ÖZGÜN

Rio 2016'daki doping kontrolleri temiz çıktı - Spor haberleri

Rio 2016'da yapılan doping kontrolleri temiz çıktı. IOC, Brezilya'nın Rio de Janiero kentinde düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları'nda, bugüne kadar yapılan 2097 doping testinin temiz çıktığını duyurdu.

Haber Merkezi AA
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2016 Rio Olimpiyatları'nın başından bu yana yapılan 2097 doping testinin temiz çıktığını açıkladı.

IOC sözcüsü Mark Adams, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde organize edilen oyunlarda yarışan sporcular üzerinde, 2097 doping testi gerçekleştirildiğini belirtti.

Açıklamada, sporcuların olimpiyat köyüne yerleşmelerinden bu yana 1775 idrar ve 121 kan testi, 201 de biyolojik pasaport kontrolü yapıldığı, analizler sonucunda pozitif bir bulguya ulaşılmadığı bildirildi.

Ayrıca, IOC'nin oyunlar boyunca 5 binden fazla doping testi yapmayı planladığı, pozitif bulguya ulaşılan testlerin Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinin (CAS) Rio de Janeiro'da kurulan 2 geçici ofisinde değerlendirileceği kaydedildi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Sinek küçüktür ama mide bulandırır
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.