Ramazan Kastamonuda Türk Kızılay ramazanda 14 bin kişiye yardım ulaştıracak
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2021 - İSTANBUL

Kastamonu'da Türk Kızılay ramazanda 14 bin kişiye yardım ulaştıracak

Türk Kızılay Kastamonu Şubesi, ramazan ayında 14 bin kişiye yardım edecek. Ekipler, İlim Yayma Cemiyeti'nin hazırladığı 300 kişilik yemeği her gün düzenli olarak kentin 8 ayrı noktasında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Haber Merkezi AA
Kastamonuda Türk Kızılay ramazanda 14 bin kişiye yardım ulaştıracak
Genç Kızılay, faaliyetlerini büyük bir özveri ile sürdürüyor.

Türk Kızılay Kastamonu Şubesi, ramazan ayında 14 bin kişiye yardım ulaştıracak.

Türk Kızılay Kastamonu Şubesi, ramazan ayında gıda kolisi, nakdi yardım ve iftar yemeği olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürüyor.

Ekipler, iş adamlarının desteğiyle İlim Yayma Cemiyeti'nin hazırladığı 300 kişilik yemeği her gün düzenli olarak kentin 8 ayrı noktasında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Aralıksız yardım ediliyor

Türk Kızılay Kastamonu Başkanı Sabit Tavil, yardımların aralıksız sürdüğünü belirtti.

Kastamonu'da son dönemde 10 köyde çıkan yangınların ardından 40 aileye de nakdi ve ayni yardımda bulunduklarını ifade eden Tavil, "Ramazan ayında daha önceden isimlerini tespit ettiğimiz yaklaşık bin ailemize 500'er liralık zekat yardımı, 1500 ailemize 250'şer liralık gıda çeki, 800 ailemize gıda kolisi yardımında bulunuyoruz. Daha önceden isimlerini tespit ettiğimiz 95 ailemize yaklaşık olarak 300 kişilik sıcak iftar yemeği veriyoruz. Bunun dışında da çeşitli yardımlarımız var. Ramazan ayında 3 bin 500 ailemizde 14 bin kişiye yardım ulaştırmayı planlıyoruz." dedi.

Tavil, 14 bin kişinin yaklaşık 10 binine ulaştıklarını ifade ederek, hayırseverlerin yardımlarını beklediklerini kaydetti.

300 kişiye her gün iftar yemeği

Kastamonu Genç Kızılay Başkanı Tuğçe Gülşen ise her gün 300 kişilik iftar yemeğinin dağıtımını yaptıklarını belirtti.

Yardıma ihtiyacı olan aileleri tespit ettiklerini anlatan Gülşen, "AVM'lerde stant açtık. Bu stantlarda bağış topluyoruz. Bu bağışlarımız yardıma ihtiyacı olan ailelere gidecek. Bayram hazırlıklarımız devam ediyor. Bayramın ardından da Genç Kızılay olarak faaliyetlerimizi yürüteceğiz." diye konuştu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.