Ramazan Vakıfların çağrısı karşılık buldu Bir Oluruz, Biz Oluruz kampanyasına vatandaş destek verdi
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2020 - İSTANBUL

Vakıflar’ın çağrısı karşılık buldu: ‘Bir Oluruz, Biz Oluruz’ kampanyasına vatandaş destek verdi

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Ramazan’ın başında yaptığı ‘Bir Oluruz, Biz Oluruz’ yardım çağrısına vakıflar ile vatandaşlar bağışlarıyla destek verdi. Toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine 228 yıldır sönmeyen ocağında sıcak yemek pişen Eyüp İmareti aracılığıyla ulaştırılıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Vakıflar Genel Müdürlüğü ayda 21 bin aileye kuru gıda yardımında bulunuyor.
Vakıflar Genel Müdürlüğü ayda 21 bin aileye kuru gıda yardımında bulunuyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün, yardımlaşma kültürüne ve vakıf olgusuna dikkati çekmek için “Bir Oluruz, Biz Oluruz” sloganıyla yaptığı çağrıya, aralarında gayrimüslim cemaat vakflarının da bulunduğu vakıflarla vatandaşlar, bağışlarıyla destek sağladı. Ramazan ayının başında yapılan çağrıyla vakıf medeniyetinin özünde bulunan “karşılık beklemeden verme” anlayışının hatırlatılması amaçlandı. Toplanan yardımlar, 228 yıldır sönmeyen ocağında ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek pişen Eyüp İmareti aracılığıyla ulaştırılıyor.

YILIN 12 AYI SÜRÜYOR

Burhan Ersoy

Genel Müdürlük olarak hayır hizmetlerini yılın 12 ayı boyunca sürdürdüklerini söyleyen Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, bu kapsamda 21 bin aileye aylık kuru gıda yardımı yaptıklarını, bunun da ayda 80 bin kişiye karşılık geldiğini belirtti. Ersoy, üniversite ve ortaöğretim düzeyindeki çocuklara eğitim bursları verdiklerini, Eyüp İmareti’nden günlük 3 bine yakın eve yemek gönderdiklerini anlattı.

MEŞREBİ ÖNEMLİ DEĞİL

“Yaratılanı Yaradan’dan ötürü severiz” şiarıyla hareket ettiklerini vurgulayan Ersoy, “Çalışmalarımızda her zaman şunu düşündük; kişinin dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi bizim için önemli değil, önemli olan insan olması” diye konuştu. Yardım hizmetlerini, kamuoyuyla paylaşıp desteğini almak, vakıf olgusuna dikkati çekmek için “Bir Oluruz, Biz Oluruz” sloganıyla çağrı yaptıklarını belirten Ersoy, “Çünkü vakıf yardımlaşmaktır, vakıf sevgidir, vakıf gönül işidir, vakıf dostluktur” ifadesini kullandı.

DEVAM ETTİRECEĞİZ

  • Çağrının kısa sürede karşılık bulduğunu, gayrimüslim cemaat vakıfları dahil olmak üzere önemli bir katılım sağlandığını anlatan Ersoy, “Bu, Türk milletinin ne derece yardımsever, hayırsever olduğunun da bir işareti. Bundan da son derece mutluyuz. Türkiye’de ses getiren bu güzel kampanyayı önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz” dedi.

Sahurda bir güzellik yap
HAYAT
Sahurda bir güzellik yap
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.