Ramazan Harçlıklarıyla zimem defterini kapattılar
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2022 - İSTANBUL

Harçlıklarıyla zimem defterini kapattılar

Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Ramazanın yardımlaşma ve paylaşmayı öne çıkaran zimem defteri geleneğini sürdürmek için aralarında kampanya düzenledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Harçlıklarıyla zimem defterini kapattılar
Selimiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri.

Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Ramazanın yardımlaşma ve paylaşmayı öne çıkaran zimem defteri geleneğini sürdürmek için aralarında kampanya düzenledi. Kentin gelir seviyesi düşük mahallelerindeki bakkalları ziyaret eden öğrenciler, ihtiyaç sahibi kişilere destek olmak istediklerini belirtti.

3 TARAF SEVİNDİ

Öğrenciler, topladıkları harçlıklarıyla 3 mahalledeki 4 bakkala veresiye borcu olan ihtiyaç sahiplerinin borçlarını ödedi, veresiye defterlerini aldı. Okul Müdürü Fatih Ot, öğrencilerin kendi harçlıklarıyla biriktirdikleri parayla hayırlı bir işe vesile olduklarını söyledi. Kampanyaya öğretmen ve velilerin de katıldığını belirten Ot, “Çoktandır borcunu ödeyemeyen ailelerin borçları kapatıldı. Burada 3 taraf sevindi. Hem borcu olan insanlar, hem ödemesini alan esnaf hem de çocuklar sevindi” dedi.

Zimem Defteri hayat buldu: 1 milyonluk veresiye borcunu ödedi
RAMAZAN
Zimem Defteri hayat buldu: 1 milyonluk veresiye borcunu ödedi

Zimem defterini öğrenciler kapattı
RAMAZAN
Zimem defterini öğrenciler kapattı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.