Politika Haberleri

Üç kıtanın sağlık merkezi olacağız: Salgın tehdidi altındaki hiçbir vatandaşımızı hastane kapısından geri çevirmedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılışını yaptı. Koronavirüs ile örnek mücadelenin sağlık turizminde Türkiye’nin önünde yeni fırsat penceresi açtığını söyleyen Erdoğan “Türkiye’yi 3 kıtanın sağlık merkezi yapmakta kararlıyız” dedi.

Bu lince sessiz kalınamaz: AK Parti’ye katılınca saldırılar sistematik lince dönüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ailesini hedef alan çirkin saldırıyla gündeme gelen sosyal medya terörünün birçok mağduru ve kurbanı var. Bunlardan biri İyi Parti’den AK Parti’ye geçen Tuba Vural Çokal. 20 binin üzerinde küfür ve hakaret mesajı alan Çokal avukatlarıyla hukuk mücadelesi veriyor.

Ayasofya için flaş başvuru: Müze olarak kalması din-vicdan hürriyetine ve egemenlik haklarına aykırı

İnsan haklarını korumak ve geliştirmek, kişilerin eşit muamele görme hakkının güvence altına alınması için çalışma yürüten Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na (TİHEK), Ayasofya’nın ibadete açılması için başvuru yapıldı. Başvuruda, Ayasofya’nın müze olarak kalmasının din-vicdan hürriyeti ve egemenlik haklarına aykırı olduğu vurgulandı.

Bakan Soylu duyurdu: Mardin'de büyükşehirlerimize gönderilmek üzere hazırlanan patlayıcı ele geçirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin'de jandarma ekiplerine teşekkür ederek, "Mardin Derik kırsalında, büyükşehirlerimize gönderilmek üzere hazırlanmış kimyasal patlayıcı ve patlayıcı düzenekleri ele geçirildi." ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Bahçeli: Hiç kimse Gezi benzeri kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından geçirmesin

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin İl Başkanları Toplantısı ardından yazılı basın açıklaması yaptı. Bahçeli, MHP'nin kadro ve teşkilat yapısının dinamik, disiplinli, dirayetli, dikkatli, donanımlı ve her şeye de hazırlıklı olduğunu belirterek, "Ülkemizi hedefine alan her tehdide, her tertibe, ter tezgâha karşı duruşumuz kavi, tavrımız kat’i, mücadelemiz köklüdür. Ayasofya Camisi’nin ibadete açılmasıyla ilgili haklı beklentimizin hilafına, egemenlik haklarımıza yönelik, özellikle ABD ve AB kay...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asker uğurlamasında kurallara uymayanları toplayın götürün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'yi üç kıtanın sağlık merkezi yapmakta kararlı olduklarını belirten Erdoğan, son günlerde sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı asker uğurlama törenleriyle ilgili de uyarıda bulundu. İstenmeyen görüntülerin geldiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle ...

Bakan Soylu, Beykoz'daki asker uğurlama eğlencesinin görüntülerine tepki gösterdi: Kabul edilebilir değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Beykoz'da sosyal mesafeyi hiçe sayıp asker uğurlaması yapan kişilerle ilgili eleştirilerde bulundu. "Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil... Bu görüntüler sadece koronadan dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil." diyen Soylu, "Bu yanlışı ceza ve takip ile çözebiliriz, Ancak herkesin polisi kendi vicdanıdır. Unutmayalım!' ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Akar, Libya'da Mehmetçik'le bir araya geldi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'da Mehmetçik'le bir araya geldi, Orta Akdeniz'de görev yapan Türk Deniz Görev Grubu gemisi TCG Giresun'u ziyaret etti. Akar, "Uluslararası hukuk, adalet neyi gerektiriyorsa bu manada buradayız. Libyalı kardeşlerimizle beraberiz. Bundan da vazgeçmemiz söz konusu değil." ifadelerini kullandı. Akar ayrıca, "(Fransız gemisinin taciz edildiği iddiası) Askeri değil politik birtakım hesaplar peşinde yapılan kumpaslar. Fransa Türkiye'den özür dilemeli" dedi.

Türkiye'den Mısır'ın Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarına dair açıklamasına tepki: Trajikomik

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Mısır'ın Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarına dair açıklamasına ilişkin, darbeyle işbaşına gelen ve kendileri gibi darbeci Hafter'e destek olmak için Libya'ya müdahale tehdidinde bulunanların teröre karşı Türkiye'nin operasyonlarını kınamasının trajikomik olduğunu belirtti.

Ayasofya bizim hakkımız: Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya hakkında net mesaj verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılması için atılan adımlara ABD ve Rusya’dan gelen itirazlara tepki gösterdi. Ayasofya konusundaki ithamların doğrudan Türkiye’nin egemenlik haklarına saldırı olduğunu belirten Erdoğan, “Kimsenin bizim ibadethanelerimize karışmaya hak ve salahiyeti yoktur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Konya Ovası paylaşımı: Ülkemizin tarım potansiyelini sonuna kadar değerlendirmekte kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya Ovası'na ilişkin yaptığı paylaşımda, tarım potansiyelini sonuna kadar değerlendirmekte kararlı olduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdiye kadar 43 milyar liralık bir yatırım yapılan projemizin tüm aşamalarını yakından takip ediyoruz. Ülkemizin tarım potansiyelini sonuna kadar değerlendirmekte kararlıyız." dedi.

Nissan Eski CEO'sunun kaçırılması davasında tüm sanıklar tahliye oldu

Japonya'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin haklarında dava açılan 5'i tutuklu, 7 sanık bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Tüm sanıklar tahliye edildi.

TBMM Başkanı Şentop: Test sayısının yüzde biri TBMM'de yapılıyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Meclis'te yoğun biçimde (koronavirüs) test yapıyoruz. 200 ile 600 arasında günlük test yapıyoruz. Türkiye'de yapılan günlük test sayısının yüzde biri TBMM'de sadece yapılmış oluyor." dedi.

Büyükada davasında karar çıktı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Onursal Başkanı Taner Kılıç "Silahlı terör örgütüne (FETÖ/PDY) üye olma" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırıldı. Mahkeme 3 sanığı örgüte yardım suçundan 2 yıl 1 ay hapse çarptırırken, 7 sanığın ise beraatine hükmetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya mesajı: Kimsenin Türkiye'deki ibadethanelere karışmaya hakkı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Levent Camii için temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili "Tüm bakanlıklarımız kurumlarımız yoğun bir çalışma içindedir ve şu anda kontrol altına alınmıştır. Can kaybının daha fazla artmamasını umuyoruz" ifadelerini kullandı. Caminin isminin 'Barbaros Hayrettin Paşa' olacağını duyuran Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılıp açılmayacağı tartışmalarına son noktayı koyarak,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 kişi vefat etti 74 yaralımız var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Hendek'teki havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin, "189 personel içerisinde yaralı sayısı biri ağır olmak üzere 74 ve vefat sayısı da 2. Her türlü tedbir şu an itibarıyla alınmış vaziyette" dedi. Erdoğan, "Libya'da meşru ve var olan hükümetle aramızdaki çalışmaların ciddi ve kararlılık içinde sürdürülmesi lazım, yapılan iş budur" diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Libya'da: Libyalı kardeşlerimiz için yapılması gereken ne varsa yapacağız

Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, mutabakat muhtırası kapsamındaki faaliyetleri incelemek üzere Libya'ya geldi. Akar ve Güler Mitiga Havaalanı'nda düzenlenen askeri törenin ardından mutabakat kapsamında oluşturulan Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığına gitti. Akar, her zaman Libya halkının yanında olacaklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları kapsamında Libyalı kardeşlerimiz için yapılması gereken ne varsa yapacağımızı ...

FETÖ'den tutuklu eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz hakkında karar verildi

İZMİR'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileriyle telefonda irtibat kurduğu gerekçesiyle tutuklanıp, Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yattığı süre ve sonuç ceza süresi dikkate alınarak hükümle birlikte tahliye edildi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Havai fişek fabrikasında canlarımız var Allah hepsini korusun

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sakarya'da meydana gelen havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin, "Dualarımız canlarımızla. Sakarya Hendek’te patlama olan Havai Fişek Fabrikası’nda canlarımız var. Allah hepsini korusun. Tüm dualar ve gayretler onlar için" dedi.

TBB Başkanı Feyzioğlu: Diyalog imkanının reddedilmesini doğru bulmuyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul, Ankara, İzmir barosu başkanlarının, dün baro düzenlemesi teklifinin görüşüldüğü TBMM'deki komisyona davet edilmesine rağmen gitmediklerini söyledi. Feyzioğlu, "Böyle bir diyalog, böyle bir dert anlatma imkanının reddedilmesini doğru bulmuyorum. Ne olur inat etmeyin, girin komisyona derdinizi anlatın, bize destek olun" dedi.

Dönemin Sivas belediye başkanı Karamollaoğlu Madımak'la ilgili konuştu: Katliam diyemem

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir televizyon programında Sivas Katliamı'yla ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşananların kendisini utandırıp utandırmadığı sorusuna "Kimse valiye, emniyet müdürüne sormuyor bunu. Halbuki onların görevi meydana gelen bu hadiseleri önlemekti. Bu hadiselerin olmaması için tedbir almaktı, hiç alakası olmayan bir insan neden utanç duyacak?" yanıtını veren Karamollaoğlu, Madımak olayına 'katliam' demedi.

Alman siyaset bilimci Henrich'ten 1915 olayları değerlendirmesi: Türkiye aleyhine öfke oluşturmak için kullanılıyor

Almanya merkezli Güneydoğu Avrupa ve Kafkaslar Araştırma Merkezi (SOEK) Direktörü Dr. Christian Johannes Henrich, 1915 olaylarına ilişkin, "Konu, Ermeni diasporası ve bazı Batılı politikacılar tarafından Türkiye aleyhine öfke oluşturmak için kullanılıyor. Batı ülkelerinde çeşitli insanlar tarafından beslenip büyütülen yapısal bir anti-İslami ırkçılık vardır" diye konuştu.

Akar’dan teşkilata Pençe sunumu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mantı esprisi toplantıya damga vurdu

AK Parti’nin önceki gün yaptığı genişletilmiş il başkanları toplantısında Bakan Akar, Pençe-Kaplan ve Pençe-Kartal operasyonları hakkında teşkilatı bilgilendirdi. Bilgilendirmede, FETÖ’cülerin temizlenmesiyle operasyonların daha sağlıklı yürüdüğü vurgulandı

Heyecanlı bekleyiş: Milyonların beklediği kararın bugün ya da birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor

İstanbul’un fethinin sembolü Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması talepli tarihi dava dün Danıştay 10. Dairesi’nde görüldü. Duruşmada, Sürekli Vakıflar Tarihi Eserlere ve Çevreye Hizmet Derneğinin avukatı Selami Karaman, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine yönelik Bakanlar Kurulu kararının iptalini istedi. Daire, kararını 15 gün içinde açıklayacak.

İlk ziyaret Katar'a: Erdoğan dört ay aradan sonra ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19’daki dört aylık aranın ardından ilk yurt dışı ziyaretini dün Katar’a gerçekleştirdi. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya gelen Erdoğan, ikili ilişkilerle birlikte Libya’daki gelişmeleri ele aldı. Erdoğan’ın heyetinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Başkanı Hakan Fidan hazır bulundu.

TBMM’den Netflix’e erişim kısıtlaması açıklaması

Meclis genelinde 2019'dan bu yana film ve dizi sitelerine çeşitli erişim kısıtlamasının uygulandığı, bu kısıtlamanın, sosyal medyayla ilgili düzenleme tartışmalarıyla bir bağlantısının bulunmadığı bildirildi.

Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, "Çoklu baro bugünkü rakamlarla sadece üç büyük şehirde söz konusu olabilecek ve 2 bin avukatın imzasıyla ancak kurulabilecektir. Bu rakam küçümsenecek bir rakam olmayıp böyle bir birlikteliğin oluşabilmesi salt siyasi, etnik, mezhepsel duygular esas alınarak temin edilemeyecektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'dan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 20.55'te Katar'ın başkenti Doha'dan ayrıldı.

Cem Uzan'ın kardeşi Hakan Uzan Genç Parti'nin genel başkanı oldu

Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresi yapıldı. Partinin Kurucu Genel Başkanı olan ve 10 yıldır Fransa'da yaşayan Cem Uzan kongreye telekonferansla katılırken, kendisi gibi yurt dışında yaşayan kardeşi Murat Hakan Uzan yeni Genel Başkan oldu.

Bakan Albayrak ve ailesine sosyal medyada hakarette önemli gelişme: Bir kişi tutuklandı

Sosyal medyada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ailesini hedef alan hakaret içerikli paylaşımda bulunan 16 kişiden 1'i tutuklandı.

İçişleri Bakanı Soylu açıkladı: Emniyet ve Jandarma’da yeni bir dönem başlıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Emniyet ve Jandarma’da yeni bir dönem başlıyor. Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü kuruldu Araçlar hazır Yakında çalışmalar başlıyor" dedi.

Ayasofya'nın statüsüne Türkiye karar verir: ABD ve Yunanistan'ın taleplerinin hukuki karşılığı yok

Danıştay'ın Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılıp açılmayacağına ilişkin vereceği karar sadece Türkiye'de değil, bütün dünyada yakından takip ediliyor. Yunanistan hükümetinin Ayasofya'nın statüsü ile ilgili taleplerini TVNET canlı yayınında değerlendiren Uluslarararası Hukuk Profesörü Selami Kuran, "Bu taleplerin hiçbir hukuki mesnedi yok. Ayasofya Türkiye Cumhuriyeti'nin sınırları ve egemenliği içerisinde olan bir yapı" değerlendirmesinde bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+