POLİTİKA

Pensilvanya'ya sor o iyi bilir

Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal kasetini kendisinin servis ettiği iddiasını ortaya atan paralel yapılanma ve Kılıçdaroğlu'na sert cevap verdi: O kaseti yarım saat içinde ben kaldırttım. Beraber yürüdüğünüz Pensilvanya'da da o var. Kasetleri, CD'leri birlikte hazırlıyorsunuz.

Aa Yeni Şafak
Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin Düzce, Karabük ve Zonguldak mitinglerinde tıklım tıklım dolu alanlarda konuştu. Muhalefete ve Pensilvanya'ya sert tepki gösteren Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Bu sabah arkadaşlarım bana birşey söylediler; hani malum Baykal ile ilgili bir olay vardı ya, bunu benim ayarladığımı söylüyorlarmış. Kılıçdaroğlu denilen ahlak yoksunu adam diyor ki 'açıklama yapsın'. Yahu neyin açıklamasını yapacağım, bu orada sosyal medyaya düştüğü zaman, onu sosyal medyadan kaldıran kimdi? Ben kaldırttım ben. Bugün twitlerde bu ülkenin başbakanına hakaret edilmesini tavsiye eden sensin, bizzat zaten bu işi kendin yapıyorsun, çünkü ahlak yoksunusun ve cibiliyet noktasında sıkıntısı var, karakteri bu.

BEN KALDIRTTIM

Çok açık, net söylüyorum, böyle montajlarla filan bir yere varamazsınız. Yarım saat içerisinde kaldırttım, onu sosyal medyadan kaldıran başbakana bu saygısızlığı, hakareti yapamazsınız. Biz, inancımızın gereği bu tür ahlaksızlıkları yapacak kadar ahlaksız, densiz değiliz, ama sende o var, sende olur. Şu anda beraber yürüdüğünüz Pensilvanya'da da o var. Zaten kasetleri beraber hazırlıyorsunuz, CD'leri beraber hazırlıyorsunuz, ama bizi bu oyuna getiremeyeceksiniz.

SİZDEN YOĞURT OLMAZ

CHP, kasetleri Pensilvanya ile birlikte hazırlıyor. Dün için ne diyorlardı, Türkiye'de kaos olacak, 25 Mart kaos. Ne oldu? 17 Aralık dediniz olmadı, 25 Aralık dediniz olmadı, seçim dediniz olmadı, doldur boşalt, doldur boşalt, sizden yoğurt olmaz. Siyasetin yegane limanı ahlaktır. Maalesef bir süredir ahlakı dışlayan, edebi dışlayan, nezaketi dışlayan, anayasayı, yasaları dışlayan bir siyaset yapılmak isteniyor. Milletle hiçbir gönül bağları yok.

MİLLETİ HESABA KATMADILAR

Pensilvanya'daki furuat CHP'yi, MHP'yi aldattı. Gitti onlara dedi ki 'Benim elimde sağlam şantaj malzemesi var, ben buradan yükleneyim, siz de oradan yüklenin, birlikte bu hükümeti devirelim'. CHP buna inandı, biat etti. MHP de aynı şekilde inandı. Diz çöktüler ama yıkamazlar. Milleti hesaba katmadılar. Pensilvanya'yı ne rahatsız etti biliyor musunuz? Bu imam hatipler rahatsız etti. Düz liselerde Kur'an-ı Kerim, Siyer-i Nebi derslerinin okutulması rahatsız etti. Bunların cemaziyelevvelini biliriz.

SANA DA YAZIKLAR OLSUN

Bugünlerde Deniz Baykal'ın kasedi ile ilgili bir takım şeyleri döndürüyorlar. Benim dinimde bu tarz şeyler asla olmaz. Ey Baykal sana da yazıklar olsun. Seni kasetle koltuğundan eden adamın yalanına inanıyorsun. Eğer ben böyle bir şey yapmış olsaydım o görüntüleri bir kaç saat içerisinde internetten kaldırtır mıydım?

PENSİLVANYA BEDDUA DÜNYA DUA EDİYOR

İnanın sadece Türkiye'den değil dünyanın her yerinden telefonlar alıyoruz, mesajlar alıyoruz. Hep bizi izliyorlar. Acaba pazar günü ne olacak? Dualar... Pensilvanya beddua ediyor ama dünya dua ediyor. Mekke'de, Medine'de, Suriye'de, Sudan'da, Libya'da, Tunus'da, Myanmar'da, Mısır'da dualar, ülkemizin dört bir yanında dualar... Onların tuzakları varsa milletimin bir tuzağı var ve Rabbimizin bir tuzağı var. Onlar bunu göremiyor.

Türkiye dışında herkesin avukatı

Başbakan Erdoğan, muhalefetin ve Pensilvanya'nın Türkiye'ye karşı birleştiğini belirterek, 'MHP Genel Başkanı çıkıp, CHP genel müdürünün avukatlığını yapıyor. CHP genel müdürü çıkıyor, bozkurt işareti yapıyor. MHP Genel Başkanı çıkıyor, Ankara'da bayrak yapan, İstanbul'da başörtülüye saldıran, camiye hakaret eden Gezicilere, marjinal sol örgütlere sahip çıkıyor. Bakıyorsunuz CHP'nin Genel Başkanı, teşkilatında hiç adam kalmamış, eski MHP'lileri aday yapıyor. Bunlar Doğu'da ve Güneydoğu'da da BDP'yi destekliyor. Oyun çok büyük. Bu MHP, CHP, Pensilvanya, Suriye'de zalim Esed'in, Mısır'da Sisi'nin, 28 Şubatçıların, DHKP-C gibi eli kanlı terör örgütlerinin, Twitter gibi Türkiye'nin kanunlarını tanımayan şirketlerin avukatı. Ama bir tek Türkiye'nin avukatı değil' dedi.

Utanmasa ekmek alıyorlardı diyecek

Erdoğan, Suriye MIG-23 uçaklarının, Türkiye'nin hava sahasını ihlal ettiğini anımsattı. Bunun üzerine Türkiye'nin bunlardan birini vurduğuna işaret eden Erdoğan, Suriye tarafı açıklama yapmadan, CHP Genel Başkan Yardımcısı'nın Suriye lehine açıklama yaptığını söyledi. CHP genel müdürünün ise Genelkurmay Başkanı'na 'Ucuz işlere girmesin' dediğini belirten Erdoğan, 'Sen benim Genelkurmay Başkanı'ma bu hakareti yapamazsın. Şehitler diyarı Karabük'ten CHP genel müdürüne soruyorum, Ey Kılıçdaroğlu sen hangi ülkenin muhalefet partisisin? Sen CHP'nin mi BAAS partisinin mi genel müdürüsün? Türkiye'nin mi Suriye'nin mi yanındasın? Bu CHP'nin genel müdürü var ya utanmasa Suriye'li pilotlar için de 'ekmek almaya gidiyordu' diyecek. Bunlarda yalan gani, hayatı yalan üzerine bina edilmiş. Türkiye bunlara bırakılmaz, emanet edilmez; ne CHP'ye ne MHP'ye bırakın Türkiye'yi, şehirler dahi emanet edilmez' diye konuştu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.