Politika Haberleri

İletişim Başkanı Altun'dan İdlib değerlendirmesi: Saldırılara karşılık vermeye devam edeceğiz

İdlib'de yaşanan son durum hakkında değerlendirmelerde bulunan İletişim Başkanı Fahrettin Altub, "Saldırıların sürmesi halinde rejimin daha fazla insanı katletmesinin ve yerlerinden etmesinin önüne geçmek için planlarımızı uygulayacağız. Rejimin İdlib'den sivil halkı yerinden etmesine izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu. İdlib'in Rusya ile yapılan anlaşma uyarınca bir çatışmasızlık bölgesi olduğunu vurgulayan Altun, "Diplomatik ve siyasi platformlarda bir çözüm bulunmaması halinde bu insani fela...

MHP lideri Bahçeli'den İdlib açıklaması: Türk devletinin duruşu Hak'tan yanadır ve doğrudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İdlib'de yaşananlara ilişkin, "Türk milleti İdlib ve Libya'da muzaffer tarihinin, milli bekasının, meşru savunma haysiyetinin onur mücadelesini yapmaktadır. Bu mücadelenin mebde ve menşei imanlı millet ruhudur. Aklen, ahlaken, hukuken, vicdanen ve tarihen Türk devletinin duruşu Hak'tan yanadır ve doğrudur." ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu: Tüm terör örgütleriyle amansız mücadelemizi sürdüreceğiz

Terör örgütlerine karşı gösterilen mücadeleyi değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İçeride de dışarıda da terörle mücadele etmek bugün Türk dış politikasının önceliklerinden biridir. Hem Suriye'de hem Irak'ta PKK, DEAŞ, YPG, FETÖ, tüm terör örgütleriyle amansız mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Yalova Belediyesi’ndeki büyük yolsuzluk soruşturması başkana uzandı: Vefa Salman görevden uzaklaştırıldı

Yalova Belediyesi’ndeki büyük yolsuzluk soruşturması Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'a uzandı. İçişleri Bakanlığı, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve tutuklu bulunan belediye başkan yardımcısı Halit Güleç'i görevden uzaklaştırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de, partisinin Cumhur İttifakındaki ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Milli Savunma Bakanı Akar'dan İdlib açıklaması: Bir an önce İdlib'e barışın gelmesi için gayret gösteriyoruz

Milli Savunma Bakanı Akar, Rus heyetle görüşmelerle ilgili, "Bir noktaya kadar geldi olaylar. Bugün yarın bunun sonuçları belli olacak. Buna göre tavrımızı ortaya koyacağız." dedi. Akar, "(İdlib) Cumhurbaşkanımızın talimatları açık ve net. Silahlı kuvvetler olarak, bir an önce İdlib'e barışın gelmesi için gayret gösteriyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Siyaset Akademisi açılışında konuştu: Aslı işinizin millete hizmet olduğunu asla unutmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyaset akademisinin ilk dersinde konuştu. Erdoğan, "Aslı işinizin millete hizmet olduğunu asla unutmayın.Kibir, tepeden bakma, insanları küçümseme ve kendini üstün görme en tehlikeli bataklıktır.Bizim milletimiz seçimden seçime kapısına gelenle her gün yanında olanı asla aynı tutmaz. Siyasetçinin sözü ve tavrı kendi hayatında karşılık bulduğu sürece etkilidir.Sizler her halinizle çevrenize örnek olacaksınız ki ülke ve millet meseleleri konusunda söylediklerinize itibar e...

Bakan Pakdemirli'den İmralı Adası'ndaki yangın hakkında açıklama: Kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İmralı Adası'nda çıkan yangına ilişkin, "Yangın kontrol altında. Hemen sabah saatlerinden itibaren 1 helikopter, 20 arazöz, 2 dozerle yangına müdahale etmeye başladık" dedi.

Ömer Çelik: Rejimin kendi hattına çekilme süresi dolduğunda TSK üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bütün hazırlıklar tamamlanmıştır. Rejimin kendi hattına çekilmesi için gerekli süre dolduğunda TSK verilen emirler çerçevesinde üstüne düşen vazifeyi yerine getirecektir. Türkiye’nin buradaki kararlılığı kimsenin sorgulayacağı bir kararlılık değildir" dedi.

Yeşim Meltem Şişli’nin hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu

İSMEK'te başörtülü kadınlara aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddiasıyla 9 yıla kadar hapsi istenen, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, 17 Haziran’da hakim karşısına çıkacak.

İçişleri Bakanın Soylu: Olası büyük İstanbul depremi için büyük İstanbul planı hazırlıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu depremler sonrası çok tecrübe elde ettiklerini, Elazığ'da yaşanan depremin her saniyesinde akıllarında İstanbul'un olduğunu belirterek, olası büyük İstanbul depremine ilişkin, "Büyük İstanbul planı hazırlıyoruz. Bundan vatandaşımızın emin olmasını isteriz" dedi.Soylu, başlattıkları ikna çalışmalarıyla bu yıl 48 teröristin örgütten ayrıldığını açıkladı.

Süre doluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib konusunda rejime uyarılarını tekrarladı: Gözetleme kulelerimizi kuşatma altına alanlara verdiğimiz süre doluyor. İdlib’te en küçük bir geri adım atmayacak, rejimi mutlaka belirlediğimiz sınırların dışına çıkartacağız.

Türkiye’yi Masonlar yönetti

Cumhurbaşkanları, Meclis başkanları, bakanlar, bürokratlar ve akademisyenlerden pek çok üst düzey yetkili masonlar tarafından devşirildi. Dokuz başbakan ile birkaç dışişleri bakanı hariç hepsi masondu.

HTS kayıtları açıklanacak kel görünecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’un siyasi ayağıyla ilgili ipucu verdi. Telefon HTS kayıtları açıklandığında Türkiye’de çok farklı hava eseceğini belirten Erdoğan, “Bunun için biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Bu adımlar atılacak. Her taraf süt limandır zannedilmesin. Açıklandığı anda zaten artık kel görünecektir” dedi.

Kamuda iletişim seferberliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “iletişim seferberliği” çağrısı üzerine dün ilk kez toplanan Kamu Diplomasisi Koordinasyon Kurulu, stratejik iletişim politikalarını masaya yatırdı. Toplantıya başkanlık eden, İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, stratejik iletişimin bir milli güvenlik meselesi olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'da seçilmiş müftüye verilen hapis cezasına tepki

Yunanistan'da İskeçe seçilmiş müftüsü Ahmet Mete'nin 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tepki gösterdi. AB üyesi bir ülkede, seçilmiş bir müftünün cenaze namazını kıldırdığı için hapis cezası aldığını kaydeden Çavuşoğlu, "Dünyanın hangi ülkesinde bir rahip, bir haham veya başka bir din adamı bu dini vecibeden mahrum bırakılmıştır? Böyle bir uygulama dünyanın en kötü rejimlerinde bile görülmemiştir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş HTS kayıtları çıkışı: Açıklandığında kel görünecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'HTS kayıtları açıklansın' çıkışı ve Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin HTS kayıtlarına ilişkin iddialara “Bu kayıtlar ortaya döküldüğünde Türkiye’de çok daha farklı bir hava eser ve esecektir. Açıklandığı anda zaten artık kel görünecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin İdlib için İstanbul'a geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile yaptığı İdlib görüşmesine dair "Bu dörtlü zirve konusunda şu anda “kesin değil” dersem daha yeridir. Çünkü Sayın Putin “Biz bunu ikimiz beraber yapsak daha isabetli olur” gibi bir teklif getirince, ben dedim ki “Bu da olabilir, 4’lü de olabilir. Şu anda İdlib'de bizim ikimizin kararı çok büyük önem arz ediyor.” Tarih konusunda hemen hemen mutabık sayılırız, yani 5 Mart itibarıyla… Yeri itibarıyla büyük ihtimalle İstanbul olacak. Bu arada ikili, dörtlü mese...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti Grubu'nda doğum günü sürprizi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yapılan doğum günü sürpriziyle duygusal anlar yaşadı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkler için Irak ve İtalya'ya gitmeyin tavsiyesi

Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarının zorunlu olmadıkça Irak ve İtalya’nın koronavirüs görülen bölgelerine seyahat etmemelerini tavsiye etti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: Bütün gümrük kapılarımızı dezenfekte ettik

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı gümrük kapılarında her türlü önlemin alındığını belirterek, "Bütün gümrük kapılarımızı dezenfekte ettik. Kapılardaki kontrolümüz had safhada. Sağlık ve İçişleri bakanlıkları ile birlikte hareket ediyoruz, sürekli iletişim halindeyiz" dedi.

Altuğ Verdi soruşturmasında 4 şüpheliden 1'i itirafçı oldu, 3'ü adliyeye sevk edildi

Rize Emniyet müdürü Altuğ Verdi'nin şehit edilmesiyle ilgili soruşturmada gözaltında bulunan 4 şüpheliden 1'i daha itirafçı oldu. Son itirafçıyla birlikte “etkin pişmanlık” yasasından faydalanan FETÖ üyesi sayısı 7’ye yükselirken, diğer 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Adalet Bakanı Gül'den Kılıçdaroğu'na sert tepki: Yargıya hakaret haddi değil

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yargıya yönelik eleştirilerine, "Bugün FETÖ'nün açmış olduğu tahribatı, yaraları saran, darbecileri hukuk çerçevesinde yargılayan bir yargıya, bu hakaretleri, saldırıları asla kabul edemeyiz. Kimsenin yargıya haksız bir şekilde hakaret etme hakkı yoktur" karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rejime verdiğimiz süre doluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "Rusya, maalesef bu insani hassasiyeti bir türlü kabul etmek istemiyor ama gözlem, gözetleme kulelerimizi kuşatma altına alanlara verdiğimiz süre doluyor. Gereği neyse bu gözetleme, gözlem kulelerimizi bu defa kuşatmalardan öyle veya böyle bu ay sonuna kadar kurtarmanın planlaması içindeyiz" dedi. Kılıçdaroğlu'nun eleştiren Erdoğan, "Bana yaptığı teklife bak ya. Sen daha Esed’i görmediğin zaman biz onunla görüşüyorduk zat...

Dışişleri Bakanlığı: Hocalı katliamı ve Azerbaycan topraklarının devam eden işgalini şiddetle kınıyoruz

Türkiye, Azerbaycan'da Ermenilerin 26 Şubat 1992'de yaptığı Hocalı Katliamı'nı ve Azerbaycan topraklarının yıllardan bu yana işgalini şiddetle kınadığını bildirdi.

Masada belirsizlik

Soçi mutabakatını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Esed’e şubat ayı sonuna kadar süre veriyorum” uyarısının ardından İdlib sorununun diplomatik çözümünde son kavşağa girilirken, Türkiye ile Rusya arasında yeni bir dizi müzakere planlandı.

Masonlar Tevrat’a bağlı zararlı tarikatlardır

İstiklal Savaşı gazisi ve Demokrat Parti Afyon Milletvekili Gazi Yiğitbaşı, Meclis kürsüsünde masonlara karşı önemli mücadele verdi. Tevrat dini, dinsizlik veya yeni bir dine tapan bu gizli tarikatın milletin maneviyatını mahvedeceğini belirten Yiğitbaşı, “Mason Derneği’nin temiz Türk yurdunda yaşaması çok tehlikelidir” diyor.

Putin ikili oynuyor

MHP lideri Bahçeli, “Türkiye ile Rusya stratejik ortak değildir, müttefik değildir” diyerek, Rusya Devlet Başkanı Putin’in tavrını eleştirdi: Rusya’nın Türkiye’ye karşı Suriye’nin arkasında durması, Suriye’yi Türkiye’ye tercihi akla ziyandır. Dahası Putin’in ikili oynaması, önde Sayın Erdoğan’a sarılırken arkada Esad’ı kucaklaması, tam bir çelişkidir.

Suriye'de olmaya mecbur değil mahkumuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin, 911 kilometre sınırı paylaştığı Suriye’de mutlaka olması gerektiğini söyledi. Erdoğan, “Bu mücadelenin içerisinde olmaya mecbur değil, mahkumuz. Şu anda bir milyonu aşan, iki, hatta üç milyona varan, bizim sınırlarımıza doğru bir yüklenme varsa buna eli bağlı mı duracağız?” dedi.

THY Tahran'a bugün yapacağı seferleri iptal etti

Türk Hava Yolları (THY), koronavirüs nedeniyle günlük ikiye düşürdüğü İstanbul-Tahran uçuşlarını bugün iptal etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Koronavirüs hastalarının saklandığı iddiaları yalan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran'dan gelen uçağın Esenboğa'ya inmesine ilişkin, "Yolcuları karantinaya alıyorlar. Bir önceki yapılan işlem aynı şekilde devam edecek" dedi. Soylu, sosyal medya üzerinden "Koronavirüs Türkiye'de var, tespit edildi, saklanıyor" şeklinde yapılan spekülasyonlara ilişkin de, "Dün Van'daydım. Yok 'iki hasta bekleniyor, üç hasta var'. Bunların hepsi yalan ve dayanaksız. Böyle bir şey olursa zaten biz bunu vatandaşımızla paylaşmak zorundayız. Böyle bir şey söz konusu ...

MSB, Mehmetçik'in zor şartlardaki vatan nöbetini paylaştı

En zorlu şartlarda vatanını canı pahasına koruyan Mehmetçik için, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafında bir video hazırlandı. "Cesaretin ve fedakarlığın sembolü Mehmetçik" notuyla MSB'nın sosyal medya hesabından paylaşılan video, binlerce beğeni aldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

+