Seçim "AK Partinin üzerinde tarihi sorumluluk var"

"AK Parti'nin üzerinde tarihi sorumluluk var"

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadaği, "AK Parti'nin seçim başarısı beni ziyadesiyle mutlu etti. Bu partinin üzerinde büyük ve tarihi bir sorumluluk var" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
AK Partinin üzerinde tarihi sorumluluk var
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali el-Karadaği, 1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aldığı oy oranıyla tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'ni tebrik ederek, "Bu partinin üzerinde büyük ve tarihi bir sorumluluk var" dedi.

Türkiye'deki seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Karadaği, AK Parti'nin 1 Kasım'da elde ettiği başarının önemli olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin genelinde elde ettiği başarıdan dolayı AK Parti'yi tebrik ediyorum. AK Parti'nin seçim başarısı beni ziyadesiyle mutlu etti" diye konuştu.

"Çatışmaların devam etmesi kimsenin çıkarına değildir"

"Kürtlerle Türkler, tüm sorunları Türkiye devleti çerçevesinde çözüme kavuşturmalıdır" diyen Karadaği, "Herkesin eşit haklara sahip olması için çaba gösterilmelidir. Bu partinin üzerinde büyük ve tarihi bir sorumluluk var" ifadelerini kullandı. PKK'nın uyguladığı terörün hiçbir sorunu çözemeyeceğini ve saldırıların yalnızca sivil kayıpları artıracağını da savunan Karadaği, "Çatışmaların devam etmesi kimsenin çıkarına değildir. Yeni parlamentonun sorunların çözüm yeri olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.