Seçim 18 bin oy yeniden sayılacak

18 bin oy yeniden sayılacak

CHP'nin Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde yaklaşık 18 bin geçersiz oyun yeniden sayılması istemi kabul edildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
18 bin oy yeniden sayılacak
Adana'da ilçe seçim kurulları, HDP veCHP'nin geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla ilgili başvurularını reddetti. Bunun üzerine her iki partinin temsilcileri, İlSeçim Kurulu'na başvurdu.

CHP DE SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZ EDİLDİ

Başvuruyu değerlendiren İl Seçim Kurulu, HDP'nin ıslak imzasız ve eksik belgeli dilekçelerini gerekçe göstererek talebi reddetti. CHP'nin başvurusunu ise kabul etti.

Konuyla ilgili konuşan CHP İl Başkanı Gökhan Yağ, yaklaşık 18 bin geçersiz oy bulunanSeyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam'da oyların yeniden sayılacağını açıkladı.

Adana'da 1 Kasım seçimlerinde AK Parti 6, CHP 4, MHP 3 ve HDP 1 milletvekili çıkardı. HDP yaklaşık 5 bin oy farkla ikinci milletvekilini, CHP'de yaklaşık 10 bin oyla 5'inci milletvekilini kaybetmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.