Ramazan Bu markette para geçmiyor Sivasta yoksul vatandaşlara yardım eli uzatılıyor
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2020 - İSTANBUL

Bu markette para geçmiyor: Sivas'ta yoksul vatandaşlara yardım eli uzatılıyor

Sivas'ta ihtiyaç sahipleri, gıdadan giyime her türlü gereksinimlerini, ''paranın geçmediği market'' olarak adlandırılan Gıda Bankası'ndan ücretsiz alabiliyor. Sivas Belediyesi'nin Sularbaşı Mahallesi'ndeki binasında kurulan Gıda Bankası, yoksul vatandaşlara diğer aylarda olduğu gibi Ramazan ayında da yardım elini uzatıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sivas Belediyesi'nin Sularbaşı Mahallesi'ndeki binasında kurulan Gıda Bankası.
Sivas Belediyesi'nin Sularbaşı Mahallesi'ndeki binasında kurulan Gıda Bankası.

Hayırsever vatandaşların ayni ve nakdi bağışlarıyla stantları doldurulan Gıda Bankası'nda, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen aileler, her türlü gereksinimini fert sayısına göre belirlenen limitler doğrultusunda ücretsiz karşılayabiliyor. Reyonlarında gıdadan temizlik malzemesine, beyaz eşyadan mobilyaya, gelinlikten çeyiz eşyasına, çikolatadan oyuncağa kadar her türlü ürünün bulunduğu Gıda Bankası'ndan her ay bin 200 kişi faydalanıyor. Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, "Vatandaşlarımız dilediği ürünü tıpkı markette olduğu gibi seçerek alıyor. Markette olduğu gibi barkoddan geçiriliyor ve poşetleyip evine alıp gidebiliyor." dedi. Duman, ihtiyaç sahiplerine market alışverişi havasında bir ortam sunduklarını dile getirerek, şunları kaydetti: "Bu sıkıntılı süreç öncesinde aylık bin 200 aile, marketimizden alışveriş yapıyordu. Her alışverişte vatandaşlarımıza 2 kilogram et ve 1 kangal sucuk da limitinin üzerinde ilave ediyoruz.”

106 yaşındaki Fadime Nine Orucunu bir gün bile aksatmadı
RAMAZAN
106 yaşındaki Fadime Nine Orucunu bir gün bile aksatmadı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.