştü.

Kalın, Bolton ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile ikili ilişkilerin ve bölgesel gelişmelerin değerlendirildiği telefon görüşmesi yaptı. Kalın görüşmede, Türkiye'nin, ortak üretici olduğu F-35 programından askıya alınması kararından duyulan rahatsızlığı dile getirdi.

Canan Kaftancıoğlu için istenen ceza

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun sosyal medyadaki bazı paylaşımları nedeniyle yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, Kaftancıoğlu'nun 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Bakan Akar ve komutanlar Suriye sınırında

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komuta kademesi, Suriye sınırındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erbil'deki saldırıya ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erbil'deki saldırıya ilişkin açıklama bulundu. Erdoğan, "Saldırının faillerinin süratle bulunmaları için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir" dedi.

15 Temmuz intikam hissiyle yapıldı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “FETÖ’ye karşı, onun tasfiyesine yönelik hamle yapan ilk olarak siyasi iktidardır. Onlar bu hamleye cevaben reaksiyonlar geliştirmişlerdir. 15 Temmuz dahil olmak üzere sonraki süreçlerin biraz da bir intikam hissiyle yapılmış hareketler olduğu kanaatindeyim” dedi.

Sisi’nin sözcüsü gibi konuştu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mısır’daki darbe lideri Sisi’nin sözcülüğüne soyundu. Katliam ve idamları görmezden gelen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın İhvan kardeşliğinden vazgeçmesi lazım. Mısır ile barışacaksın. Hangi gerekçeyle kavga ediyoruz?” ifadesini kullandı.

FETÖ’nün hamisi

TBMM'de 15 Temmuz özel oturumunda 15 Temmuz darbe girişimini itibarsızlaştırmaya yönelik sözler sarf eden CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hem partisinin hem de kendi geçmişini unuttu.

Dışişleri'nden kaçırılan gemiyle ilgili açıklama

Dışişleri Bakanlığı, Nijerya açıklarında korsan saldırısına uğrayan Tür kargo gemisinin, Tema Limanına (Gana) çekildiğini, kaçırılan mürettebatın serbest bırakılması için gerekli girişimlerde bulunulduğunu açıkladı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki: Siyasi sabotaj

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'na ve CHP'lire tepki göstererek "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'la ilgili söylediği sözler resmen siyasi sabotajdır. O gece sayın Cumhurbaşkanı'na özel tim gönderildi. Kendisini öldürmek için. Siz bu olayı görmezden geleceksiniz ve meşru hükümeti hedef alacaksınız" ifadeleri tepki gösterdi.

Yalçın Topçu Özbekistan'da 15 Temmuz Programına Katıldı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçiliği tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına katıldı. “Türk milleti Kuvayı Milliye ruhu ile ay-yıldızlı al bayrağın altında toplanarak bir kere daha şehitler ve gaziler vererek istiklaline ve istikbaline o gece canı pahasına sahip çıkmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Özbeksitan’da

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenecek etkinlikler çerçevesinde Büyükelçi Mehmet Süreyya Er’in daveti üzerine Özbekistan’a gitti.

Çavuşoğlu'ndan 'Doğu Akdeniz' telefonu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile telefonda görüştü. İki ismin görüşmesinde Doğu Akdeniz'de yaşanan sondaj geriliminin ele alındığı kaydedildi.

Zihniyetleri haciz altında

Kastamonu’da konuşan MHP lideri Bahçeli, “Eski sisteme dönelim diyenlerin FETÖ’yle irtibat ve iltisakları vardır. Eski sistemden medet umanların PKK’ya diyet borçları bulunmaktadır. Bunlar icazetlidir, ikiyüzlüdür, kalpleri mühürlüdür, siyasetleri rehinlidir, zihniyetleri haciz altındadır. CHP Genel Başkanı’nın bir yanda Amerika tipi başkanlık sistemini önerip diğer yanda parlamenter sisteme vurgu yapması kurnazlıktır, kumpastır, tuzaktır” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: S-400'ler tarihimizin en önemli anlaşmasıdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazete ve televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleriyle İstanbul'da bir araya geldi. Erdoğan, S-400 anlaşmasına ilişkin, "Tarihimizin en önemli anlaşması bu anlaşmadır. S-400'ler NATO'nun geleceğini de güçlü etkileyecek, NATO mutlu olmalı. S-400'lerle ilgili süreç Nisan 2020'de tamamlanacak" dedi. Ekonomideki gidişata ilişkin Erdoğan, "Enflasyonumuz 15,7'ye düşmüş vaziyette. Bu yıl sonuna kadar hedefimiz tek haneli rakama enflasyonumuzu düşürmek" değerlendirmesinde b...

MHP Lideri Bahçeli: Sistemde revizyon isteyenler FETÖ iltisaklı

MHP Lideri Bahçeli, Kastaomu'da vatandaşlara hitap etti. "31 Mart'ta Kastamonu'da milli haysiyet direncini gösterdi" diyen Bahçeli sistem tartışmalarına da değindi. "Sistemde revizyon isteyen FETÖ ile iltisaklı" ifadesini kullanan Bahçeli, "Elbette her yeni sistemde olduğu gibi aksayan yönleri vardır. Bu normaldir. Önemli olan yeni sistemin daha da verimli olması için yapılması gerekenlere kilitlenmektir" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan S-400 yanıtı: Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlaması hakkıdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, S400 teslimatına ilişkin, “Türkiye kendi bildiği yoldan devam edecektir. Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlaması hakkıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Görüş lideri Erbakan’ın kabrini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son yolculuğuna uğurlanan gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi’nin Merkezefendi Mezarlığına defninin ardından Necmettin Erbakan’ın kabrini de ziyaret ederek dua okudu.

İmamoğlu'nun suçlamaları asılsız çıktı

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilk mesai günü olan 28 Haziran’da İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, genel sekreter yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu başta olmak üzere 9 kişi ortak bir açıklama yaparak kendi istekleri ile görevlerini bıraktıklarını duyurmuşlardı. Şirketlerden istifa etmemekle suçlanan Hacımustafaoğlu'nun yaptığı açıklamayla İmamoğlu'nun iddialarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Fahrettin Altun: ABD'ye komplo düşüncesi saçmalıktan ibaret

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "ABD'ye komplo kurduğumuz düşüncesi saçmalıktan ibarettir. Türkiye aleyhine yapılan karalama kampanyası, Amerikan halkını yanlış yönlendirerek bir NATO müttefiki olan Türkiye'nin, Başkan Trump'ın geçiş ekibi ve yönetiminin üyeleriyle yasa dışı bağlantıları olduğuna inandırmayı hedeflemektedir" dedi.

MHP lideri Bahçeli: Kendi ikbalinin derdine düşen kimliksizler

MHP lideri Bahçeli, Söğüt'te yaptığı konuşmada sistem eleştirilerine "Ülkemiz Cumhuriyet dönemindeki üçüncü evresine geçmiştir. Bu yeni sistemde belirsizlikte yer yoktur. Eski sisteme dönülmesini isteyenler samimi, iyi niyetli değildir. CHP'nin taşeron siyaseti alenileşmiştir. Kabahat ve kusurlarını yeni sisteme yükleyenler kendi ikballerinin derdine düşen kimliksizdir. Güçlü Türkiye, güçlü Meclis, güçlü yargı somutlanmıştır. Yıpratma taktikleri beyhudedir" ifadeleri ile çok sert çıktı.

Dışişleri Bakanlığı: Akıncı'nın önerisine tam destek veriyoruz

Dışişleri Bakanlığı, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Rumlara sunduğu öneri hakkında, "Bu işbirliği önerisini memnuniyetle karşılıyor ve tam destek veriyoruz" açıklamasında bulundu.

Hulusi Akar: 143 terörist etkisiz hala getirildi

Milli Savunma Bakanı Akar, "Terör belasını bitirmekte kararlıyız. Operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda devam ediyor, edecek. 27 Mayıs'tan bugüne kadar 61'i Pençe Harekatı'nda olmak üzere Irak'ın kuzeyinde toplam 143 terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi.

CHP'lilerden rekor posta gideri: Bekaroğlu 22 bin liralık mektupla oy istemiş

2016 yılında 1.2 milyonluk telefon faturasıyla gündeme gündem gelen CHP'li vekiller şimdi de sadece bir ayda yaptıkları posta gideri ile tartışma konusu oldular. Mayıs ayında vatandaşlara bayram tebriği adı altında İmamoğlu'na oy istedikleri mektupları posta ile gönderen CHP'li vekillerin posta giderleri rekor kırdı. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun, Mayıs ayı posta gideri faturası 22 bin 753 lira 52 kuruş olurken, Manisa Milletvekilleri Özgür Özel'in 19 bin 235 lira 56 kuruş olara...

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.