Sağlık Haberleri

RTÜK'ten yayın yasağına uymayan kanallara ceza

RTÜK tarafından yayın kurallarını ihlal eden Halk TV, KRT, Tele 1, TGRT ve Radyo Sputnik'e üst sınırdan idari para cezası verildi.

Fotoğrafçı Sam Yari: Savaş mağdurlarına destek olacağız

Son dönemlerde içerisinde bulunduğu projelerle ismini duyuran Fotoğrafçı Sam Yari, girişimcilik faaliyetlerinde de yer almaya devam ediyor. Metaverse ile ilgili de çalışmalarda bulunan Yari, Metaverse ile ilgili ilk haber sitesi ve dergiyi yayına aldı ve bu alanda da faaliyetlerde bulunmaya başladı.

Murat Arkın babasının vefatının ardından konuştu

İstanbul’da hayatını kaybeden Cüneyt Arkın’ın cenazesi hastaneye gelen ailesine teslim edildi. Babasının cenazesini teslim almaya gelen oyuncu Murat Arkın, ”Bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsurdu Cüneyt Arkın.” dedi.

Diyanetten kredi kartıyla kurban alımında faiz uyarısı: Bundan sakınmak gerekiyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, kurban kesmekle mükellef olanların kurbanlık hayvanı nakit alabileceği gibi kredi kartıyla tek çekim veya vadeli olarak da alabileceğini açıkladı. Kurul tarafından yapılan açıklamada, "Kurban bedelinin kredi kartıyla ödenmesi kurbanın sıhhatine engel teşkil etmez. Ancak kredi kartı borcunu zamanında ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşmemek gerekir. Kredi kartıyla vadeli olarak kurban alırken, vadeyi bankanın uygulaması halinde il...

"LGBT aktivizmi politik bir harekettir''

Yeni Şafak LGBT dosyasını açtı. ‘Onur’ adını verdikleri yürüyüşleriyle meşruiyet kazanmaya çalışan, ilan ettikleri günü önce haftaya sonra da tüm haziran ayına yayan, kendilerine saygı duyulması iddiasıyla kitaplarda, filmlerde, sokaklarda ve her alanda propagandalarını yaparak çocuklara dahi cinsiyetsizliği dayatan LGBT aktivizminin iddialarını, alanında uzman ve cesur 6 isim Yenisafak.com'a verdiği röportajlarında bilimsel açıklamalarıyla yalanladı.

Arda Turan: Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür

Ünlü futbolcu Arda Turan, geçmişte referandum kampanyasına sistemle alakalı 'evet' dediğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı şahsi olarak bir baba, bir ağabey olarak gördüğünü söyledi.

Dünyamızı güneş çarptı

Henüz haziran ayı bitmemişken dünyanın farklı bölgelerinden gelen sıcaklık rekorları, mevsimin geri kalanı için endişe yaratıyor. Kuzey Kutbu’ndan Japonya’ya, Norveç’ten Afrika’ya ülkeler tarihi ısı değerleriyle karşı karşıya.

Şeker hastası 11 bin 500 çocuğa ölçüm cihazı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği ücretsiz glikoz ölçüm cihazından 11 bin 500 şeker hastası çocuk faydalanacak.

Meteoroloji Uzmanı Adil Tek: Sele karşı baraj yapalım

Meteoroloji Uzmanı Adil Tek, son yıllarda yaşanan sellerin sebebini Yeni Şafak’a değerlendirdi. Sağanak yağışlara önümüzdeki günlerde sıkça rastlayacağımızı kaydeden Tek, önlem alınması gerektiğini vurgulayarak: “Sellerin ileriye dönük fayda sağlaması için baraj yapılması gerekiyor." diye konuştu

Selde kaybolan 2 kişi aranıyor

Batı Karadeniz'i vuran sel taşkınlarında Kastamonu Küre ve Düzce Kaynaşlı’da sele kapılan Recep Bakırcı ile Okan Bayrak’ı arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Kepçe operatörü olan Okan Bayrak'ın, Düzce’deki çalışmalar esnasında devrilen iş makinesiyle suya kapıldığı ortaya çıktı. Bölgede hasar tespit çalışmaları sürerken, yeni yağış uyarısı geldi. Başta Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum olmak üzere, 5 bakan bölgede incelemelerde bulundu.

Yeşilçam kahramanını kaybetti: Cüneyt Arkın 85 yaşında vefat etti

Türk sinemasının ünlü oyuncusu Cüneyt Arkın, 85 yaşında vefat etti. Kahramanlık filmleriyle adını tarihe yazdıran ünlü sanatçının doktorluktan Yeşilçam’a uzanan bir hikâyesi var. Tarihi filmleri sevdiren, Bizans’la savaşta başrol oynayan, uçan tekme deyince ilk akla gelen isimdi. Aksiyon filmlerinin aranan oyuncusu Arkın, dublör kullanmayıp defalarca sakatlandı.

Sağlık Bakanı Koca'dan Cüneyt Arkın için başsağlığı mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da kaldırıldığı hastanede 85 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Cüneyt Arkın için başsağlığı mesajı yayımladı.

Çocuklar Roblox ile otizm ve sosyal sorumluluğa farklı bir bakış açısı kazandı

İGA İstanbul Havalimanı, çocuklar arasında otizm ve sosyal sorumluluk bilincini artırmak amacıyla Roblox üzerinde bir oyun içi reklam kampanyası başlatarak Anzu ve Tooplay ile iş birliği yaptı.

Cüneyt Arkın ne zaman defnedilecek? Cenaze programının detayları belli oldu

İstanbul'da kaldırıldığı hastanede bu sabah hayata gözlerini yuman 85 yaşındaki Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın'ın cenaze programı belli oldu.

Cüneyt Arkın'ı ünlü isimler anlattı: 'Doktordu sette hayatımı kurtardı'

Sanatçı Orhan Gencebay, yapımcı Türker İnanoğlu, sinema yazarı Uğur Vardan, oyuncu Serdar Gökhan ve Ayla Algan, Cüneyt Arkın'ın vefatına ilişkin üzüntülerini belirterek açıklamada bulundu.

"Eşcinsellik doğuştandır" yalanı nasıl ortaya çıktı?

Yeni Şafak LGBT dosyasını açıyor. ‘Onur’ adı verdikleri yürüyüşleriyle meşruiyet kazanmaya çalışan, ilan ettikleri günü önce haftaya sonra da tüm haziran ayına yayan, kendilerine saygı duyulması iddiasıyla kitaplarda, filmlerde, sokaklarda ve her alanda propagandalarını yaparak çocuklara dahi cinsiyetsizliği dayatan LGBT aktivizminin iddialarını, alanında uzman ve cesur 6 isim Yenisafak.com'a verdiği röportajlarında bilimsel açıklamalarıyla yalanladı.

Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

Dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alınan Türk sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Hastaneden yapılan açıklamada ise Cüneyt Arkın'ın kalbinin durması sebebiyle ambulansla getirildiği ve bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybettiği belirtildi.

Balkan şehitlerinin torunları Çanakkale’de

Çanakkale’de şehit düşen ve gazi kalan Balkan kökenli kahramanların torunları, dedelerinin destan yazdığı toprakları görmeye geliyor.

İslam dünyasında futbola para var sinemaya yok

Bab’Aziz, Çöl İşaretçileri ve Muhyiddin’i Aramak gibi filmlerin yönetmeni Tunuslu Nacer Khemir, ‘Sufi Film Günleri’ kapsamında Türkiye’deydi. Usta yönetmen sinemaya yeterli kaynak ayrılmamasından dertli: Para var ama başka yerlere harcanıyor. İslam coğrafyasında futbol, sinemada ürün ortaya koymaktan daha öncelikli.

'Türkiye aşkına' meydanlara: 15 Temmuz etkinliklerinin bu yılki sloganı “Türkiye Aşkına” olacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri'nin bu yıl da 15 Temmuz ruhuna uygun gerçekleştirilmesi için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

Orhan Pamuk Suudi Arabistan’da

Suudi Arabistan’da bu yıl yedincisi düzenlenen “İkra” adlı okuma yarışmasının kapanış törenine Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk da katıldı

Uzay için son iki gün: Uzay yolculuğu için aday başvuruları 30 Haziran saat 20.23’te sona erecek

Türkiye'nin ilk uzay yolculuğu için aday başvurularında son tarih 30 Haziran saat 20.23. Bugüne kadarki 36 bin başvurudan 600'ü kabul aldı. Gerekli tetkik ve testleri geçenler arasından şartları sağlayan 2 kişiden biri uzaya giden ilk Türk vatandaşı olacak.

Büke AKM’de sahne alacak

Ödüllü piyanistlerimizden Burçin Büke, özel bir resitalle yarın akşam Atatürk Kültür Merkezinde seyirci karşısına çıkacak.

“12 Punto” ödülleri verildi

Geçtiğimiz hafta 16 farklı ülkeden katılımla üç ayrı platformda gerçekleşen, senaryo geliştirme ve ortak yapım platformu “12 Punto 2022”de ödüller sahiplerini buldu.

Çocuklar yazı sanatla geçirecek

Yazın gelişiyle sanat sezonu ufak bir araya girse de minikler sanattan geri kalmıyor. Çeşitli etkinliklerle yazın tadını yine çocuklar çıkaracak.

Areda araştırdı: Katılımcıların yüzde 65’i eşine her konuda güveniyor

Areda Survey'in sosyometre araştırmasının sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 65,6’sı eşine her konuda güveniyor. Eşlerine bazı konularda güven duyanların oranı ise bir yıl içerisinde yüzde 20,5’den, 23,1’e yükseldi.

Ustaosmanoğlu'nun sevilmesinin sırrı hoşgörüsünde saklıydı

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçen perşembe hayatını kaybeden din alimi Mahmut Ustaosmanoğlu, yaptığı çalışma ve hizmetlerle hayırla anılırken, onu tanıyanlar çok sevilmesinin nedeninin sırrını hoşgörüsüne bağlıyor.

Jandarmanın ilk ve tek kadın pilotu Yarbay Hülya Eker Marmaris yangınında 100'e yakın atışla alevlerle mücadele etti

Marmaris'te çıkan orman yangını, devletin tüm kurum ve kuruluşlarının mücadelesi sonucunda kontrol altına alındı. Bölgede yer yer soğutma çalışmaları devam ederken Jandarma Havacılık Başkanlığı'na ait helikopterlerden birini kullanan pilotun Yarbay Hülya Eker olduğu öğrenildi. Jandarmanın ilk ve tek kadın pilotu olan Yarbay Hülya Eker, 17 saatlik uçuş ve 100’e yakın atışla alevlerle mücadele ederek görevini başarıyla tamamladı.

Yeşilçam’ın ‘çirkin’ yılları: Bu tarz filmlerde oynamama imkân yoktu

Usta oyuncu Ediz Hun’un hayatını anlatan “Film Gibi Geçti” kitabı Yeşilçam’ın kamera arkasına da yıllar sonra ışık tutuyor. 1965’ten 1970’e kadar ortalama yılda 8-9 filmde oynayan Hun, ilerleyen yıllarda ortalıktan kayboldu. Nedeni sektördeki erotik film furyasıydı. Ediz Hun, “Benim bu tarz filmlerde oynamama imkan yoktu” diye açıklıyor.

Balkan opera birliği müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bu yıl İstanbul’da 13. kez opera festivali düzenliyor. 16-30 Temmuz arasında 5 farklı etkinliğin izleyiciyle buluşacağı festival, Haliç Kongre Merkezi’nin bahçesine kurulan açık hava sahnesinde gerçekleşecek.

Kız arkadaşı tarafından darbedildiği iddia edilen oyuncu Emre Yetim konuştu: İstenmeyen olay cereyan etti

Beşiktaş'ta 26 Mayıs tarihinde kız arkadaşı tarafından çekirdek yediği için darbedildiği iddia edilen oyuncu Emre Yetim yaşanan olayla ilgili konuştu. Yetim, "Orada bir küçük tartışmanın büyümesi üzerine böyle bir istenmeyen olay cereyan etti" dedi.

Sağlık Bakanı Koca, 58 hekimle buluştuğu toplantının videosunu paylaştı

Sağlık Bakanı Koca, "Malpraktisin yönetmeliği, işi kökten çözdü. Benzer şekilde özlük hakları ve ek ödeme ile ilgili de bizi rahatlatan bir yönetmeliğin çıkarılması ana hedefimiz. Yönetmelikle bir sonucu elde etmekten yanayım." dedi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+