SAĞLIK

Mantetik rezonans umudu!

Almanya'da geliştirilen ve Türkiye'de de uygulanan manyetik rezonans terapi (MBST) yöntemi, özellikle bağ doku ve eklemlerdeki hasar nedeniyle engelli bir yaşam süren kişilere yeniden hareket kabiliyeti kazanma umudu veriyor

Aa Yeni Şafak
MBST Uzmanı Dr. Muhsin Ayrancı, manyetik rezonans tedavisinin ''sadece engellilere yönelik olmadığını bağ dokusunu, tendomları ilgilendiren bir tedavi'' olduğunu belirtti.

Ayrancı, ''Hastalar bu konuda sağlıklarına çok kısa süre içinde önemli ölçüde ulaşıyorlar. Yüzde yüz olmasa da hayatları biraz daha konforlu hale gelebiliyor'' dedi.

Boyun ve bel fıtıklarında da bu tedavinin faydalı olduğunu bildiren Ayrancı, ''Engellilerin engel durumunu da eğer esas hastalık böyle bir şey ise tesir olur ama sinir sistemi veya beyinle ilgili sorunlardan kaynaklanan bir engellilik söz konusuysa cihazımız öyle bir tedavinin cihazı değildir, tedavide kullanılamaz. Ama engellilik bağ dokusu hastalığıyla ilgiliyse bunun tedavi etmek çok kolay bizim için'' diye konuştu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.