POLİTİKA

'Tarihi tarihçilere bırakın'

Newsweek dergisi, Ali Babacan'ın "Tarihi tarihçilere bırakın" sözünü, geçen haftaya damgasını vuran sözler arasında gösterdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Newsweek dergisi, Ali Babacan'ın "Tarihi tarihçilere bırakın" sözünü, geçen haftaya damgasını vuran sözler arasında gösterdi.

Dünyanın önde gelen haftalık haber dergilerinden Newsweek, Ali Babacan'ın Fransa'ya gösterdiği tepkiyi, geçen haftaya damgasını vuran üç sözden biri olarak seçti.

Bir önceki haftanın önemli sözlerinin yer aldığı derginin "Perspectives" köşesinde, Ali Babacan'ın "Tarihi tarihçilere bırakın" tepkisine de yer verildi.

Newsweek 23 Ekim 2006 tarihli sayısında, Babacan'ın sözlerini, "Türkiye'nin Avrupa Birliği Başmüzakerecesi, Türkiye'den, Birinci Dünya Savaşı'nda 1,5 milyon Ermeni'nin ölümünü soykırım olarak kabul etmesini isteyen Fransa'ya hayal kırıklığını dile getirdi" şeklinde aktardı.

Dergi, geçen haftanın diğer iki önemli sözünün ise Amerikan kökenli bir El Kaide yetkilisinin Batılıların El Kaide cephesinde savaşmaya çağırması ve İngiliz Genelkurmay Başkanı'nın Irak'la ilgili sarf ettiği ve ülkesinde büyük tartışma yaratan sözleri olarak gösterdi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Erdoğan: Avrupa’da yaşansa idamı getirirler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+