Politika Haberleri

AK Partili Sürekli: Tapuları devredin, dönüşümü biz yapacağız

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Yurtoğlu Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, Büyükşehir Belediyesine “Tapuları devredin, sözleşmeleri feshedin, dönüşümü biz yapacağız” çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çad Geçiş Dönemi Devlet Başkanı'nı resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Çad Geçiş Dönemi Devlet Başkanı Mahamat İdris Debi Itno'yu resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Itno, baş başa ve heyetler arası gerçekleştirecekleri görüşmelerin ardından anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katılacak.

İbrahim Kalın ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kalın ve Sullivan arasında gerçekleşen görüşmede ikili ilişkiler, F-35/F-16 meselesi, küresel iklim değişikliği, Afganistan, Suriye, Libya, Yukarı Karabağ, Yunanistan, Doğu Akdeniz ve diğer bölgesel gelişmeler ele alındı.

Bakan Gül: Nefret suçu ile ilgili yeni düzenleme yolda

Ayrımcılık ve nefret suçu ile ilgili Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) yeni bir düzenleme yapacaklarını belirten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bir insanın kılık kıyafetinden, yaşam tarzından, inancından dolayı eğitim ve çalışma hayatına yönelik nasıl ayrımcılığa tabi tutulduğunun kötü örnekleri, hafızamızda tazedir. Hukuk devletinde, şablon insan yoktur; herkes eşittir ve biriciktir" dedi.

Destici’den tezkereye 'hayır' diyen CHP'ye tepki: HDP’nin korkusuyla ‘evet’ diyemediler

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkereye 'hayır' demesine bir tepki de Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. CHP ve HDP'nin ittifak ortaklıklarının devam ettiğini belirten Destici, "Sormak istiyorum ana muhalefet partisi CHP’ye; bütün binalarına asmışlardı ‘hudut namustur’ diye. Dün tezkerede ne kadar samimi olduklarını gördük. ‘Hudut namustur’ diyenler hemen yanlarındaki PKK grubu HDP’nin kork...

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'ye tezkere tepkisi: HDP'ye biat etti, boyun eğdi, yazık

Cumhurbaşkanıve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMMGrup Toplantısı'nda konuştu. CHP'nin tezkereye 'Hayır' oyu kullanmasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Onurlu bir partinin ve liderin çıkıp 'Siz kim oluyorsunuz da tehdit ediyorsunuz' diyerek HDP'ye ağızlarının payını vermesi bekleniyor. Artık böyle bir yönetim yok. Hiç şüphesiz burada önemli olan CHP'nin terör örgütünün oyuncağı HDP'ye teslim olması, HDP'ye biat etmesi, boyun eğmesi. Yazık. Allah CHP'ye gönül ver...

FETÖ elebaşı Gülen'in avukatından ByLock rekoru: Yaklaşık 438 bin kez bağlanmış

FETÖ/PDY'nin elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Adnan Şeker'in, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldığı davanın gerekçeli kararı açıklandı. Şeker'in, 437 bin 993 kez örgütün gizli haberleşme programı ByLock'a bağlandığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye tezkere tepkisi: Zillet ittifakı olarak cibilliyetlerinin gereğini yaptılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP'nin TBMM'de oylanan tezkereye 'hayır' oyu kullanmasına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlardan farklı bir şey beklenir mi ki... CHP ve HDP’nin verecekleri oy zaten belliydi. Bunlar cibilliyetlerinin gereğini yaptılar" ifadelerini kullandı. On büyükelçinin Osman Kavala çağrısına yönelik geri adım atmasına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye’de görev yapan bi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gıda Güvenliği Konferansında konuştu: 810 milyon insan temel gıdaya ulaşamıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir tarafta 810 milyon insan en temel gıda maddelerine ulaşmazken, diğer tarafta büyük sermaye sahipleri birkaç dakikalık turistik uzay seyahati için yüz milyonlarca doları harcayabilmektedir” dedi.

Abdulhamit Gül: Tarikatların yargıda yapılanması söz konusu değil

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tarikat ve cemaatlerin yargıda yapılandığına dair iddialara yanıt verdi. Tarikatların yargıdaki etkisi konusunun geçerliliği olmadığını, yargıya yönelik sistematik bir saldırı yapıldığını ifade eden Bakan Gül, "Yargı mensubunun tek ideolojisi vardır, 'adalet'. Hiçbir kişisel görüş yargıda egemen olamaz. Milletimizin adalet beklediği ve gözünü diktiği yargıyı lekelemeye kimsenin hakkı yoktur. Bu anlamdaki dedikoduların hiçbir hukuki...

Şirin Payzın tezkere kararından rahatsız oldu

Türkiye'nin içişlerine karışan büyükelçilerin geri adım atmasına tepki gösteren Halk TV sunucusu Şirin Payzın, şimdi de Suriye'ye sınır ötesi operasyonlar için istenen iki yıllık tezkereye karşı çıktı. Payzın, rahatsızlığını "Amerika ve Rusya’nın oyun kurucu olduğu Suriye’ye asker göndermek için tezkere istiyorlar" diyerek saklamadı.

İYİ Partili Durmuş Yılmaz da HDP'nin çağrısına uydu

HDP Eş Başkanı Mithat Sancar'ın "Suriye tezkeresine hayır deyin" çağrısına CHP'nin yanı sıra İYİ Partili de bir ismin uyduğu ortaya çıktı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tezkereye "hayır" oyu verdiğini açıkladı.

Kriz girişimi bertaraf edildi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye-Azerbaycan arasında sürdürülen ikili iş birliğinin en ileri noktalara geldiğini vurgulayarak, bundan sonra da artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Türkiye’nin gücünü gördüler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 büyükelçinin, tutuklu Osman Kavala’yla ilgili açıklamalarından geri adım atmak zorunda kaldıklarını belirterek, büyükelçilerin de o ülkelerin de Türkiye’nin gücünü gördüğünü söyledi.

CHP'nin tezkere kararı HDP'nin yüzünü güldürdü: Tarihi bir çıkış

TBMM'de kabul edilen Irak ve Suriye tezkeresi CHP ve HDP'nin 'hayır' oyuna rağmen geçti. CHP'nin HDP ile aynı görüşte olması ise gizli ortaklarının yüzünü güldürdü. HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu "CHP tarihi bir çıkış yapmıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ermenistan'la normalleşme şartını Karabağ'da açıkladı: Azerbaycan konusunda samimi bir irade ortaya koymalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zangilan'da ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bölgede kalıcı barışın sağlanmasından yana olduğunu belirterek, "Kardeş Azerbaycan'a tüm imkanlarımızla destek olmaya devam edeceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Ermenistan'ın Azerbaycan'la sorunlarını çözme konusunda samimi bir irade ortaya koyması gerektiğini, bu durumda Türkiye ile Ermenistan'ın normalleşmesi önünde bir engel ka...

Hamza Dağ'dan tezkereye 'hayır' diyen CHP'ye: HDP'yi kızdırmamak için her tavizi vermeye hazırlar

Irak ve Suriye'ye asker göndermeyi içeren tezkerenin süresi, CHP ve HDP'nin "hayır" oylarına karşı TBMM'de kabul edildi. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Açıkçası bu şunu gösteriyor: Seçime kadar CHP, HDP'yi kızdırmamak için her türlü tavizi vermeye hazır olduğunu, aslında bugün almış olduğu kararla göstermiş oldu." dedi.

CHP'nin 'tezkereye hayır' kararına Muharrem İnce’nin partisinden tepki

CHP’nin HDP’nin çağrısına uyarak Suriye tezkeresine ‘hayır’ demesine, CHP’den istifa ederek Muharrem İnce’yle birlikte Memleket Partisi’ni kuran İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, tepki gösterdi. Çelebi, “CHP'nin 'hayır' oyu vermesi, bizim partiden istifa gerekçelerimizi netleştirmiş oluyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Azerbaycan Birinci Ağalı köyünde karşılama töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zengilan’ın Birinci Ağalı köyünde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı.

HDP istedi CHP tezkereye 'hayır' diyecek

CHP'nin, Suriye'ye sınır ötesi operasyonlar için istenen iki yıllık tezkereye hayır oyu vereceğini açıklaması HDP'lilerin çağrılarını ve restlerini akıllara getirdi. HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, geçtiğimiz günlerde Suriye tezkeresine "hayır" deyin çağrısı yapmıştı. HDP'li İmam Taşçıer de CHP'nin tezkereye 'evet' demesi durumunda hiçbir Kürt'ün CHP'ye oy vermemesi gerektiğini söylemişti.

CHP tezkereye 'Hayır' diyecek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Suriye tezkeresine hayır oyu vereceklerini açıkladı. CHP'nin Millet İttifakı'ndaki ortağı İYİ Parti evet oyu vereceğini açıklamış, kapalı kapılar ardından ittifak yaptığı HDP ise hayır oyu vereceğini ilan etmişti.

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Özcan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek: Arkasında durmaya hazırım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Osman Kavala'nın tahliyesine yönelik çağrıda bulunan 10 ülkenin büyükelçisine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'istenmeyen adam' talimatını desteklediğini söyleyen Özcan, “Büyükelçiler istenmeyen kişi ilan edilmeli. 48 saat içinde ülkeyi terk etmeliler. Ben, Cumhurbaşkanı’nın arkasında durmaya hazırım” ifadelerini kullandı.

Rus basınından 10 ülkenin büyükelçinin geri adımı yorumu: Erdoğan'ın karşısında dize geldiler

Osman Kavala’nın serbest bırakılması için bildiri yayımlayan ABD başta olmak üzere 10 büyükelçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “istenmeyen adam ilan edilecekler” restinden sonra geri adım attı. Geniş yankı uyandıran geri vites, Rus basınında da manşetlere taşındı. Erdoğan'ın Batı'ya zor bir seçim sunduğu belirtilerek, "Zorluğu kabul edin ya da Türkiye ile doğrudan karşı karşıya gelmekten kaçının." denildi. Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 ülkeye karşı meydan okuduğu 10 ülkenin de dize gelmek zoru...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'size bir hikayemi anlatacağım' diyerek aktardı: İnşallah Cumhurbaşkanımız bana kızmaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kadın Muhtarlar Derneği 3. Genel Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Soylu, 'Burada size bir hikayemi anlatacağım, İnşallah Cumhurbaşkanımız kızmaz' diyerek 2014 yılında yaşanan bir olayı anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da: Fuzuli Uluslararası Havalimanı açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 10.20'de Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti. Erdoğan, Karabağ'ın dünyaya açılan kapısı olan Fuzuli Uluslararası Havalimanı, Azerbaycan lideri İlham Aliyev ile birlikte açtı.

Deutsche Welle Bakan Çavuşoğlu'yla ilgili yalan haberinde ısrarcı

Alman medya kuruluşu Deutsche Welle, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Büyükelçiler 'istenmeyen kişi' ilan edilirse, gitmek zorunda kalırım” dediğini öne sürdü. Deutsche Welle, iddia yalanlanmasına rağmen ne haberini geri çekti ne de bir özür yayımladı.

Meral Akşener'den Canan Kaftancıoğlu'na övgü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "PYD terör örgütüdür" diyemeyen ve PKK’lı terörist Sakine Cansız’ın öldürülmesi sonrası "İnsanlık yine kaybetti" paylaşımı yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu övdü. Kaftancıoğlu sayesinde Millet İttifakı’nın yerel seçimlerde İstanbul’u kazandığını savunan Akşener, "Büyük pay Canan Kaftancıoğlu'nundu" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den muhalefet partilerine sert tepki: Zihinleri fukara akılları ukala

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Kılıçdaroğlu Türkiye'de demokrasi olmadığını söylüyor. Bu ülkeye gerçek demokrasiyi getireceklerini vaat ediyor. Kılıçdaroğlu'na kim ne söylüyorsa komik duruma düşüyor yanlışa sürüklüyor. Zihinleri fukara akılları ukaladır. Akıl hocalarını gözden geçirmesinde fayda vardır. Türkiye'de demokrasi vardır ve hakimdir" dedi. 10 büyükelçinin geri adım atmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Sınırları aşmışlardır,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 10.20'de Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti.

Türkiye'de yakalanan MOSSAD ajanının ev arkadaşı konuştu: Hiç şüphelenmedim

MİT'in operasyonu ile gözaltına alınan 15 Mossad ajanından biri olan Muhammed Salhab'ın Konya'daki eski ev arkadaşı Amr Mansour konuştu. Salhab'ın bir kez İsviçre'ye gittiğine şahit olduğunu anlatan Mansour, "Uzmanlık eğitimini Avrupa'da almak istiyordu. Bunun için de İsviçre'de bir dernekle irtibatlı olduğunu söylemişti. Ben hareketlerinden hiç şüphelenmedim" dedi.

Ermeni lobisinden ABD'ye büyükelçi tepkisi: Burası lise sınıfı değil Türkiye'ye jet yok

Osman Kavala’nın serbest bırakılması için bildiri yayımlayan ABD başta olmak üzere 10 büyükelçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “istenmeyen adam ilan edilecekler” restinden sonra geri adım attı. Geniş yankı uyandıran geri vites, Ermeni lobisini rahatsız etti. Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ABD'ye Türkiye tavrını netleştirmesi yönünde çağrı yaparken F-16 üzerinden hastag açıp," "ABD'nin Türkiye'ye yönelik politikası net olmalıdır. Burası bir lise sınıf...

ABD güdümlü 10 elçiden özür

Osman Kavala’nın serbest bırakılması için bildiri yayımlayan 10 büyükelçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “istenmeyen adam ilan edilecekler” restinden sonra geri adım attı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+