POLİTİKA

İçişleri Bakanlığı Milliyet’i yalanladı

Haber Merkezi Yeni Şafak
İçişleri Bakanlığı’ndan Milliyet Gazetesi’ne bir yalanlama daha geldi. Bakanlık, Milliyet Gazetesi’nin Ordu’da yapılan fındık mitingi sırasında çıkan olayları araştırmak üzere görevlendirilen İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı raporla ilgili haberinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Gazete, olayları araştırmak üzere görevlendirilen bakanlık müfettişlerinin, miting sırasındaki tutumu nedeniyle görev yeri değiştirilen Ordu Emniyet Müdür vekili Rıdvan Güler’i akladığını iddia etmişti. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ise Milliyet Gazetesi’nin haberinin doğru olmadığı kaydedilerek şöyle denildi: “Ordu ilimizde 30. 07. 2006 tarihinde düzenlenen Fındık Mitingi’nde çıkan olaylarla ilgili olarak, bakanlığımızca mülkiye ve polis başmüfettişleri görevlendirilmiş ve görev icra edildikten sonra da adı geçenlerce ‘Araştırma Raporu’ düzenlenmiştir. Araştırma raporları, kamu görevlilerini aklayan veya suçlayan rapor niteliğinde değildir. Dolayısıyla, söz konusu rapor, haberde ileri sürüldüğü şekilde bir değerlendirme ihtiva etmemektedir. Müfettişler tarafından düzenlenen raporda, olayların gelişimi belirtilmiştir. Haber, genel itibariyle yazan muhabirin raporla ilgili yorumlarını kapsamaktadır.”

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Erdoğan: Avrupa’da yaşansa idamı getirirler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+