Ramazan Tokyo Camisinde Ramazan coşkusu
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2022 - İSTANBUL

Tokyo Camisi’nde Ramazan coşkusu

Japonya’da Müslümanlar, Ramazanın coşku ve bereketini “Bir İftar da Senden Olsun” kampanyasıyla Tokyo Camisi’nde verilen iftarlarda idrak ediyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Tokyo Camisi’nde Ramazan coşkusu
Diyanet İşleri Başkanlığa bağlı Tokyo Camisi İmam Hatibi Kurra Hafız Muhammet Rıfat Çınar, Ramazan ayında hız kazanan faaliyetlerini anlattı.

Japonya’da Müslümanlar, Ramazanın coşku ve bereketini “Bir İftar da Senden Olsun” kampanyasıyla Tokyo Camisi’nde verilen iftarlarda idrak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığa bağlı Tokyo Camisi İmam Hatibi Kurra Hafız Muhammet Rıfat Çınar, Ramazan ayında hız kazanan faaliyetlerini anlattı. Caminin “sembolü” diye nitelediği Ramazan iftarlarına, Kovid-19 salgınında verilen aranın ardından kavuşmanın sevinci yaşadıklarını belirten Çınar, “Olmazsa olmazımıza kavuştuk” dedi.

GÜNDE 400 KİŞİ

Çınar, yerleşkedeki Diyanet Türk Kültür Merkezi’ne ait salonda, “Bir İftar da Senden Olsun” temasıyla yerli ve yabancı sponsorlarının desteğiyle verilen iftarlarda hafta içi 400, hafta sonu 600 kişinin buluşabildiğini söyledi. Her millet, renk ve kültürden Müslüman’ı Ramazan’da bir araya getirildiklerini aktaran Çınar, iftarların İslam ve Türk kültürünün tanıtılmasında özel bir fırsat sunduğunu söyledi.

TERAVİH HATİMLE

Akşam ezanıyla başlayan iftar sevincinin, hatimle kılınan teravihle katlandığına dikkati çeken Çınar, hatim duasıyla Ramazan Bayramı’na kavuşmayı ümit ettiklerini dile getirdi.

Tokyo Camisi hem mahzun hem canlı: Dayanışma ruhu diri tutuluyor
RAMAZAN
Tokyo Camisi hem mahzun hem canlı: Dayanışma ruhu diri tutuluyor

Japonya'da Ramazan...
DÜNYA
Japonya'da Ramazan...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.