RamazanBayramıevlerindegeçirecekler
  • İMSAK00:00
  • GÜNEŞ00:00
  • ÖĞLE00:00
  • İKİNDİ00:00
  • AKŞAM00:00
  • YATSI00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE00:00:00

Bayramı evlerinde geçirecekler

Ramazan Bayramı’nı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyelilerin sınır kapılarından geçişleri devam ediyor. Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan son 4 günde yaklaşık 11 bin Suriyeli, Hatay’daki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan ise yaklaşık 69 bin Suriyeli çıkış yaptı.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Bayramı evlerinde geçirecekler
​Bayramı evlerinde geçirecekler

Suriyelilerin Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan ve Hatay’daki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan ülkelerine geçişleri sürüyor. İç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin bir bölümü, geçen salı günü itibarıyla sınır kapılarından ülkelerine geçiş yapmaya başladı.

ALLAH TÜRK HALKINDAN RAZI OLSUN

Kilis İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri nezaretinde sınır kapısına giden Suriyeliler, Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından kurulan merkezde kayıtları yapıldıktan sonra ülkelerine gönderiliyor. Öte yandan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından, sırada bekleyen Suriyelilerin sıcak havadan etkilenmemeleri için brandalarla gölgelik oluşturuldu.

Suriyeli Enver Hafız, 3 yıl sonra yaşadığı bölge olan Azez’de bayramı geçireceği için çok mutlu olduğunu söyledi. Verilen izin sayesinde akrabalarını görebileceğini dile getiren Hafız, “3 yıl önce Azez’den Türkiye’ye geldim. Bize ülkemize geçebilme imkanını sağladığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Allah Türk halkından razı olsun” dedi. Göç İdaresi İl Müdürlüğü yetkilileri, geçişlerin serbest olmasıyla birlikte, son 4 günde 11 bin civarında Suriyelinin ülkesine gittiğini kaydetti. Hatay’ın Reyhanlı ilçesine sığınan Suriyelilerin de Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkışları sürüyor. Geçişlerin başladığı 1 Haziran’dan bu yana yaklaşık 69 bin Suriyelinin ülkesine geçiş yaptığı Cilvegözü Sınır Kapısı’nda güvenlik tedbirlerine de önem veriliyor. Suriyelilerin bavul ve eşyaları, gümrük muhafazada görevli narkotik köpeği “Deyz”in yardımıyla da kontrol ediliyor.

Demirci direnemedi
Dünya

Demirci direnemedi

Suriye’de Esed rejiminin 2012’den sonra PKK’ya devrettiği Afrin’de örgüt, ilçeye çeşitli pagan heykel ve sembolleri dikerek militanlara ideal aşılamaya çalışıyordu.
'Muhammed'in ordusu geri döndü'
Dünya

'Muhammed'in ordusu geri döndü'

TVNET Özel Yayını'nda Çanakkale Zaferi ve Afrin'in teröristlerden temizlenmesini değerlendiren ASSAM Güvenlik Uzmanı Ersan Ergür, "Bu ordu, Mescid-i Aksa'da, Mekke'de, Medine'de peygamberlik sancaktarlığını yaptı. Mehmetçik bu bölgelerden çekildikten sonra, Müslümanların kanadı kırılmış ve Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya namahrem eli değimiştir. İşte bugün 18 Mart'ta Afrin'in alınmasıyla, şu sloganı rahatlıkla söyleyebilirim ki, 'Gidin emperyalistlere söyleyin ki, Muhammed'in ordusu geri döndü.." ifadelerini kullandı.
'Özgür Suriye Ordusu'nda büyük değişim yaşandı'
Dünya

'Özgür Suriye Ordusu'nda büyük değişim yaşandı'

TVNET Özel Yayını'na katılan Gazeteci Mete Sohtaoğlu, Afrin operasyonun önemli bir parçası olan Özgür Suriye Ordusu ile ilgili "Bazı kesimlerce küçümsenen ya da askeri tecrübe bakımından tecrübesi olmadığı iddia edilen Özgür Suriye Ordusu'nun özgüveninin geriye geldiğini görüyoruz. 7 yıl önceki ÖSO birlikleriyle, mevcut ÖSO birlikleri arasında ciddi farklılıklar var" dedi.
Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü
Spor

Onazi Galatasaray maçında cezalı duruma düştü

Trabzonspor'un Yeni Malatyaspor'la oynadığı maçta sarı kart gören Nijeryalı orta saha oyuncusu Ogenyi Onazi Galatasaray maçı öncesinde cezalı duruma düştü.
Güvenlik güçleri için üretilen cihaz piyasada satışa çıkarıldı
Teknoloji

Güvenlik güçleri için üretilen cihaz piyasada satışa çıkarıldı

iPhone’ların şifrelerini güvenlik güçleri ve güvenlik kurumlarının kırabilmesi için üretilen GrayKey adlı cihaz, piyasada satılmaya başladı. Çalıntı iPhone’ları korsan olarak satışa çıkarmasına da neden olacak bu cihaz, kötü niyetleri insanların eline geçtiğinde cihaz sahibinin tüm kişisel bilgilerinin de çalınmasına imkan sağlıyor.