Ramazan İstanbul RamazanıSaraybosnada
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2018

Saraybosna'da binlerce Bosnalı ve Türk vatandaşı aynı sofrada

İstanbul Ramazanı Saraybosna’da

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve Kültür AŞ, Bosna Hersek'te Ramazan ayına özel bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikler kapsamında ülkenin farklı bölgelerinde iftar buluşmaları, konferans, sergi, konser ve çeşitli gösteriler yapıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yağmurlu havaya rağmen binlerce kişi şemsiyeleriyle iftar sofrasına oturdu.
Yağmurlu havaya rağmen binlerce kişi şemsiyeleriyle iftar sofrasına oturdu.

8 Haziran'da Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da binlerce Bosnalı ve Türk vatandaşı aynı sofrada buluşurken 9 Haziran'da ise Zenica şehrinde 3 bini aşkın şehit ailesi, gazi ve yakınları iftarda bir araya geldi. Yağmurlu havaya rağmen binlerce kişi şemsiyeleriyle iftar sofrasına oturdu.

İLAHİLER OKUNDU

Kültür AŞ Genel Müdürü Kemal Kaptaner'in katılımıyla düzenlenen "Saraybosna'da İstanbul Ramazanı" programı, mehter takımının gösterisi ve Bosna Hersekli 'Sultan Abdülhamid Korosu'nun farklı dillerde okuduğu ilahilerle başladı. İftar alanını dolduran Saraybosnalılar, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Burhan Şaban, Hanka Paldum ve Orhan Çakmak'ın seslendirdiği ilahilere ve Bosna Hersek'in geleneksel halk şarkıları olan sevdalinkalara eşlik etti. Programda çocuklar Hacivat ve Karagöz gösterisiyle keyifli vakit geçirdi. Ayrıca çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Programların ardından ise iftar programı düzenlendi.

Çocuklara
Ramazan’ı
öğretiyoruz
HAYAT
Çocuklara Ramazan’ı öğretiyoruz

Latin Amerika'da Müslüman
enerjisi yükseliyor
HAYAT
Latin Amerika'da Müslüman enerjisi yükseliyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.